Семінарське заняття
Класи неорганічних сполук
Мета: Закріпити і узагальнити знання учнів про класи неорганічних сполук
і закономірності генетичного зв’язку між ними . Розвивати
навички в складанні рівнянь хімічних реакцій, вміння аналізувати й
застосовувати знання і навички, складати висновки.
Обладнання : пробірки, універсальний індикатор, фенолфталеїн, CaCO3, H2SO4,
AgNO3, HCl, Cu, Zn, NaOH;
роздруківка формул для роботи в групах :
CaO, CO2, H2O, Al, H2SO4, Fe2O3, NaOH, Ag, K2O, Mg(OH)2, HCl;
роздруківки назв груп: Кислоти. Основи. Оксиди. Солі.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок.
Методи: «Мозковий штурм», експериментальна робота, групова робота,
індивідуальна робота, «Обери зайвого».
Хід уроку.
І. Актуалізація опорних знань.
Вправа «Мозковий штурм»
За кожну правильну відповідь учні одержують один бал.
Учні поділяються на 4 групи: Кислоти, Солі, Оксиди, Основи. Кожна група готує стислу рекламу – характеристику відповідного класу неорганічних сполук.
Максимальна оцінка – 5 балів
Робота в групах.
За кожне правильно виконане завдання команда отримує по 5 балів.
Група 1. «Кислоти»
Проведіть дослід взаємодіїї міді і цинку з хлоридною кислотою.
Сірка → сульфур (ІУ) оксид → сульфур (УІ) оксид → натрій сульфат
Група 2. «Солі».
Одержати нерозчинну у воді сіль взаємодією аргентум нітрату з хлоридною кислотою.
Натрій → натрій оксид → натрій гідроксид → натрій нітрат
Група 3 «Основи».
Продемонструйте дію лакмусу на хлоридну кислоту і розчин лугу.
Кальцій оксид → кальцій гідроксид → кальцій хлорид → кальцій карбонат
Група 4. «Оксиди».
Одержати кислотний оксид взаємодією кальцій карбонату і сульфатної кислоти.
Магній оксид → магній хлорид → магній нітрат → магній карбонат
Самостійна робота.
Учні одержують індивідуальні завдання з 2 –х питань. Наприклад:
Підсумок уроку, підрахунок набраних балів.
Домашнє завдання: міні – проект «Неорганічні речовини в нашому житті».