Мета. Формувати в учнів навички та вміння самостійно опрацьовувати навчальний матеріал, раціонально використовувати час, відведений на виконання домашніх завдань, уміння переказувати, виховувати любов до своєї країни та мови, бережливе ставлення до природи.
Хід самопідготовки.
I.Організаційний момент.
Всі сідайте тихо, діти,
Домовляймось: не шуміти.
Тож гаразд, часу не гаєм,
Самопідготовку розпочинаєм!
II. Нервово-психологічна підготовка.
Сядьте, зручно, правильно і повторюйте тихо за мною.
- Я готовий (а) до уроку.
- Я зібраний (а).
- Я все зумію
- Наші голови мислять ясно.
- Я все запам’ятаю надовго і назавжди.
- Я хочу вчитись.
- Посміхніться.
А зараз проведемо експрес-опитування «Моя держава –Україна». Правила опитування вам відомі.
Молодці! Справились із завданням, а зараз проведемо наступний конкурс знавців геометрії.
Геометричний бліц.
- Найменша геометрична фігура. (Точка)
- Безкінечна геометрична фігура. (Пряма)
- Яка геометрична фігура нагадує блискавку? (Ламана)
Чотири сторони я маю,
Не всі однакові вони,
Кутів чотири маю.
Як мене звати не згадаю.
(Прямокутник)
Ось вам загадка не проста:
Не маю жодного кута!
Фігура я геометрична
Така кругленька, симпатична.
(Коло)
Чотири в мене сторони,
Усі однакові вони.
Всі четверо кутів прямі,
Ім’я моє назвіть самі.
(Квадрат)
Три у мене сторони,
Міцно з’єднані вони.
А між ними три кути.
Хто я? Чи вгадаєш ти?
(Трикутник)
Порахуйте трикутники.
Повторимо таблицю множення, розв’язавши наступні задачі:
Дятел 6 годин літав
Короїдів поїдав.
8 щогодини їв,
Скільки знищив шкідників?
(48)
На дереві 7 гнізд було
По 8 пташок у них жило:
Не полохайте ви їх —
Полічіть, скільки всіх?
(56)
Білка моркву посадила,
Штук 16 там вродило:
5 зайців по 3 зірвали,
Скільки білочці зосталось?
(1)
Повторення таблиці множення.
III. Виконання домашнього завдання з математики.
Виконання завдання аналогічного домашньому на дошці.
Відкрийте зошити, запишіть сьогоднішню дату і виконуємо домашнє завдання.
Звернути увагу на осанку дітей.
Індивідуальна робота. Самоперевірка. Взаємоперевірка.
Фізкультхвилинка
Тест-гра. Діти стають в коло.
IV. А зараз пропоную розгадати кросворд.
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|
||||||||||
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
||||||||||||
|
|
|
|
|
||||||||||
V. Виконання домашнього завдання з історії.
-- Ось тут прислів’я. Ідучи за цифровими підказками, складіть прислів’я.
1 4 6 3 7 9 2 5 8
Смі мо по му ко на ло ре лі
(Смілому море по коліна).
VI. Виконання домашнього завдання з української літератури.
VII. Виконання домашнього завдання з географії.
Індивідуальна робота .
Розв’язати приклади.
37028 + 8672 = 383 x 607 =
65006 – 20379 = 3003 : 39 =
2.Розв’язати рівняння.
2х = 7 = 131 3х – 17 = 100
VIII. Підсумок.