Сценарій екскурсії до шкільного Клубу – музею «Шкільна родина» Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7

Про матеріал
Сценарій екскурсії до шкільного Клубу – музею «Шкільна родина» Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7
Перегляд файлу

Сценарій екскурсії до шкільного Клубу – музею «Шкільна родина» Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7

 

Тема:  Школа крізь життя

Мета: формувати у дітей поняття про сімейні цінності, про вшанування пам’яті воїнів ІІ світової війни та бійців АТО які захищали та продовжують захищати нашу землю. Продовжувати знайомити дітей з історією рідної школи та її випускниками які прославили м. Бахмут на весь світ. Учити правильно поводитися у музеї. Розвивати увагу, пам’ять, уяву. Формувати патріотичні почуття, виховувати шанобливе ставлення до минулого нашої країни - України.

 

Обладнання: свічка, вірші, аудіозаписи пісні, проектор.

 

До екскурсії:

  • ознайомити  учнів  з  темою  екскурсії  та  завданням  на  час екскурсії;
  • познайомити з правилами поведінки під час екскурсії;
  • розповісти учням про клуб-музей (за різними джерелами);

 

Під час екскурсії:

  • рекомендувати  учням  уважно  слухати  екскурсовода  і оглядати експонати;
  • ставити запитання екскурсоводу;
  • фотографувати  окремі експонати  (якщо  це  не  заборонено) та занотовувати відомості про них.
  •  

Тривалість: 45 хв.

 

Хід екскурсії.

 

Учні разом з вчителем заходять у Клуб – музей «Шкільна родина» та знайомляться  з учнями екскурсоводами які будуть проводити екскурсію в музеї.

Вітання екскурсоводів.

Екскурсовод 1. Доброго дня шановні гості нашої чарівної та багатої на історію нашу школу.  Розпочинаючи екскурсію я хочу з святої окраси нашої школи це береги які були подаровані  батьками 1 класу на ювілейне 80 річчя школи.

Експозиція «Роки опалені війною».

Історія нашої школи бере початок з 1936 року коли вона була здана в експлуатацію. Перший її випуск було здійснено в 1939 році. В часи ІІ Світової війни в приміщенні школи було організовано військовий шпиталь. А в часи окупації Бахмута випускники, педагогічний колектив школи організували партизанський рух, який очолила директор школи Колпакова Олександра Опанасівна. Влітку 1943 року Колпакова та члени її партизанського загону були розстріляні в Часів Ярі нацистами. Сьогодні на споруді школи на згадку цим подіям встановлено меморіальну дошку. На згадку тим страшним подіям присвячена ця експозиція на якій ви бачите. Ось як виглядала школа в 1941- 1943 роки. Перший випуск школи, в яких умовах відбувалося навчання в школі в 1943р., як вчителі та учні опалювали школу.  

  А ось тут зберігаються спогади Федермессер Наталії Олексіївни які нагадують про суворі часи ці потемнілі від часу солдатські листівки з фронту. Спогади Клима Івановича про історію школи 1936-1977 роки який був вчителем історії та директором школи.

 Екскурсовод 2. Наступна наша експозиція це Родинне дерево в кому 80 % дітей а згодом і  батьків навчалися, працювали, і були пов’язані зі школою, їхні сімейні династії ви бачите та гіллях Родинного дерева.

Та цій експозиції ви бачите як навчалося попередні покоління, ось гляньте і відчуйте ностальгію, згадайте якими були які були підручники які датовані з 1945 - 1980 роки і які зошити, похвальні грамоти за відмінне навчання щоденники, табелі  якими користувалися ви та ваші батьки.

А ось тут ви бачите паралель сучасної і тогочасної школи, хор нашої школи завжди славився, як вчителі допомагали реформувати освіту, а військово патріотичне виховання було на найвищому рівні, школа вела постійну просвітню роботу з Донецьк геологією з роботою якої ви зможете ознайомитись ось в цих журналах.

Екскурсовод 1. А на почесному місці нашого музею знаходиться експозиція Керманичі шкільного корабля які дали путівку в життя багатьом учнів які і потім прославляли не тільки наше місто і область, а і всі тогочасні республіки. Всього школою керувало 13 керівників. Суттєвий розвиток школа набула при керівництві Аврамова Кліма Івановича, героя Світової війни, Почесного громадянина міста. Який створив творчий працездатний колектив професіоналів, зростив справжніх педагогів: Крапівнер Ява Опанасіївна, Гусєва Ангеліна Павлівна, Пятенко Віра Єгорівна, Воронятова Лілія Василівна та багато інших.

