Самостійна робота для 10 класу "Застосування законів динаміки" містить різного типу задач на застосування законів
Перегляд файлу
Самостійна робота«Застосування законів динаміки »
І варіант
(2 бали) Визначити вагу льотчика – космонавта, маса якого 80кг, під час старту з поверхні Землі вертикально вгору з прискоренням 15 м/с2.
(2 бали) Брусок, маса якого 400г, причепили до динамометра і рухають рівномірно по горизонтальній поверхні. Динамометр показує при цьому 1Н. потім брусок рухали по тій самій поверхні з прискоренням, і динамометр уже показував 2Н. Чому дорівнювало прискорення?
(3 бали) Яку силу треба прикласти, щоб підняти вагонетку масою 600кг по естакаді, кут нахилу якої становить 20⁰, якщо коефіцієнт опору рухові дорівнює 0,05?
(4 бали) На кінцях нитки, перекинутої через нерухомий блок, підвісили тіла, маса кожного з яких 240г. Який додатковий вантаж треба покласти на одне з тіл, щоб кожне з них за 4спройшло 160см?
Самостійна робота«Застосування законів динаміки »
ІІ варіант
(2 бали) У ліфті стоїть пасажир, маса якого 60кг. Визначити його вагу на початку і наприкінці піднімання, а також на початку і наприкінці опускання. Прискорення ліфта в усіх випадках дорівнює 2 м/с2.
(2 бали) Автомобіль, маса якого 5т, рушає з місця з прискоренням 0,6 м/с2. Визначити силу тяги, якщо коефіцієнт опору рухові дорівнює 0,04.
(3 бали) На похилій площині завдовжки 5м і заввишки 3м лежить вантаж маса якого 50кг. Яку силу, напрямлену вздовж площини, треба прикласти, щоб витягувати з прискоренням 1 м/с2? Коефіцієнт тертя становить 0,2.
(4 бали) На нитці, перекинутій через нерухомий блок, підвісили вантажі, маса яких 0,3 і 0,34кг. За 2с від початку руху кожний вантаж пройшов шлях 1,2м. Визначити величину прискорення вільного падіння на підставі даних досліду.