Презентація містить матеріал з теми "Мистецтво Індійського культурного регіону". Це перший ознайомчий урок, який дає розуміння про Індію як окремий культурний регіон та про особливості розвитку його мистецтва .
ТЕМА УРОКУ : Шедеври архітектури, скульптури та живопису Індії Мета уроку: Знайомство із особливостями духовних і культурних традицій індійського регіону; знайомство із основними пам’ятками індійського мистецтва; - Формування уявлень про особливості впливу буддизму та індуїзму на мистецтво Індійського культурного регіону ; Розвиток творчої уяви та формування естетичної культури через підвищення рівня мистецьких потреб та вподобань
Територія — 3 166 829 кв. км (є 7-ю країною в світі за географічною площею) Столиця – Нью-Делі Найбільші міста: Калькутта, Мумбаї Офіц. мова — хінді (тимчасово) та англійська, також 17 регіональних мов. Незалежність від 26 січень 1950 року Державний устрій – федеративна республіка, парламентаризм
В Індії 80% населення сповідують індуїзм. Друга поширена релігія - це іслам з близько 13% послідовників. В Індії зародилися й існують буддизм, джайнізм і сикхизм. 2% населення сповідують християнство. З Індією також пов'язаний іудаїзм ; в країні ці релігії мають по кілька тисяч послідовників. Хоча міжрелігійні шлюби малопоширені, індійці в цілому толерантні до різних вірувань в країні; міжконфесійні зіткнення ніколи не отримували широкої підтримки. Конституція Індії оголошує державу такою, яка дозволяє сповідувати будь-яку релігію. Іслам (Аллах,Коран) Буддизм –це релігійно - філософське вчення ( дхарма) про духовне пробудження; Джайнізм проповідує ненанесение шкоди всім живим істотам в цьому світі(нірвана) Сікхізм - самостійна релігія, що виникла в середовищі індуїзму і ісламу, але не схожа на інші релігії і не визнає спадкоємності. Сікхи вірять в Єдиного Бога, всемогутнього Творця. Його справжнє ім'я нікому не відомо. - - Іудаїзм - поглиблений вченням про створення людини Богом за своїм образом і подобою - наслідком чого є любов Бога до людини, прагнення Бога допомогти людині і впевненість у кінцевій перемозі Добра.
Ступа в Санчі - Найдавніший архітектурний комплекс Індії. Ця кам’яна полусфера символізує небо у нас над головою. На вершині купола встановлено макет гори Меру. Через всю будівлю храму, зверху донизу, проходить стержень — вісь миру. Навколо цього рукотворного миру возвеличується стіна. В її вуглах прикрашені різьбою і скульптурами величні колони - стовпи.
Храм Кайласанатха в Елорі Храм Кайласанатха в Елорі є неперевершеним шедевром і одним із самих вражаючих архітектурних споруд. Храм будувався на протязі 150 років, в його споруджені брали участь 7 тисяч чоловік. Він займає площу, яка в два рази превышающую площадь Парфенона в Афінах, по висоті превосходит его в полтора раза. Храм посвящен богу Шиві.
Бронзові статуетки Індії Історія індійських бронзових статуеток нерозривно пов’язана з історією самої Індії, виникненням і занепадом династій, з розвитком ідейних, релігійних і філософських течій. Жінка, що молиться. 20 в. Статуетка бога Вишну. 19 в. Крішна.19 в. Бронзова скульптура Лакшмі. 20в.
Живопис Найвідомішим пам’ятником давньоіндійського живопису є розписи на стінах в печерах Аджанти. В цьому буддійському комплексі , який складається із 29 печер живопис покриває стіни та стелю внутрішніх приміщень. Стіннопис Аджанти відноситься до IV-VII вв. Танцівниця, яка молеться раджу про помилування Виїзд раджі Махаджанаки. Аджанта. Стеля над фігурою.
Художниця з Тегерана Зохра Салтана, що народилася без рук і навчилася писати картини ногами, стала натхненником для художника з Індії Ані До. Майстер пише свої картини язиком. Ні, він не тримає пензлика ротом, а дійсно пише полотна язиком, занурюючи його у фарбу. Крім того, майстер викладає уроки малювання в одній зі шкіл у штаті Керала. Спершу натхненний художник намагався малювати картини носом, але потім дізнався, що до нього вже з'явилися подібні умільці. Але йому дуже хотілося творити подібні шедеври і тоді він спробував творити язиком/Написавши перші картини подібним чином, Ані До став отримувати багато позитивних відгуків, про нього почали писати газети. Та диво-художника почали доймати проблеми зі здоров'ям: нудота та головний біль через хімікати і запахи фарби. Але маляр не зупинявся, намагався творити свої шедеври, і поступово нудота й болі пройшли - у майстра виробився імунітет. На написання картини у Ані в середньому йде 3-4 дні. Зараз майстер пише портрети відомих індійських історичних особистостейта індуїстських богів. А останні 5 місяців художник працював над репродукцією «Таємної вечері». АНІ ДО
Книжкова мініатюра Індії Головна особливість могольскої мініатюри, розквіт якої припадє на період правління перших імператорів, — це наростаюча тенденція до передачі реального виду людей, предметів, природи. Одним із найцікавіших досягнень став «могольский портрет». Основна його мета ─ передати схожість, характерні особливості обличчя, а при нагоді можливости и психологичну характеристику персонажа. Основні розміри зображень: погрудні, поясні і у весь ріст.
Самостійна робота Щоб закріпити інформацію, пропоную виконати завдання , де потрібно віднайти та з’єднати стрілочками форми вираження архітектури і скульптури із назвами релігій, під впливом якої вони виникли. РОБОТА ІЗ СЛОВНИКОМ : Гопурам – монументальна споруда над проходом через огорожу індуїського храму; Ступа – найдавніший буддійський архітектурний комплекс в Санчі; Віхара – тимчасове місце перебування монахів ; Печерні храми Торана - Парадні ворота в огорожі навколо ступи у північних районах Стародавньої Індії Чайтья – печерний храм ( загальна назва- архітектурний тип , відноситься до буддизму ) СКУЛЬПТУРА Кругла скульптура –повна тривимірна обємна форма, що вирізалася із мяких пород каменю; Рельєф – вид скульптури, яка виступає над площиною фону; Фрески – живопис по сирій штукатурці Мініатюра -в образотворчому мистецтві мальовничі, скульптурні та графічні твори малих форм, а також мистецтво їхнього створення. Тханка – іконографічний огляд буддизму
Індія завжди мала один незмінний ідеал – злиття зі світом. Рабіндранат Тагор Давньоіндійська культура впливала на культуру інших країн. Уже із глибокої давнини її традиції переплелися із традиціями Сходу. В сучасній Індії з повагою ставляться до культурної спадщини. Для цієї країни характерна довговічність давніх традицій і не дивно, що багато досягнень давньоіндійської цивілізації ввійшли в загальнокультурний фонд індійців. Вони стали невід’ємним компонентом світової цивілізації, а сама Індія залишається однією із самих улюблених і загадкових країн в світі, “ країною мудреців” .