Хохлова Людмила Василівна ,
вчитель початкових класів,
вчитель вищої категорії,
вчитель-методист
Навчально-виховного комплексу №1
Покровської міської ради
Донецької області
Серія карток з тестовими завданнями з математики для учнів 3 класу
за темою „ Нумерація трицифрових чисел”
Робота в змінних парах
Мета. Підвищити рівень навчальних досягнень учнів за темою „ Нумерація трицифрових чисел”. Формувати елементи соціальної компетентності:
розуміння власних потреб і вимог;
Виховувати культуру міжособистісних стосунків, відповідальне ставлення до навчання.
Форма проведення уроку: робота у змінних парах .
Обладнання. 31 картка з тестовими завданнями .
Хід уроку.
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
ІІІ. Інструктаж до роботи
1.Пояснення форми роботи
- Кожен з учнів отримує картку з тестовим завданням. Після виконання завдань, піднімає картку ,обмінюється з тим учнем, який теж готовий до обміну.
Протягом відведеного часу школярі працюють у власному темпі.
Кожна картка містить 4 завдання:
1- задача;
2 і 3 – матеріал для обчислень ;
4- завдання з логічним навантаженням;
1, 2 і 3 завдання - для обов’язкового виконання , а 4 завдання – за бажанням .
2.Ознайомлення учнів із системою оцінювання.
Правильно виконане 1і 4 завдання оцінюватимуться по 2 бали, а 2 і 3 – по 1 балу.
ІV.Самостійна робота учнів
V.Підсумок уроку
В-1 1. Для школи купили 2 аркуши білого паперу по 3 гривні і 7 аркушів кольорового паперу по 5 гривень. Скільки грошей заплатили за покупку? а) 3·2+5·7 б)2+3+7+5 в)5·7-3·2 2.Обчисли 300+5+20 а)352 б)325 в)253 3.Визнач число, яке містить 4 дес. 7 од. а) 407 б)47 в)704 4* Запиши чотири трицифрових числа за допомогою цифр 9,0,1 |
В-3 1. За один день завод випустив 240 велосипедів , а за наступний на 40 велосипедів менше. Скільки велосипедів випущено за два дні ? а)240+40+240 б)240+40+40 в)240-40+240 2.Заміни суму розрядних доданків числом: 300+40+5 а)543 б)345 в)435 3.Знайди невідоме число :х+400=540 а)140 б) 940 в)40 4*Обчисли 450-50+(910-900)-(700-300)
|
В-2 1. За один день завод випустив 360 велосипедів , а на наступний на 40 велосипедів більше . Скільки велосипедів випущено за два дні ? а)360+40 б) 360+40+360 в)360-40+360 2.Порівняй 370+4*370+5 а) = б)< в)> 3.8м 7см= а)870см б)87см в)807см 4*Замість зірочки постав знаки арифметичних дій так ,щоб рівність була вірною 270*10*40=300 |
В-4 1. В одному сувої було 200м тканини , а в другому -37 м .Використали 30 м тканини . Скільки метрів тканини залишилося ? а)200+37+30 б)200-37-30 в)200+37-30 2.Вкажи найменше число а)505 б)550 в)55 3.Порівняй:1м і 1 дм а)= б)> в)< 4*За допомогою дужок вкажи порядок дій , за якого відповідь буде правильною 760-40+20=700 |
В-5 1. Зібрали 780 кг капусти. Вранці відправили до магазину 30кг , а після обіду-50кг .Скільки капусти залишилося ? а)780-30-50 б)780-30+50 в)780-(50+30) 2.Вкажи найбільше число а)506 б)555 в)560 3.Встав пропущене число 7м6см=...см а)76см б)706см в)760см 4*Скільки вийде , якщо найбільше трицифрове число зменшити на найменше трицифрове число ? |
В-7 1. В таборі відпочивало 154 дитини. В першому загоні було 40 дітей, а в другому -60 дітей. Скільки дітей в третьому загоні ? а) 100 б)54 в)104 2.Порівняй: 600+40*400+60 а)= б)< в)> 3.Скільки різних цифр використано для запису числа 686 ? а)2 б)1 в)3 4*Скільки вийде , якщо найменше трицифрове число збільшити на 3 десятки ?
|
В-6 1. Діти зібрали 100кг цибулі та 29 кг моркви, а яблук - 20 кг .На скільки більше овочів зібрали діти ? а)на 109 б)на149 в)на120 2.Обчисли 400+70+8 а)478 б) 748 в)874 3. Виразіть у метрах і сантиметрах 708см а)7м80см б)70м8см в)7м8см 4*До двоцифрового числа приписали зліва цифру 7. Як змінилося число ?
