Конспект уроку
з історії України
для 9-го класу
Підготувала учитель історії
КЗ «Пасічанська гімназія»
Вистороп Тетяна Василівна
Тема. Узагальнення з розділу «Культура України кінця 18 – першої половини 19 ст.»
Мета: узагальнити та систематизувати знання з розділу; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; удосконалювати навички роботи з історичними джерелами та контурними картами; вміння працювати в парах та малих групах; формувати повагу до історичного минулого України та її культурних здобутків.
Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:
-
застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;
-
називати головні події періоду;
-
характеризувати історичних діячів періоду;
-
показувати на історичній карті місця головних подій історичного періоду;
-
висловлювати власні судження щодо культурних здобутків України.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь та навичок
Обладнання: підручник, контурні карти, роздатковий та ілюстративний матеріал, додаткові історичні джерела.
Хід уроку
-
Організаційна частина.
-
Актуалізація опорних знань.
-
Вправа «Пазли».
-
Перейдіть за посиланням та зберіть пазли.
-
Що зображено на картині?
-
Що вам відомо про ці зображення?
-
Які ще картини вам відомі?
-
Яких художників 18-19 століття ви запам’ятали?
-
Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
Методом жеребкування учитель ділить клас на кілька малих груп. Кожна група отримуватиме завдання. Виграє та група, яка швидше і вірно виконає усі завдання.
-
Основна частина.
-
Кросворд.
-
Розгляньте портрети історичних діячів та розгадайте кросворд.
-
Робота з контурною картою.
-
Позначте місця, де діяли університети.
-
Підпишіть місце, де було відкрито перший стаціонарний театр; підпишіть рік цієї події.
-
Підпишіть назви міст, у яких виникли перші професійні театри.
-
Позначте літерами місця видатних архітектурних пам’яток:
-
будинок університету Святого Володимира(А);
-
Ратуша на площі Ринок(Б);
-
Палац Кирила Розумовського (В).
-
Вправа «Галерея».
-
Розгляньте зображення.
-
Підпишіть їх назви та автора.
-
Вправа «Поверни додому».
-
Запишіть відповідні літери у клітинках біля міст, у яких знаходяться архітектурні пам’ятки.
-
Вправа «Знайди слова».
-
Знайдіть слова, що стосуються культури та науки України кінця 18 – початку 19 століття.
-
Узагальнення та систематизація знань.
-
Вправа «Культурний скарб» народу.
На золотих монетках учні пишуть подію, ім’я чи назву твору, які вважають скарбом народу та кладуть до «скарбнички».
-
Підсумки уроку.
-
Вправа «Три слова».
-
Назвіть три імені, яких вважаєте найбільш видатними діячами періоду.
-
Інструктаж з домашнього завдання.
-
Повторити вивчений матеріал (с. 89 – 125 підручника).