Розділ 2. Безпека в житті – життя в безпеці
§ 22. Що важливо вміти робити, щоб уберегти помешкання від затоплення?
Затоплення в помешканнях частіше відбувається вночі, поки всі сплять, або вдень, коли мешканці знаходяться на роботі чи навчанні. Через це затоплення виявляють досить пізно, коли вода розлилася на підлозі або встигла проникнути в сусідні квартири будинку. Джерелами затоплення часто стають протікання в системах водогону або опалення, несправні крани і змішувачі в ванній кімнаті або на кухні.
Пронумеруйте алгоритм дій.
А) Викликати аварійну службу або сантехніка.
Б) Повідомити дорослих (батьків або близьких дорослих) про аварію.
В) Перекрити крани, через які вода надходить у помешкання.
Г) Замотати м’якою тканиною місце протікання на трубі, викручуючи її час від часу.
Д) Зафіксувати затоплення на фото або відео. Такі докази в подальшому стануть допомогою у вирішенні питань про пошук винних в аварії і відшкодуванні завданих збитків.
Е) Відключити електрику. Щоб убезпечити домочадців, врятувати техніку і проводку від короткого замикання, потрібно відключити електропостачання у помешканні.
Є) Прибрати воду. У місцях, де протікає вода, поставити відра і тази, а також розстелити старі рушники і ганчір’я.
4. Одного разу, повенртаючись до дому, подружки помітили, що з тріщин асфальту витікає вода і виходить пара. Наталка припустила що пошкоджено підземну трубу водопостачання або тепломережі, а Надійка сказала, що це хтось у квартирі не закрив крон з гарячою водою. Хто з дівчаток має рацію?
5. Поясніть. Чи погоджуєтесь з думкою: «Виникнення каналізації сприяло розвитку цивілізації»? Доведіть або спростуйте.