Ми потребуємо Шевченка як митця, мислителя, патріота. Але найбільше ми потребуємо його як сучасника. Саме тому осмислюємо й шукаємо його не в офіційних обгортках, а, наприклад, у формі інтелектуальної гри. Сподіваємося, вона буде для всіх цікавою та допоможе осягнути велич Кобзаря більш повно.
ПРАВИЛА ГРИГРА МАЄ 6 ТУРІВ ПО 5 ПИТАНЬ У КОЖНОМУУЧАСНИКИ ОБГОВОРЮЮТЬ ПИТАННЯ І ЗАПИСУЮТЬ ВІДПОВІДЬ НА БЛАНКУ, КОЖНА ВІДПОВІДЬ ОЦІНЮЄТЬСЯ В 1 БАЛНА ОБГОВОРЕННЯ ПИТАННЯ УЧАСНИКАМ ДАЄТЬСЯ 1 ХВИЛИНА І ЩЕ ОДНА ПІДСУМКОВА У ТУРІ ПІСЛЯ 2 ТА 4 ТУРУ ОГОЛОШУЮТЬСЯ ПРОМІЖНІ РЕЗУЛЬТАТИ ПІД ЧАС ГРИ БУДЕ 2 МУЗИЧНІ ПАУЗИГАДЖЕТАМИ КОРИСТУВАТИСЯ ЗАБОРОНЕНОУ РАЗІ ОДНАКОВОЇ КІЛЬКОСТІ ПІДСУМКОВИХ БАЛІВ МІЖ КАПІТАНАМИ ПРОВОДИТЬСЯ БАТЛ
3. Служниця його петербурзьких друзів, українка Ликерія Полусмак була останнім коханням Шевченка. На його прохання кріпачку Ликеру відпустили на волю. Це підштовхнуло дівчину, вже заручену з Тарасом Григоровичем, до сміливого флірту з його друзями та знайомими, що прикро і боляче вдарило по поетових почуттях. І цього разу його мрії про спокійну старість у родинному колі були понівечені й знищені чужою байдужістю… Поет розриває стосунки, а за три місяці помирає. Вона пережила його на більш, ніж півстоліття. Кажуть, останні десять років свого життя, поховавши чоловіка-перукаря і залишивши дітей на Московщині, Ликерія провела на могилі Тараса в Каневі… Приносила гостинці й роздавала дітям, довго сиділа на могилі й одного разу написала в книзі відвідувачів: “Сподіваюсь, ти бачиш, як я каюсь…”.
1. «Заповіт» Шевченка відомий багатьом. Загалом налічується більше 60 музичних інтерпретацій цього твору, серед авторів - Микола Лисенко, Михайло Вербицький, Василь Барвінський, Гордій Гладкий, Станіслав Людкевич та інші. Хто є автором найбільш відомої усім нам музики до цього вірша Кобзаря?
1. Цей чоловік мав сміливість відмовити найбільшому та визволити найменшого. Він любив свободу так само, як і той, кому допоміг. У Петербурзі до його прізвища дописали останню літеру, чим знівелювали походження. За легендою, коли цей чоловік все ж покидав «країну-мачуху», від образи та розчарування він доїхав до кордону, зняв увесь свій одяг і викинув його, щоб не брати з собою і пилюки. Назвіть його.
5. У 1973-1975 роках автоматична станція «Марінер-10» вперше провела фотографування однієї планети з близької відстані. Було виявлено, що поверхню планети покривають кратери різних розмірів. За правилами Міжнародного астрономічного союзу їх називали на честь видатних художників, музикантів, письменників і поетів. Відтак один із 300 кратерів цієї планети отримав ім’я Кобзаря. Діаметр кратера Шевченко – 137 кілометрів. На якій планеті знаходиться цей кратер?
4. Шевченко заробляв пристойні гроші не як поет, а як модний портретист. Сьогодні його назвали б хіпстером XIX століття, адже значну частину коштів Кобзар легко витрачав на гарний одяг. Зокрема, у своєму щоденнику поет писав про особливе задоволення, отримане від придбання предмету одягу, що вартував величезні на той час гроші - 100 карбованців. Що це був за одяг?
2. Найменша книга - «Кобзар», розміром трохи більше половини квадратного міліметра, – набагато менше од макового зерняти. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі та мініатюрні, що гортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Перепліт зшито павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.