Зверніть увагу на книгу наказів яка датується 1945 роком з якою працювали тогочасні керівники.

Експозиція  «Золотий фонд школи».

Школа славетна своїми випускниками. Всього за 80 років роботи школи випущено більше 4000 випускників, з них  191 нагороджені золотими (106) та срібними медалями (85) і всі вони входять в золотий та срібний фонд нашої школи. Перлиною та одними з найяскравіших випускників нашої школи були: Євген та Юрій Мартинови – видатні музиканти, гордість Бахмута;  всесвітньо відомий режисер Лариса Шепітько та її батьки; Вадим Костроменко, режисер, голова союзу кінематографістів Одеської кіностудії;  Айсберг Роман Юхимович, член – кореспондент національної академії наук Білорусі, Балаздиня Олександр Іванович, доктор фізико – математичних наук. Бризгалов Валерій Валентинович, кандидат фізико - математичних наук; Гамаюн Ігор Петрович, доктор технічних наук, професор, Зайков Віктор Володимирович, доктор геолого – мінералогічних наук, професор Південноуральського університету та багато інших які стали гордою окрасою нашого музею.

А сьогодні нашу школу і країну прославляють її випускники – спортсмени: Семенцова Надія, чемпіон Європи з вільної боротьби; Корунчак Юлія, майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, учасник і призер чемпіонатів Європи, чемпіонатів Світу та Параолімпійських ігор в Пекіні і Бразилії.

Школа була і є стартовим майданчиком для подальшого професійного зростання педагогів, які ще молодими робили свої перші педагогічні кроки: начальник Управління освіти Рубцова Марина Анатоліївна, директор Бахмутської школи – інтернату №1 Старусєва Тетяна Іванівна, директор центру туризму краєзнавства та екскурсій Кучер Валерій Васильович,

Експозиція «Героям слава».

Екскурсовод 2. Влітку 2014 року в споруді нашої школи дислокувався батальйон «Донбас». Колектив школи проявив свої найкращі патріотичні якості: створював матеріально – побутові умови для проживання бійців, організовував харчування. Проявив мужність і власним прикладом продемонстрував високий рівень громадянства. І на зараз з батальйоном Донбас школа веде активну співпрацю з патріотичного виховання молодого покоління. Вище ви бачите прапор подарований школі зведеним загоном «Суми» «Черкаси» який допомагав виховувати справжнії патріотів та захисників нашої держави.

Експозиція «Партнерство»

Екскурсовод 2. як ви вже знаєте наша школа є школою співпраці, співучасті та співдружності тому наша школа співпрацює з нашими закордонними друзями. Більше 16 років зі школою Папіліон Ла Віста, США, штат Небраска, Нова Руда, Австралія та багато багато інших, з якими учні та вчителі нашої школи підтримують партнерські стосунки. Ось на цьому глобусі позначено ці країни співдружності а ось листи з Австралії нашим учням.

Екскурсовод 1. А зараз я хочу запросити вас до книги побажань в якій випускники та гості нашого музею роблять записи. Опишіть свої враження від побаченого на згадку наступним поколінням.

І якщо ви хочете показати наш музей своїм рідним то можете запрошувати їх до нашого музею чи самостійно переглянути віртуальну екскурсію до клубу-музею «Шкільна родина» на сайті нашої школи за посиланням:

http://artemivskschool7.edukit.dn.ua/informaciya_pro_zaklad/istoriya/virtualjna_ekskursiya_do_klubu-muzeyu_shkiljna_rodina/ 

 

Вчитель: А зараз ви можете самостійно переглянути усі експозиції, робити нотатки та фотознімки не порушуючи правил поведінки у музеї і якщо у вас виникнуть питання то я із задоволенням відповім на них.

 Домашнє завдання

Після  екскурсії  учні  отримують  домашнє  завдання  на  вибір:

 написати звіт про результати відвідування клубу-музею;

 написати твір-есе «Моя школа крізь віки»;

 провести міні-дослідження з окремих питань теми екскурсії.

docx
До підручника
Історія України 9 клас (Пометун О.І., Гупан Н.М., Смагін І.І.)
Додано
21 грудня 2021
Переглядів
1441
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку