Сценарій літературного вечора
«З Україною в серці»
Ведуча Від дня народження і до останньої хвилини
Є мить прекрасна – це життя людини.
По-різному йдемо життєвим шляхом:
Хтось пролітає непомітним сірим птахом,
Комусь доводиться пливти за течією,
А хтось горить яскравою зорею…
Багато див є у храмі матері-природи. Але найбільше диво - поява людини у світі. Цю велику таїну не дано розгадати до кінця. Погодьтеся, нелегка ця справа – бути людиною.
Батьківщина починається з батька й матері, з оселі, де ми вперше побачили світ, з мови, якою розмовляють наші батьки, з України, де ми народилися.
Земля моя рідна – це моя Україна! Щасливі ми, що народилися на чудовій, багатій землі. Тут жили наші прадіди. Тут ми робили свої перші кроки, відкривали навколишній світ. Тут нам уперше забриніли звуки рідної мови, завдяки якій ми усвідомили самих себе. Тут ми навчилися відповідати усмішкою на усмішку, співчуттям на чужий біль.
1.Звучить пісня «Як у нас на Україні».
Ведуча.
Україна! Скільки глибини у цьому слові... Це золото безмежних
полів, бездонна блакить зачарованих небес, це тихі плеса річок, сині очі озер,
це безмежні степи, ліси, долини і луки, карпатські верховини і донецькі
простори, Полісся і Крим – все це наша Україна.
Україна – це наша земля, рідний край, наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею та талановитими людьми. Нашу землю, рідну домівку, Україну ми повинні берегти і любити.
2.Звучить українська народна пісня « Ніч яка місячна».
Ведуча
Відомий письменник Микола Васильович Гоголь на світ дивився очима українця – доброго, мрійливого, веселого і невтомного оптиміста. У його творах виявилася не просто українська стихія, а справжній український патріотизм, бо водила пером синівська любов.
Гоголь був добре знайомий з традиціями та звичаями свого народу. Тому зумів майстерно з любов’ю зобразити українську природу, українські обряди та свята в повістях «Сорочинский ярмарок», «Ніч перед Різдвом», «Майська ніч».
3.Звучить пісня «Ой дай, Боже»
4.Уривок із «Сорочинської ярмарки».
5.Звучить пісня «Ой говорила чиста вода»
Ведуча
Якось під час самотньої подорожі на березі Ельби Микола Гоголь побачив сон. Ах, який втішний був той сон! Снився степ, лани дзвінкої пшениці й вечір біля ставка, і плакучі верби. Снилася батьківщина, осяяна сонцем і піснею народу…
Миколу Гоголя хвилювала розкішна природа, неповторні народні звичаї і обряди, чудові пісні і оповіді про русалок та відьом. Може, саме тому згодом, будучи глибоко релігійною людиною, Микола Гоголь стане неперевершеним містиком.
6.Звучить пісня «Ой там на горі».
7.Інсценізація «Івана Купала».
8.Звучить пісня « Враже»
Ведуча
Чи ви колись задумувалися над сенсом життя? Що хоче отримати кожний від нього? Здоров’я, кохання, матеріальне благополуччя, владу над іншими…
Дійсно, людина сама визначає власні пріоритети. Так як же зробити так, щоб прожитий час не був марним, витраченим на якісь дрібниці, переживання?
Ви погодитесь зі мною , що не слід витрачати своє життя на безглузді дрібниці, щоб потім у зрілі роки не відчувати гіркоту життєвого полину.
9. Звучить пісня « Думи мої думи »
Ведуча.
Матінко, мамо, ненько! Що є святішого за ці слова?
Немає любові сильнішої від материнської, немає ніжності ніжнішої від ласки і клопотів материнських, немає тривоги тривожнішої від безсонних ночей і не зімкнутих очей материнських. Людство існує тільки тому, що існує материнська любов. Такою ж святою Любов’ю палають наші серця до неньки -України.
10.Вірш «Пісня про матір».
11.Звучить пісня «Ой у вишневому саду».
Ведуча
Для чого ми приходимо у цей чудовий і водночас складний, незбагненний світ? Настає час і таке запитання ставить собі кожен із нас. І у кожного своя на це відповідь...
Забули люди цінності буття.
Всі хочуть гроші, слави, успіх, диво.
Не пам’ятають те, що для життя,
Душа людини – ось що є важливо.
12.Вірш «Крила»
Ведуча.
Повертайся, будь ласка, живим.
Я прошу не багато, й не мало.
Кожен вечір молюсь всім святим
Щоб нещастя тебе не спіткало.
Ясним ранком, та днем дощовим,
Я шепочу у синєє небо:
Повертайся, будь ласка живим,
Батьківщина чекає на тебе.
Україна не раз піднімалась з колін. Терновим шляхом дійшла вона до сьогоднішніх днів.
Але, нажаль, боротьба за незалежність продовжується і зараз.
На жаль, наша рідна Україна у вогні. Ми наче звикли до новин…і знов…ракети…вбивства…катування…страти… Війна, як ніколи, згуртувала українську націю, змобілізувавши весь її потенціал на відсіч ворогу. Війна торкнулася кожної української родини, стала частиною нашого життя, а перемога – спільна мета всього українського народу. Кожен з нас наближає перемогу. Ми вибрали шлях – жити, допомагати, плакати і співати , сміятися крізь сльози…
13.Вірш «Відплата.
14.Пісня «Мальви».
Ведуча
Ви знаєте, війна
Таки скінчиться…
І скоро відбудуються міста.
Але на жаль ніколи не вернуться
Всі ті, кого забрали небеса.
Збройні Сили покликані охороняти незалежність нашої держави. Нам дуже хочеться побажати захисникам сили, витривалості та мужності. І обов’язково – повертатися додому живими, здоровими і з Перемогою. Ви – герої нашої України. Не здавайтеся - від цього залежить наша доля.
Головне - пам’ятайте: ми у вас віримо! Повертайтеся додому живі і неушкоджені. Повертайтеся додому з перемогою.
Ведуча.
Життя… Таким коротким воно здається для людини. А як хочеться багато зробити! Пливе собі людина на кораблі життя, гарному, розкішному, з барвами, сонцем і квітами. Вона все те не купувала – Бог їй це дарував.
Та раптом чорна хвиля вихопила її й кинула за борт життя, у холодну чорну неспокійну воду. І довго їй доведеться борсатись, аби не затонути, аби випливти на спокійну й теплу течію. Сьогодні ми згуртовані як ніколи, допомагаємо ближнім, воїнам, не піддаємося провокаціям та чуткам, які сіють злобу, зневіру,
неправду. Будьмо мужніми, збережемо Україну – збережемо себе.
16.Пісня «Незламна»»
Ведуча
Людині визначено Богом місце народження, країна, небо ; вона не може нічого того поміняти, але може на краще поміняти саму себе. І куди б ти не пішов – твоя Батьківщина, земля твоя, твій народ і твоя мова завжди будуть з тобою.
Одним – троянди... Іншим - колючки...
Одному - радість... Іншому - терпіння...
Комусь широкі стеляться стежки...
А хтось збиває ноги об каміння...
Кожен із нас творець свого життя. Пам’ятаймо, що майбутнє в наших руках. Головне - не опускати їх. Тож бережіть себе і будьте щасливими! Свічечка, посилаючи нам тепло і світло, зрештою згорає. А наші серця, наші душі теплом, добротою, любов’ю повинні горіти вічно!
Усі виходять на сцену.17. Звучить пісня «Ми з України».