Дана презентація розглядає осноні віхи розвитку космонавитик. Від запуску перших ракет до космічної гонки
ЕТАП ПРАКТИЧНОЇ КОСМОНАВТИКИ Перших значних успіхів у ракетобудівництві досяг німецький вчений, опіцер СС Вернер фон Браун. Завдяки підтримці нацистської Німеччини вчений створив ракету Фау-2, яку прийнято вважати першою балістичною ракетою. Саме вона стала першим рукотворним об'єктом який досяг космосу.
Собаки в космосіЛайка - перша тварина, виведене на орбіту Землі. Вона була запущена в космос в листопаді 1957 року на радянському кораблі "Супутник-2». На той момент Лайці було близько двох років, і важила вона 6 кілограмів. Як і багато інших тварин в космосі, собака загинула під час польоту - через 5-7 годин після старту вона померла від стресу і перегріву. Перші кораблі були безпілотними. На них відпрацьовувався сходження з орбіти, а також вивчалося поведінка піддослідних собак. На одному з кораблів благополучно злітали Білка і Стрілка.
«СОЮЗ» назва родини радянських, тепер російських, багатомісних пілотованих космічних кораблів для доставки екіпажів і вантажів на орбітальні станції. Ракетно-космічний комплекс «Союз» почали проектувати 1962 року в ОКБ-1 як корабель для обльоту Місяця. У космос мала вирушити зв'язка з космічного корабля і розгінних блоків (вироби 7 К, 9 К і 11 К). Згодом цей проект закрили на користь обльоту Місяця на кораблі, який виводила ракета-носій «Протон» (УР500 К-Л1), а на базі 7 К почали робити 7 К-ОК — багатоцільовий тримісний орбітальний корабель (ОК), призначений для відпрацювання операцій маневрування і стикування на навколоземній орбіті, для виконання різних експериментів, у тому числі з переходу космонавтів з корабля в корабель через відкритий космос. Кораблі серії складаються з трьох частин: приладно-агрегатного відсіку (ПАВ), спускного апарата (СА), побутового відсіку (ПВ).
«МИР» («САЛЮТ-8») радянська (пізніше російська) орбітальна станція, що являла собою складний багатоцільовий науково-дослідний комплекс. Базовий блок було виведено на орбіту 20 лютого 1986 року. 23 березня 2001 року станція була затоплена у водах Тихого океану. Модулі доставлялися кораблями «союз» та «прогрес»
МІЖНАРО́ДНА КОСМІ́ЧНА СТА́НЦІЯпілотована космічна станція на орбіті Землі, створена для наукових досліджень у космосі. Будівництво розпочалось 1998 року і тривало у співробітництві аерокосмічних агентств Росії, США, Японії, Канади, Бразилії та Євросоюзу. Маса станції становить приблизно 450 тонн. МКС обертається навколо Землі на висоті близько 415 кілометрів, здійснюючи 15,77 обертів за добу, рухається з середньою швидкістю 27 700 км/год.
Мета його польоту Вивчення впливу стану невагомості на фотосинтетичний апарат рослин, на запліднення та розвиток зародка, експресію генів у тканинах сої і рапи,якісний та кількісний склад вільних амінокислот у рослинах. Виконання експериментів Інституту системних досліджень людини на тему “ Людина і стан невагомості”.