Сценарій першого уроку для 1 класу на тему: " Гра - подорож до країни Знань"

Про матеріал

Сценарий першого уроку для самих маленьких учнів.

Перегляд файлу

Тема.  Гра – подорож до країни Знань.

Мета: формування ключових компетентностей:

вміння вчитися – зосереджено слухати вчителя, давати відповіді на запитання;

 громадянської – формування патріотичних почуттів, бережливе ставлення до природи;

соціальної – збагачення уявлень дітей про шкільну родину як об’єднання людей;

предметних компетентностей: розширити кругозір учнів про Україну, викликати інтерес до пізнання своєї Батьківщини, розвивати почуття патріотизму, виховувати дружні відносини і взаємоповагу у шкільній родині, почуття гордості за свою школу, країну, готовності бути гідним громадянином України.

Обладнання: карта України; віночок; аудіозаписи пісень про Україну; повітряні кульки, які відрізняються кольором, розміром, формою; на партах у дітей кольорові олівці, прапорці  для малювання , штучні квіти.

Хід уроку

І. Організація класу.

Вранці сонце пробудилось

І над обрієм з’явилось.

Вереснева вже пора –

Йде до школи дітвора.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

- Чим незвичайний перший день вересня?

- Що змінилося у вашому житті?

- У якій школі будете навчатись?

- У якому класі?

ІІІ. Знайомство.

1. Вправа «Серце класу».

- Дорогі діти, сьогодні незвичайний день у вашому житті – перший справжній навчальний день. Від сьогодні ви вже не просто діти, а  школярі. Вас прийняла в свої обійми дружня шкільна родина. Усі ми разом – клас. У нашого класу є серце (вчитель показує контурне зображення серця на ватмані). Зараз ми познайомимося з вами і побачимо, як наше серце класу буде розквітати.

Тож давайте знайомитись. Я – ваша вчителька. Звати мене …. Мені подобається проводити цікаві уроки для дітей (вчитель представляється і прикріпляє штучну квітку до ватману).

Діти по черзі виходять до дошки, називають себе, кажуть, що їм подобається робити і за допомогою вчителя прикріпляють свою квітку до ватману.

- Ось і заквітувало, ожило серце нашого класу

2. Гра «Віночок дружби».

Вчитель пропонує дітям:

- стати в коло.

- протягнути руку сусіду справа;

- посміхнутися сусіду зліва;

- повторити хором:

Ми всі разом – це сім’я,

неповторні – ти і я,

будем міцно ми дружити,

добре вчитись, в мирі жити.

ІІІ.  Сприймання та засвоєння матеріалу уроку.

  1. Слово вчителя.

Дітки,  а зараз я Вас запрошую вирушити в цікаву подорож до чарівної країни. Як називається ця країна , ви дізнаєтесь якщо правильно виконаєте всі завдання, які будуть вас чекати на зупинках.  А мандрувати ми будемо на повітряних кульках. Ви згодні?  Давайте пофантазуємо. Закрите всі оченята і уявіть, що ми зараз відлітаємо на першу станцію. Увага! Рахуємо: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3,2, 1. Пуск! Полетіли!

  1. Подорож по станціям.

А) Перша станція «Шкільна»

 

Щоб бути гарними школярами потрібно виконувати правила для учнів.  А ви їх знаєте? Зараз перевіримо і пограємо в гру «Так чи ні». Якщо «так» – плескайте в долоні, а якщо « ні» - сидіть мовчки.

Треба гарно вам читати? (Так)

Треба менших ображати? (Ні)

На перерві пострибати? (Ні)

А всі парти пописати? (Ні)

Друга треба виручати? (Так)

А треба слухати матусю? (Так)

Тоді дратуйте хоч бабусю? (Ні)

У школі вибийте шибки? (Ні)

Учительці робіть все навпаки? (Ні)

Брудне взуття носіть у школу? (Ні)

І книги кидайте додолу? (Ні)

Завжди старших поважайте! (Так)

І малюків не ображайте! (Так)

- Молодці! Всі правила для учнів ви знаєте.

Б) Друга станція « Загадкова»

А щоб нам не сумувати, Потрібно загадку відгадати».

1. Дає здоров’я – спорт,

    Вагу – солодкий торт.