|
В-8 1. В гімназії навчається 360 учнів. В перших класах 100 учнів , в других – 200 учнів . Скільки учнів навчається в третіх класах ? а)360-100-200 б)360+100-200 в)360-(100+200) 2.Обчисли 700+7+90 а)779 б)797 в)707 3. Знайди невідоме число 400-х=300 а)700 б)100 в) 10 4* Скільки вийде , якщо найменше трицифрове число зменшити на 3 десятки ? |
В-9 1. Діти посадили 5 рядів смородини по 6 кущів у кожному ряді , а порічок у 3 рази менше. Скільки порічок посадили діти ? а)6·5:3 б)6·5·3 в)6:3·5 2. Вкажіть правильний запис числа двісті дев’ять : а)290 б)209 в)29 3.На скільки 290 більше , ніж 200 ? а)на 9 б)на 90 в)на 200 4* Напиши вираз , у якому дільник був би менше діленого у 4 рази? |
В-11 1. В 5однакових кросвордах 50 слів. В скількох таких кросвордах 30 слів ? а) 3 кросворди б)3 слова в)10 кросвордів 2.Вирази в сантиметрах 4м 3 см а)43см б) 430см в)403см 3.Обчисли 100-45+600 а)655 б)645 в)605 4*Скільки вийде, якщо найбільше трицифрове число зменшити на 9 десятків ?
|
В-10 1. В саду росло 120 дерев. Серед них було 20 яблунь, а решта – сливи. На скільки більше у саду слив? а)на 100 б)на 80 в)на 20 2.Обчисли 600+4+50 а)645 б)650 в)654 3.Вкажи правильний запис числа 856 у вигляді суми розрядних доданків а) 500+80+6 б)80+50+6 в)800+50+6 4* За 15 хв учень проходить 1 км . На якій відстані він живе , якщо до школи йде півгодини? |
В-12 1. В трьох бідонах 12 л молока . Скільки літрів молока у 8 таких бідонах ? а)12:3·8 б)8:(12:3) в)12:3:8 2.Обчисли 100-12+400 а)488 б)478 в)498 3.Порівняй 1м і 1000мм а)= б)> в)< 4* Запиши різні трицифрові числа , в кожному з яких сума цифр дорівнює трьом? |
В-13 1. У буфеті було 48 л соку . До обіду продали 5 трилітрових банок соку . Скільки літрів соку залишилося ? а)3·5+48 б)48-3·5 в)48-5·3 2.Суму чисел 50 і 400 зменшили на 1,отримали а)451 б)440 в)449 3.Виразіть у кілограмах 4ц 8кг а)48кг б)408кг в)480кг 4*До двоцифрового числа зліва дописали цифру 5. На скільки збільшилося число ?
|
В-15 1. Коли з бочки набрали 3 відра води по 6 літрів , в ній залишилося 12 л . Скільки літрів води було в бочці ? а) 18 б)20 в)30 2.Розташуй числа в порядку зростання 340 ,309, 403,304,390,314 а)304,309 ,314,340,390,403 б)403, 390,340,314,309,304 в)304,309,340,314,390,403 3. Запиши в центнерах та кілограмах 550 кг а) 55ц б)5ц5кг в)5ц 50кг 4* За допомогою дужок вкажи порядок дій , за якого відповідь буде правильною 780-50+30=700 |
В-14 1. Для шести гірлянд діти вирізали 54 ліхтарики . Скільки знадобиться ліхтариків для 9 таких гірлянд ? а)81 ліхтарик б)72 гірлянди в)18 ліхтариків 2.Суму чисел 290 і 9 збільшили на 1 та отримали а) 299 б)300 в)301 3.Виразіть у кілограмах 7ц а)70кг б)700кг в)7 кг 4* Запиши шість трицифрових чисел за допомогою цифр 5,7,1.
|
В-16 1. 12 кг помідорів розклали в 3 однакові банки. Скільки таких банок потрібно для 36 кг помідорів ? а)6анок б)9 банок в)9 кг 2. Знайди правильну відповідь: 9м2дм=... а)290дм б)902дм в)92дм 3.Знайди невідоме число х-40=800 а)840 б) 760 в)480 4* * За допомогою дужок вкажи порядок дій , за якого відповідь буде правильною 980-50+30=900 |
В-17 1. У концертному залі було163 місця. До першого дзвоника зайняли 7 рядів по 9 місць у кожному . Скільки місць залишилося вільними ? а) 163-9·7 б)(163-9)·7 в)9·7+163 2.Знайди невідоме число а-90=600 а) 690 б)510 в)960 3. Скільки цифр використано для запису числа вісімсот десять ? а)1 б)2 в)3 4* Записати найменше трицифрове число, у якому всі цифри різні
|
В-19 1. Тарас виготовив 18 поличок , а Микола – у 2 рази менше . Всі поличок розвісили порівну у 3 класи .По скільки поличок одержав кожен клас ? а)18:2:3 б)18+18:2 в)(18+18:2):3 2.Обчисли 600-1-90 а)590 б)501 в)509 3.Запиши в дециметрах 780см а)78дм б)7дм8см в)7м8дм 4*Використовуючи цифри 9,1,0, запиши найменше і найбільше трицифрове числа.
|
В-18 1. До танцювальної студії записалось 9 хлопчиків , а дівчаток – у 3 рази більше. Скільки всього дітей записалося ? а) 9:3+9 б)9+9:3 в)9+9·3 2.Вкажи правильний запис числа триста сім а)37 б)307 в)370 3.Запиши в метрах та сантиметрах 507см а)50м7см б)5м70см в)5м7см 4*Записати найбільше трицифрове число , у якого всі цифри були б різними |
В-20 1. Олена виростила 12 квіток , а Оксана – на 3 більше . Всі квіти діти подарували мамі , бабусі і тітці порівну кожній . По скільки квіток одержали мама , бабуся і тітка? а)(12+3):3 б)(12+(12+3)):3 в)12+(12+3):3 2. Вкажи правильний запис числа чотириста чотири а)440 б)404 в)44 3.Запиши в дециметрах та сантиметрах 875см а)87дм5см б)8дм75см в)875дм 4*Записати трицифрове число , у якому число сотень у три рази більше від числа десятків , а число десятків у три рази більше від числа одиниць. |
В-21 1. У монтера було 40 м дроту. Він витратив 4 м .У скільки разів більше дроту залишилося , ніж витрачено ? а)40-4-4 б)40-4:4 в)(40-4):4 2. Розв’яжи рівняння 240-х=40 а)200 б)20 в)280 3.Порівняй 70дм і 7м а)< б)> в)= 4*Записати трицифрове число , у якого число одиниць у 2 рази менше від числа десятків , а число десятків у два рази менше від числа сотень. |
В-23 1. Старшокласники посадили 30 дубів і 24 ялинки , а учні початкових класів - 9 дерев . На скільки більше дерев посадили старшокласники ? а)(30+24):9 б)30+24-9 в)30-24-9 2.Знайди невідоме число 930+х=1000 а)7 б)700 в)70 3.Порівняй 7дм і 700мм а)= б)> в)< 4*Запиши кілька трицифрових чисел, у яких кожна наступна цифра на 1 більша від попередньої.
|
В-22 1. Першого дня у їдальні використали 24 кг картоплі , а другого дня – у 6 разів менше . На скільки кілограмів картоплі менше використали ІІ дня ? а) 24-24:6 б)24-(24-6) в)24+24:6 2. Обчисли 700-1-600 а)99 б)199 в)109 3.Порівняй 4м 6дм і 4м 06см а)= б)< в)> 4*Використовуючи цифри 7,1,0 , записати найменше та найбільше трицифрове число |
В-24 1. За одну годину автобус подолав 63 км , а велосипедист – у 7 разів менше . Скільки кілометрів подолав велосипедист за 2 години ? а)(63-7):2 б)63:7·2 в)63:7-2 2.Виконай дії 300+2+70 а)327 б)372 в)732 3.Порівняй 5м і 50 дм а)< б)> в)= 4* На скільки одиниць збільшиться число 10 , якщо приписати до нього 0 справа ?
|
В-25 1. Хлопчик на лижах пробіг 8 м за секунду , а дівчинка – 6м . На скільки метрів більше пробіжить на лижах хлопчик , ніж дівчинка , за 5 с ? а)8·5-6·5 б)8-6:5 в)8·5+6·5 2.Запиши число 204 у вигляді суми розрядних доданків а)20+4 б)200+4 в)200+40 3.Порівняй 3дм1см і 4дм а)= б)> в)< 4*Скільки буде , якщо від найменшого чотирицифрового числа відняти найменше трицифрове число. |
В-27 1. Учні 6 класу посадили 30 берізок і 24 клени , а учні 3 класу – 9 дерев. У скільки разів більше дерев посадили учні 6 класів ? а)(30+24):9 б)(30+24)-9 в)30+24:9 2.Обчисли 427-1-20 а)407 б)406 в)400 3.Знайди невідоме число 370-х=369 а)0 б)1 в)2 4* Яке рівняння не можна розв’язати а)802+х=800 б)150+х=250 в)300+х=330
|
В-26 1. До пекарні завезли 340 мішків борошна . Першого дня використали 40 мішків , а другого 100 мішків. Скільки мішків борошна залишилося ? а)140 б)240 в)200 2.Порівняй 5 ц і 200кг а)= б)< в)>
3. Обчисли 859+1+40 а)860 б)900 в)890 4*На скільки одиниць збільшиться число 11 , якщо вписати 0 між цифрами 1 і 1 ? |
В-28 1. Токар за день виготовив 6 деталей , а його учень – 3. Скільки днів їм требі працювати , щоб виготовити 72 деталі ? а) 72:(6+3) б)6+3+72 в)72-(6+3) 2.Обчисли 800-9:9 а)700 б)799 в)791 3.Вирази в кілограмах 3ц7кг а)307 кг б)37кг в)370кг 4* Яке з рівнянь не можна розв’язати? а)х+200=220 б)а+250=150 в)с+300=309
|
В-29 1. У книжковому кіоску 185 зошитів у клітинку , в лінійку - на 5 зошитів менше , а в косу лінію – на 80 менше ,ніж у лінійку .Скільки зошитів у косу лінію було в кіоску ? а)185+5-80 б)185-5-80 в)185-(80-5) 2.Обчисли 700-8:8 а)699 б)690 в)600 3. Встав число ,щоб вийшов правильний запис 3дм...см <33 см а)1 б)5 в)8 4*Скільки буде , якщо від найменшого чотирицифрового числа відняти найбільше трицифрове число ? |
В-30 1. Довжина прямокутної ділянки 200м , а ширина 50м .Знайди периметр ділянки. а)400см б)500см в)500м 2.Обчисли 500-300-6:6 а)199 б)799 в)190 3.Порівняй 7ц1кг і 71кг а)= б)< в)> 4*Використовуючи цифри 5,9,1, запиши найбільше та найменше трицифрове число.
|
В-31 1. Довжина спортивної ділянки 300м , а ширина - на 100м менше . Знайди периметр спортивної ділянки. а)1км б)1000м в)900м 2.Обчисли 200+90-1 а)201 б)291 в)289 3. Встав число , щоб вийшов правильний запис 1м4см>...см а)103 б)105 в)104 4*Чого в кубі найбільше : ребер , вершин чи граней ? |
|
ВІДПОВІДІ
В-1 В-2
1.а 1.б
2.б 2.б
3.б 3.в
4.910,901,109,190 4.270-10+40=300
В-3 В-4
1.в 1.в
2.б 2.в
3.а 3.б
4.10 4.760-(40+20)=700
В-5 В-6
1.а,в 1.а
2.в 2.а
3.б 3.в
4.899 4.Збільшилося на 700
В-7 В-8
1.б 1.а,в
2.в 2.б
3.а 3.б
4.130 4.70
В-9 В-10
1.а 1.б
2.б 2.в
3.б 3.в
4.а:в=4, або 4.2км
32:8=4 і т. д.
В-11 В-12
1.а 1. а
2.в 2.а
3.а 3.а
4.909 4.102,111,120,201,210
В-13 В-14
1.б 1.а
2.в 2.б
3.б 3.б
4.на500 4.571,517,751,715,157,175
В-15 В-16
1.в 1.б
2.а 2.в
3.в 3.а
4.780-(50+30)=700 4.900-(50+30)=900
В-17 В-18
1.а 1.в
2.а 2.б
3.в 3.в
4.102 4.987
В-19 В-20
1.в 1.б
2.в 2.б
3.а 3.а
4.109,910 4.931
В-21 В-22
1.в 1.а
2.а 2.а
3.в 3.в
4.842,421 4.107,710
В-23 В-24
1.б 1.б
2.в 2.б
3.а 3.в
4.123,234,456,... 4.на 90
В-25 В-26
1.а 1.в
2.б 2.в
3.в 3.б
4.900 4.на 90
В-27 В-28
1.а 1.а
2.б 2.б
3.б 3.а
4.а 4.б
В-29 В-30
1.б 1.в
2.а 2.а
3.а 3.в
4.1 4.159,951
В-31
1.б
2.в
3.а
4.ребер