Тема 17.Ручні осколкові гранати та поводження з ними
Тема практичного заняття12.Ручні осколкові гранати План
1. Прийоми та правила метання ручних осколкових гранат.
2. Метанні гранати стоячи.
3. Метанні гранати з коліна
4. 4.Метанні гранати лежачі. 1.Прийоми та правила метання ручних осколкових гранат. На заняттях і навчаннях метання гранат проводять за командою командира, а під час бойових дій – в залежності від обставин, за командою командира або самостійно.
При метанні бойових гранат на заняттях і навчаннях дотримуватись заходів безпеки, що виключають ураження того, хто метає гранату та його оточуючих. Після метання наступальної гранати в русі, не зупиняючись, підготуватися до стрільби і продовжувати рух. Після метання оборонної та протитанкової гранати негайно сховатися, а після вибуху швидко підготуватися до стрільби або почати рух. При дії на бойових машинах той, хто метає гранату після вибуху готується до стрільби через бійницю.
Метання ручних гранат в бою проводиться з різних положень:
стоячи, з коліна, лежачи, а також в русі з бойової машини (автомобілю) та у пішому порядку (тільки наступальні гранати). Для метання гранати потрібно вибирати місце і положення, яке забезпечить вільний політ гранати до цілі (на шляху гранати повинні бути відсутні перешкоди: гілки дерев, висока трава, дроти і т.д.).
Метати гранату потрібно енергійно, придаючи їй найбільш вигідну траєкторію польоту.
Метання гранати складається з виконання таких прийомів:
підготовка до метання (заряджання гранати і прийняття положення для метання) і метання гранати.
Заряджання гранати проводиться за командою: “Підготувати гранати”, а в бою, крім того, і самостійно.
Для заряджання необхідно витягнути гранату з гранатної сумки, відкрутити пробку з трубки корпусу гранати, на її місце вкрутити до упору запал (Рисунок 11). Граната готова до метання. Метання гранат проводити за командою “Гранатою – вогонь” або “По траншеї гранатами – вогонь”, а в бою, крім того, і самостійно.
Для метання гранати необхідно: взяти гранату в руку і пальцями міцно притиснути спусковий важіль до корпусу гранати;
продовжуючи міцно притискувати спусковий важіль, другою рукою стиснути (випрямити) кінці запобіжної чеки і за кільце пальцем висмикнути її з запалу (Рисунок 12);
розмахнутися і метнути гранату в ціль; після метання оборонної гранати сховатися.
Рисунок 11 — вгвинчування запала
-
Рисунок 12 — висмикування запобіжної чеки.
Зброя при цьому повинна знаходитись в положенні, що забезпечує негайну підготовку до дії (в лівій руці, в положенні “На груди”, на бруствері окопу тощо).
2.Метанні гранати стоячи.
При метанні гранати стоячи з місця (Рисунок 13) потрібно стати лицем до цілі, гранату взяти в праву (для лівші в ліву), а зброю в ліву (праву) руку і висмикнути запобіжну чеку; зробити правою ногою крок назад, зігнувши її в коліні, і повертаючи (ніби закручуючи) корпус вправо, зробити замах гранатою по дузі вниз і назад; швидко випрямляючи праву ногу і повертаючись грудьми до цілі, метнути гранату проносячи її над плечем і випускаючи з допоміжним ривком кисті. Вагу тіла в момент кидка перенести на ліву ногу, зброю енергійно подати назад.
А б в г
Рисунок 13 — прийом метання гранати стоячи з місця. а, б, в, г — послідовність дій 3.Метанні гранати з коліна.
При метанні гранати з коліна (Рисунок 14) потрібно прийняти положення для стрільби з коліна, утримуючи гранату у правій руці, а зброю в лівій, висмикнути запобіжну чеку; зробити замах гранатою, відхиляючи корпус назад і повернувши його вправо; трохи піднятися і метнути гранату, проносячи її над плечем і різко нахиляючись в кінці руху до лівої ноги.
А б в
Рисунок 14 — прийом метання гранати з коліна.
а, б, в — послідовність дій
3.Метанні гранати лежачи.
При метанні гранати лежачи (Рисунок 15) потрібно прийняти положення для стрільби лежачи, покласти зброю на землю і взяти гранату в праву руку. Лівою рукою висмикнути запобіжну чеку і, спираючись руками об землю, відштовхнутися від неї. Відсовуючи праву ногу трохи назад, встати на ліве коліно (не міняючи його з місця) і одночасно зробити замах. Вирівнюючи праву ногу, повертаючись грудьми до цілі і падаючи вперед, метнути гранату в ціль; взяти зброю та підготуватися до стрільби.
А Б
В Г
Рисунок 15 — прийом метання гранати лежачи. а, б, в, г — послідовність дій