Сценарій міні агітбригади до Дня захисту тварин.
Виконаці: учні 6-8 класів
Глядачі: учні 1-5 класів.
Мета: формувати в дітей відповідальне ставлення до тварин, розвивати уявлення молодших школярів про роль домашніх тварин в житті людини, прищеплювати любов до тварин.
Сценарій міні агітбригади для учнів 1-4 класів до Дня захисту тварин
( виконавці: учні 6-8 класів)
Ведучий 1 : Доброго дня, дорогі друзі! А чи знаєте ви який сьогодні день?
4 жовтня - Всесвітній день захисту тварин! Рішення відзначати Всесвітній день тварин було прийняте 4 жовтня на Міжнародному конгресі прибічників руху захисту природи, який відбувався у Флоренції в 1931 році.
З якими тваринами найчастіше стикається людина?
Ведучий 2 : Собака і кішка - давні друзі і помічники людини. Вважається, що найпершою людина приручила собаку, а потім кішка сама прийшла до людей!
А чи відомо вам яке значення ці тварини мають в житті людини?
Ведучий 3: Професій в собак дуже багато! Це і сторож, і захисник, і рятувальник, поводир для сліпих,нянька для малюків, пастух для овець і кіз,сапер, шукач, газовщик (швидко відшукує витічку газу), мисливець, лікар
Ведучий 1: Так , так! Лікар!Каністерапія – це лікування спілкуванням з собакою. Спілкування із собакою допомагає зосередитись, впливає на розвиток мови і здатності до навчання. Стимулює всі органи відчуття: зір, слух, дотик і нюх. У людей, що приймають участь у терапії, відзначається поліпшення логічного мислення визначення причинно-наслідкових зв'язків, розпізнавання кольору і форми, подібності… Під час забави із собакою діти стають більш спокійними, вони розвивають свою фізичну форму і навчаються виражати свої емоції.
Ведучий 2: Фелінотерапія – це лікування за допомогою кішки.
По-перше, пухнасте хутро тварин заспокоює, знімає стрес, розслаблює.
По-друге, муркотання кішки має заспокійливу дію на психіку пацієнтів.
Дослідження показують, що муркотання сприяє регенерації не тільки кісток, а і всього опорно-рухового апарату, також істотно зменшує біль.
Ведучий 3: Але, на жаль, існує дуже велика проблема бездомних собак і кішок! Чому ж такі давні друзі людини опиняються на вулиці?! Гинуть під колесами автомобілів, від голоду та знущань…Безвідповідальність господарів! Узяли цуценятко чи кошенятко, а потім воно набридло і викинули на вулицю! А що чекає його на вулиці?!
Ведучий 1: Ми всі, кожний з нас відповідальні за їх долю! Собака і кішка – це не іграшка на кілька днів! Вони живуть до 15 років, а за хороших умов то й більше! Вони живі, відчувають страх, біль, коли опиняються самотні на вулиці.
Ведучий 2: В цивілізованих розвинутих країнах у кожному місті існують притулки для знедолених тварин, в нашому поки немає, але ми дуже сподіваємося, що обов’язково буде! Опинившись на вулиці собаки збиваються у зграї і можуть ставати небезпечними для людини.
Ведучий 3: Запам’ятайте, ніколи не наближайтесь до собачої зграї, не дивіться розлюченій собаці у вічі, вона це сприйме як виклик! Біля бродячих собак проходьте спокійно, не видаючи свого страху, не кричіть і не біжіть, у тварин спрацює інстинкт мисливця – наздогнати вас!
Ведучий 1: Як можете ви допомогти тваринам?! Ніколи не ображайте їх і не знущайтеся, це не гідно звання ЛЮДИНИ! Якщо вирішили завести тваринку ставтеся дуже відповідально до такого кроку. Якщо бачиш голодну тваринку, нагодуй! Але пам’ятайте, що чіпати руками безпритульних тварин не варто, вони можуть бути хворі і заразити вас.
Ведучий 2: Крім того, тваринка може просто не зрозуміти вашого наміру її приласкати й відповість агресивно, намагаючись захиститись. Не треба привчати до рук дворових кошенят, вони почнуть довіряти людям і можуть легко потрапити до рук негідників.
Ведучий 3: Не будьте байдужими, якщо ви бачите, що хтось знущається над тваринами, скажіть про це старшим! Пам’ятайте, що в нашій країні існує закон, який захищає тварин від жорстокого поводження.
Ведучий 1: На завершення нашої зустрічі ми хочемо прочитати кілька віршів і сподіваємося, що зможемо доторкнутися до вашої душі.
Кошеня
За вікном дотлівала осінь,
П’янко пахло зів’ялим листям,
Хизувалась калина намистом,
І сивіли на вербах коси.
Приповзло під наші ворота
Кошенятко чорняве, маленьке,
Хвостик куций, а лапки сіренькі,
Смужка біла й тонка біля рота.
Кошеня, мабуть, хтось образив
Або вигнав із теплої печі,
Увібрало голівку в плечі,
А в очах до людей відраза.
Любий котику, ніжне створіння,
Чом же люди такі байдужі?
Дощ мив придорожнє каміння,
Падолист топив листя в калюжі
Якщо ми зраджуємо друзів
У серці біль, душа тремтить,
злиденний вітер виє,
І час невпинно так летить,
А він лише про домівку мріє.
Серед бруду і сміття
старий і хворий пес лежить,
І чути стогін і виття,
та якось він заснув на мить:
І молодість у сні прийшла,
коли на руки взяв його хлопчина,
маленький був, ще цуценям,
немов грайливая дитина.
Він ріс в теплі і доброті,
Та час спливає, виростають діти,
І вдячний пес, що у житті
Він зміг когось любити.
Що ж, не потрібен він тепер
Тому, кому служив так вірно.
Остання мить - і пес помер,
Лиш зашуміло листя: –
“Спи спокійно”.
Бондар Мирослава