Самостійна робота 11 клас «Оксиди неметалічних елементів»
1.Скласти формули: сульфур (IV) і сульфур (VI) оксидів, нітроген (ІІ) і нітроген (IV) оксидів, фосфор (V) оксиду, карбон (ІІ) і карбон (IV) оксидів, силіцій (IV) оксиду.
До якого класу належать ці оксиди?
Яким оксидам відповідають кислоти? Напишіть кислоти.
2. Хімічні властивості у загальному вигляді можна описати так:
Кислотний оксид + вода = кислота
Кислотний оксид + основа= сіль + вода
Кислотний оксид + основний оксид = сіль .
Запишіть приклади у вигляді рівнянь.
3. Розпізнайте кислотні оксиди за фізичними властивостями:
А)Безбарвний газ із різким задушливим запахом, легко розчиняється у воді. Під час охолодження до -10оС зріджується у безбарвну рідину, а при -73оС кристалізується.
Б)Безбарвна рідина, яка за температури, нижчої від -170оС кристалізується, перетворюючись на довгі шовковисті кристали, сильно поглинає вологу.
В)Безбарвний газ, погано розчинний у воді, без запаху, несолетворний. При низькій температурі зріджується і кипить при-151,80С, а при -163,70С переходить у твердий стан.
Г)Бурий газ з різким характерним запахом, отруйний, подразнює дихальні шляхи, добре розчинний у воді. Солетворний, проявляє властивості кислотних оксидів.
Д)Газ без кольору і запаху, легший з повітря, практично нерозчинний у воді, не зріджується. Його ще називають блакитним газом, тому що він горить блакитним полум’ям.
Е)Газ без кольору і запаху, добре розчинний у воді, важчий за повітря, тому його можна переливати з посудини в посудину, зріджується при кімнатній температурі під тиском, при випаровуванні твердіє в снігоподібну масу – «сухий лід».
4. Які рівняння призводять до утворення кислотних дощів:
А) 2NО + SO2 → N2O + SO3 ; ;
Б)2NО + O2 = 2NO2 ;
В) CO2+ Н2О= Н2CO3 ;
Г) 2NО2 + H2O = НNO3 + НNО2;
Д) 3NО2 + H2O = 2НNO3 + NО;
Е) N2 + O2 = 2NO.