    Мед – працьовиті бджоли.

    Знання глибокі -…(школа).

2. Щоб не спізнитись на урок,

    Нам голос подає …(дзвінок).

3. Цю найпершу в школі книжку

    Знає будь –який школяр.

    До усіх книжок доріжку

    Прокладає нам …(Буквар).

4. Ручки й олівці, щоб знали:

    Ми кладемо у …(пенали).

5. Що мовчить, а розуму вчить? (Книжка)

6. Довгі палички кругленькі –

    Сині, жовті, червоненькі.

    На папері походили,

    Кольори свої лишили…

    Звуться палички оці

    Кольорові …(олівці).

В) Третя станція « Казкова».

Казка стукає у двері —

Привітаємо її.

Дуже-дуже постарайтесь —

І впізнаєте її .

1. Я від баби втік, я від діда втік …(Колобок).

2. А хто буде зерно молотити? (Колосок).

3. «Цок та в лобок,та в мішок» (Котик і Півник).

4. «А хто – хто в цій рукавичці живе?» (Рукавичка).

5. Що загубила на балу Попелюшка? (Туфельку).

6. Де живе Карлсон? (На даху)

Г) Четверта станція « Математична».

- Подивимось, чи можете ви розв’язувати веселі задачки?

 Добрий лікар Айболит склавши руки не сидить.

 Черга вже на лікування: «Я за вами! Хто останній?»

 Всі приходять: дві пташини, черв’ячок і поранений жучок,

 Тигр, лев, їжак, щеня, мишеня і кошеня.

 Добрий лікар Айболит хворих вилікує вмить.

 Тож кажіть, мерщій, усім, скільки ж тут всього тварин ?( 10)

Д) «Галявина відпочинку»

Танцюємо під пісню.

Станція « Українська»

Скласти вірша про Україну.

Добери риму

На землі великій є одна країна:

Гарна, неповторна, мила … (Україна).

І живуть тут люди добрі, працьовиті,

І скажу, до речі, ще й … (талановиті).

Землю засівають і пісні співають,

На бандурі грають і вірші …(складають).

Щоб жила ц раділа кожная родина,

Щоб була щаслива наша…. ( Батьківщина)

_ Діти , як ви вважаєте,  як називається країна до якої ми потрапили?

. У кожному куточку України – живуть родини, батьки і діти, бабусі і дідусі у місті чи в селі, але всі ми живемо в одній державі – в Україні, яка є для всіх нас єдиною

Кожна держава має свою символіку: герб, гімн і прапор.

Герб – (вивішую малюнок із зображенням) найголовніший із символів; тризуб символізує мир і творчу працю.

Гімн – найголовніша пісня України, слухати яку потрібно  стоячи, мовчки.

Прапор – державний символ.

             Синьо – жовтий прапор маєм:

              Синє – небо, жовте – жито.

               Прапор свій оберігаєм,

                Він святиня – знають діти.

- Блакитний колір – це колір води, чистого неба, це символ миру.

- Жовтий – це колір зерна, хліба, сонця.

Практична робота. Малювання Прапора.

Підсумок уроку.

Учитель.  Отже,  Батьківщина –   це  та  земля,  де  ти  народився  і  живеш.

  Так  як   називається  наша  держава,  наша  Батьківщина?  (Україна)

 А ми  хто?  (українці)

 Ми  любимо  неньку – Україну  і  зробимо  все,  щоб  вона  процвітала.

 А  що  ви – маленькі  дітлахи  можете  зараз  зробити  для  України?  (Добре  вчитись,  добре  поводитись,  нести  радість  людям)

А тепер усі встаньте і візьміться за руки, щоб утворився віночок, який є у нашому класі. Віднині, діти, ми одна дружна сім’я. Тому жити треба у мирі й злагоді, заступатися одне за одного, дружити, ділити з усіма радість і смуток, щоб наше шкільне життя було цікаве і змістовне, насичене хорошими вчинками і цікавими подіями.

- Любі першокласники, наш урок добігає кінця. Дякую всім за роботу!

Станьте першим, хто оцінить розробку

Щоб залишити свій відгук, необхідно зареєструватись.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
docx
Додано
28 грудня 2017
Переглядів
327
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку