навчати учнів застосовувати алгоритм ділення трицифрових чисел на одноцифрове число способом випробовування під час розв'язування прикладів і задач; закріплювати вміння розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати вміння думати, спостерігати, класифікувати, узагальнювати; виховувати інтерес до математики.
Тема:Розвязування прикладів і задач. Ділення трицифрових чисел на одноцифрове.
Мета: навчати учнів застосовувати алгоритм ділення трицифрових чисел на одноцифрове число способом випробовування під час розв’язування прикладів і задач; закріплювати вміння розв’язувати задачі вивчених видів; розвивати вміння думати, спостерігати, класифікувати, узагальнювати; виховувати інтерес до математики.
Очікувані результати: коментує свої дії під час виконання обчислень;
володіє обчислювальними навичками позатабличного множення і ділення
Обладнання: картки, наочність.
Хід уроку
I.Організаційний момент
Ось дзвінок сигнал нам дав.
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок скоріше починаймо!
II. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 1024
1) Скільки днів у 10 тижнях? (7 • 10 = 70 дн.)
2) Скільки годин становить 1 доби? (24 : 4 = 6 год)
4
3) Скільки хвилин становить 1 години? (60 : 6 = 10 хв)
6
Завдання 1025
— Скільки троянд залишилося в саду? (80 – 80 : 4 = 60 тр.)
2. Гра-змагання між рядами
1-й ряд 2-й ряд
340 + 360 760 – 720
710 + 290 990 – 900
320 + 80 200 – 70
60 + 840 800 – 90
III. Повідомлення теми і мети уроку
– Як видумаєте, який буде наш урок математики? ( цікавий, веселий, чудний, дивний…)
— Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати ділення трицифрових чисел на двоцифрове число.
IV. Корекція і закріплення знань
1. Коментоване розв’язування прикладів (с. 155, завдання 1026)
— Випишіть чотири вирази із часткою 6.
72 : 12 = 6 90 : 15 = 6 84 : 14 = 6 78 : 13 = 6
2. Знаходження часток способом випробовування (с. 155, завдання 1027)
3. Розв’язування нерівності (с. 155, завдання 1028)
4. Колективна робота над задачею (с. 155, завдання 1029)
— Що означає число 25? (Продуктивність праці стригаля ножицями.)
— Що означає число 150? (Продуктивність праці стригаля електричною машинкою.)
— Що потрібно дізнатися в задачі? (У скільки разів підвищується продуктивність праці стригаля, коли він працює електричною машинкою?)
— Ми можемо відразу відповісти на це питання? (Так)
— Як дізнатися, у скільки одне число більше за інше? (Потрібно більше число поділити на менше число.)
5. Самостійна робота над задачею (с. 155, завдання 1030)
Розв’язання
1) 4 • 13 = 52 (м) — пішло на 13 халатів;
2) 76 – 52 = 24 (м) — пішло на сукні;
3) 24 : 3 = 8 (суконь)
Відповідь: 8 суконь пошили.
Фізкультхвилинка
Сильний вітер до землі
гне дерева молоді, (присідають)
А вони ростуть, міцніють (піднімаються)
Вгору тягнуться, радіють. (встають навшпиньки, руки тягнуть вгору)
6. Усне виконання завдання (с. 155, завдання 1031)
7. К олективне виконання завдань (с. 156)
Завдання 1032
8. Офтальмологічна пауза
V. Підсумок уроку
– Що корисне для себе ви взяли з уроку (в колективі повинні бути спільні захоплення, підтримка, взаємодопомога, щирість; треба бути доброзичливим, відкритим, винахідливим і тоді життя буде цікавішим)
– Що саме сподобалося на уроці?
– Який настрій був у вас на уроці?
– Чи справдилися ваші очікування?
VІ. Домашнє завдання
С. 156, завдання 1034; 1035.