Склад числа 5. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання.

Про матеріал
Розв’язування текстових задач на знаходження суми (всього) та остачі. Мета: вправляти учнів у порівнянні чисел в межах 5 і засвоєнні складу чисел у межах 5; вчити порівнювати висоту предметів; розвивати мислення, увагу, пам'ять; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Весела лічба • Киця Мурка на всі ніжки Взула шовкові панчішки. Та одна десь загубилась. Скільки в киці залишилось? • П’ять яблунь у саду росте Одна із них уже цвіте, Скільки яблунь не цвіли? Як би ви, діти, відповіли?
Перегляд файлу

Розв’язування текстових задач на знаходження суми (всього) та остачі.

Мета: вправляти учнів у порівнянні чисел в межах 5 і засвоєнні складу чисел у межах 5; вчити порівнювати висоту предметів; розвивати мислення, увагу, пам'ять; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

 

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

• Киця Мурка на всі ніжки

Взула шовкові панчішки.

Та одна десь загубилась.

Скільки в киці залишилось?

• П’ять яблунь у саду росте

Одна із них уже цвіте,

Скільки яблунь не цвіли?

Як би ви, діти, відповіли?

2. Гра «Живі цифри»

Учитель роздає дітям корони з цифрами.

— Станьте цифри, по порядку! (1; 2; 3; 4; 5)

— Вийдіть, 3; 1; 4; 2.

— Вийдіть, числа, попередні до чисел 5; 3; 2.

— Вийдіть, числа, наступні до чисел 4; 2; 1.

— Вийдіть, «сусіди» числа 2; 4; 3.

— Молодці! З цим завданням ви добре впоралися!

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ

Завдання 1

— У цих чарівних будиночках живуть числа. Якщо додамо числа, що мешкають на кожному поверсі, отримаємо число, що мешкає на даху. Заселіть вільні квартири.

Завдання 2

— Які знаки потрібно вставити?

Завдання 3

— Обчисліть. Прочитайте приклади з однаковими відповідями. (1 + 1 + 1 + + 1 + 1;  2 + 2 + 1;  3 + 2;  4 + 1;  3 + 1 + 1;  5 - 1 - 1 - 1 - 1;  5 - 4)

Завдання 4

— Які монети України ви знаєте?

— Якими монетами можна набрати 5 к.?

Завдання 5

— Яких казкових героїв ви знаєте?

— Скільки монет у Мальвіни? А у П’єро? У кого більше монет?

— Скільки копійок у Мальвіни? А у П’єро? У кого більше копійок?

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Гра «Розсели цифри в будиночки» (самостійне виконання учнями)

2. Вправи на відповідність числа кількості об'єктів

Учитель демонструє різну кількість предметів, а учні піднімають віяло з       відповідною цифрою.

3. Робота в зошиті

Конкурс красунь. Письмо цифр 2; 3; 4; 5.

4. Доповнення рівностей

5. Логічна вправа

— Що «зайве»? Чому?

Плаття, шорти, куртка, чоботи, плащ.

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого вчилися на уроці?

— Що дізналися нового?

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
13 червня
Переглядів
17
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку