Мета: розвиток художньо-творчих здібностей засобами образотворчого мистецтва.завдання:- розвивати художній смак, відчуття композиції; творчі здібності;- розвивати кругозір дітей, поповнювати активний словниковий запас;- сприяти розвитку дрібної моторики і координації рухів рук;- формувати і розвивати навички ручної праці;- виховувати акуратність, працьовитість, посидючість.
Скіфи завоювали величезну територію утворивши там державу Скіфію. Вони були нащадками індоєвропейських племен, мали свою міфологію, обрядовість, поклонялися богам і горам, приносили їм кровну жертву. Скіфи ділилися на групи:- царські скіфи, - скіфи-орачі,-скіфи-хлібороби, -скіфи-кочівники.
Практична робота Карбуванняна фользі Техніка карбування дуже давня, розвивається протягом багатьох століть. Вона була відома ще в Давньому Єгипті, в Древній Греції і Римі. Високої досконалості вона досягла в до монгольської Русі. Йдеться про художню карбуванні. Звичайно, ми з вами не зможемо без спеціальної підготовки і інструментів виконати чеканку по таких матеріалів, як латунь, мідь, алюміній. Але спробувати себе в цьому виді мистецтва все-таки варто. Давайте приступимо!
Инструменты и материалы:-Алюминиевый тюбик из-под крема, зубной пасты и т.д.( фольга конфет «СТРЕЛА», «КОКА-КОЛА»).-Ножницы, нож.-Шариковая ручка.-Скотч.-Для рамки: картон, лоскутки кожи или кожзаменителя, клей "Момент Кристалл".-Для точечной росписи: акриловые краски, зубочистки. Карбування"Етнічний слон"
Сподобався малюнок роздруковуємо в необхідному розмірі. Розміщуємо малюнок на зворотному боці заготовки і кріпимо його за допомогою скотча. Кладемо заготовку на що-небудь м'яке, наприклад, на стопку зошитів, накритих щільною тканиною. Кульковою ручкою обводимо малюнок по контуру. Натиск на ручку повинен бути середнім. Якщо ми будемо сильно натискати на ручку, але можемо порвати заготовку, а якщо ж тиск буде слабким, малюнок не віддрукується на заготівлі.
На лицьовій стороні вже видно слон. Після того, як контур малюнка переведений, можна приступати до створення обсягу на карбуванні. Для цього скористаємося зворотним кінцем ручки. Якщо ж малюнок з дрібними деталями, але можна взяти що-небудь меншого діаметра -крючок для в'язання. Акуратними рухами кілька разів проходимо по одному і тому ж місцю, надаючи обсяг.
Перед тим, як надавати обсяг карбування, можна для зручності відклеїти малюнок із зворотного боку, і ще раз обвести контур ручкою вже по заготівлі. Час від часу перевертаємо заготовку на лицьову сторону і злегка натискаючи на інструмент, обводимо малюнок. Це необхідно, щоб зробити кордону малюнка більш чіткими, акуратно, щоб не порвати заготовку.