«Синтетичні каучуки і гума»

Про матеріал
формування хімічної компентності , знання здобувачів освіти про синтетичні високомолекулярні речовини , полімери , пластмаси ,каучуку і гуми та сфери їх використання
Перегляд файлу

Тема уроку: «Синтетичні  каучуки і гума»

Мета уроку:  Навчальна:  формування хімічної компентності , знання здобувачів освіти  про синтетичні високомолекулярні речовини , полімери  ,  пластмаси ,каучуку і гуми та сфери їх використання .

Розвиваюча: розвивати   творчу   активність   здобувачів освіти , працювати в команді  Вміння аналізувати вивчений матеріал з теми .

Виховна: зосередженість під час виконаного завдання, відповідальність за виконану роботу, організованість,

Тип уроку: комбінований з викоритнанням інноваційних технологій

Форма навчання: змішана

Методи навчання: інтерактивні, словесні, наочні, практичні

Обладнання і матеріали: мультимедійна дошка, комп'ютер, смартфони , дидактичний матеріал, інтернет онлайн - сервіси: Google.forms,  LearningApps,  WordWall, Zoom, презентацій, публікацій.

Міжпредметні зв’язки: хімія, фізика, біологія.

Література: підручник Л.П.Величко «Хімія 10 кл. рівень стандарт»Київ 2018 р. 

 

 Очікуванні результати:

  • Здобувачі освіти  повинні визначати провідну роль органічної хімії у створенні нових речовин;
  • Учні повинні характеризувати полімерні матеріали, зокрема,  пластмаси,                   каучуку і гуми та сфери їх застосування;                       

 

 

関連画像           Широко простягає хімія руки  свої у справи людські….

Куди не подивимось , куди не оглянемось ,скрізь постають перед  очима нашими успіхи її старанності

                                                                                        М.В. Ломоносов

 

 

 

 

 

Хід уроку

 

І. Організаційна частина. Встановлення емоційного зв’язку між педагогом та здобувачами освіти.

 1. Перевірка присутніх, з'ясування причин відсутності здобувачів освіти;

 2. Перевірка готовності навчальної групи до уроку;

 3. Перевірка наявності Інтернет з'єднання на смартфоні. 

 

ІІ. Актуалізація опорних знань:

  1. Перевірка домашнього завдання:

Вправа «Відповідність» (підписати кожного вченого та розташувати вчених в порядку їх народження.

https://wordwall.net/uk/resource/22502015

  1.  Інтерактивна - вправа LearningApps :

https://learningapps.org/3108494

https://learningapps.org/25814471

 

 ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

    Мотивація навчальної діяльності:             

1 А як ви думаєте чи потрібно нам вивчати синтетичні каучуки?

2.А ви знали ,що шини для машин виготовлені з каучука,медичні рукавиці, дитячі іграшки , гумові чоботи ?

Найважливішим компонентом гуми є натуральний або синтетичний каучук, від якого залежать основні властивості гумового матеріалу.

У разі пошкоджень шин часто можна її зремнотувати поклейкою спеціалізованого пластиря, або ж вулканізацією. Це дозволить продовжити час експлуатації та відтермінувати купівлю нової резини ще на декілька сезонів. .

Для ремонтування взуття використовують клей  гумовий на основі натурального каучуку, склеювання халяви і тканин, для загортання країв натуральної та штучної шкіри, застосовується на швейному ділянці при складанні верху взуття. Клей має високу в'язкість і забезпечує міцність клейового шва, склеювання деталей перед прошиванням. 

 3.Перегляд відео за посиланням « Застосування каучука в шино монтажі» 

https://fb.watch/j5kLKkqq_G/

 

ІV. Вивчення нового матеріалу з використанням інтерактивної мультимедійної презентації викладача:   

 

   Перегляньте презентацію та  дайте відповідь на питання :

  • Що таке каучук?( Каучук -  це полімери (еластомери) рослинного або синтетичного походження, з яких виготовляють гуму)
  • Скільки викорастено  деталей із синтетичних каучуків   на автомобілі ?(до 250 кг)
  • Що виготовляють з каучука? (шини, іграшки,та ін)

 

https://docs.google.com/presentation/d/1Xvz5p8l5RfFiCpCLy34PPhMrl2Rhe2CU/edit?usp=share_link&ouid=103978442137021730338&rtpof=true&sd=true

   

   Викладач проводить еврестичну бесіду «Хімічні властивості полімеру», демонструє на онлайн платформі//jamboard

https://jamboard.google.com/d/1xyCVpxCvP8Vg4av7CCgg23tPkxe3_3OHMRBcX6-ZR3k/viewer?f=0

 

Той факт, що природний каучук є полімером дієвого вуглеводню

ізопрену , було встановлено в 1910 р. Хімічна назва полімеру — поліізопрен:

СH2    ====C----- CН==CH2

                                                                             |

                                                                           CH3

      Пригадайте відомості про натуральний каучук.

Упродовж певного часу потреби промисловості задовольнялися природним каучуком, але це тривало недовго: автомобільний транспорт, що

розвивався, інші потреби техніки та й важко доступність сировини спонукали вчених шукати способи добування синтетичного каучуку.

Перший вітчизняний синтетичний каучук було добуто в 1931 р. за методом С. В. Лебедєва. Це був бутадієновий каучук, що утворювався полімеризацією бутадієну (бута-1,3-дієну) з участю каталізатора (металічного натрію):

CH2==CH—CH==CH2 + CH2==CH—CH==CH2 + …

Бутадієн

| | | |

—CH2—CH—CH—CH2 + CH2—CH—CH—CH2— + …

—CH2—CH==CH—CH2—CH2—CH==CH—CH2— + …

      Складіть загальну формулу полімеру. (Робота  в зошитах)

Бутадієн для цього синтезу добували з етилового спирту за реакція ми

дегідратації та дегідрування:

        Н     H                 H    H

         |       |                   |       |

   

 H—C—C—H + H—C—C—H--------- CH2==CH—CH==CH2+ 2H2 O + H2

         |       |                    |      |

        H   OH                H OH                         

V. Закріплення, узагальнення та систематизація знань

       Виконання тестів

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe9VHG-hQKP4NmyrR_ShODKZC1THhHrd1EH1VRfufCPfwoV3w/viewform?usp=sendform

      Інтерактивне завдання  на онлайн-сервісі wordwall     

https://wordwall.net/ru/resource/23599784/%d0%bd%d0%b0%d0%b2%d0%b5%d0%b4%d0%b8-%d0%bf%d0%be%d1%80%d1%8f%d0%b4%d0%be%d0%ba

 

 

    Вправи «Осмислення нових знань та умінь» в додатку learningapps

     https://learningapps.org/25767853

Робота по варіантах:

  1.   https://learningapps.org/25814471

   

2.     https://learningapps.org/25771788

 

     VІ. Підсумок уроку

Гра «Мікрофон» продовжити фразу:

 

  • «Сьогодні на уроці я дізнася про…»
  • «Які вміння розвивали…»
  • «Розвитку, яких здібностей сприяв урок…»
  • «Зайвим на уроці було…»
  • «Де, в яких ситуаціях я можу використовувати цей досвід…»

 

     VІІ. Оцінювання знань та результатів роботи на уроці        

 

      VІІІ. Домашнє завдання

Вивчити параграф 48, ст. 246 та виконати тести за вказаним лінком  

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdesrn6RbXfv7044AwZW01TzRw8bwRbLlX_rniIasdjXk4BrA/viewform?usp=sf_link

docx
Пов’язані теми
Хімія, Розробки уроків
Інкл
Додано
24 квітня 2023
Переглядів
276
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку