Складання казки про сніжинку. Вивчення пісні "Сніжинки" муз. Я. Степового

Про матеріал
Урок розвитку зв'язного мовлення та музики.Складання казки про сніжинку за поданим початком.Вивчення пісні "Сніжинки" музика Я.Степового, слова народні.
Перегляд файлу

           Урок музики та розвитку зв’язного мовлення          3 клас

Тема. Складання казки про сніжинку за поданим початком. Вивчення пісні «Сніжинки» муз. Я.Степового. сл. народні.

Мета. Вчити учнів складати  казку за початком, виділяти частини тексту, дати уявлення про зимові опади,вчити дітей нестандартно мислити, вміти висловити свою думку, навчити співати  пісню «Сніжиночки» з танцювальними рухами, вчити аналізувати прослуханий музичний твір; розвивати творчі здібності, збагачувати мовлення учнів ; виховувати любов до природи, бажання передавати словами красу навколишнього світу.

                                              Хід уроку

І. Організаційний момент

Звучить музика П.І.Чайковського з циклу « Пори року»

Летить сніжок легесенький, кружляє,

Безшумно осідає він на все,

І  килими  біленькі простилає

Та стільки щастя радості несе!

 

Бо ж поле стало чисте, біло всюди!

На ліс біленьку шаль вдягла зима.

У цілім світі раптом просвітліло -

Ні сірого,  ні чорного нема.

 

Зійшли хмарки і небо посиніло,

 А сонце, ген, з-за обрію пливе,

І всюди звеселіло, заіскрилось.

У гості вже зима до нас іде.

ІІ. Оголошення теми і мети уроку

Сьогодні  на уроці ми будемо спостерігати за змінами у природі, розмірковувати про окремі явища природи , будемо перевтілюватися у сніжинки та складати про них казку.

  1. Розгадайте загадку

Біле, як сорочка, пухнасте, як квочка.

Крил не має , а літає.

Що за птиця, що сонця боїться? (сніг)

-А коли падає сніг?

- Зараз яка пора року?

- Що ви уявляли коли слухали  музику П.І.Чайковського «Пори року»

- Давайте згадаємо які ще вісники зими ( сніжинки)

- А які сніжинки (сріблясті, біленькі, маленькі,блискучі, чарівні, грайливі)

- Звідки падають сніжинки? ( з неба)

- Кого нагадують сніжинки? (пухку ковдру, білий пух, метеликів…)

-А що стається зі сніжинкою коли вона падає на долоню? (розтоплюється і залишається вода)

- А як падають сніжинки з неба? (вони кружляють, мов у танку)

3. Давайте і ми з вами уявимо себе сніжинками і покружляємо у танку.

ІІІ. Вивчення пісні «Сніжинки»

1. Виконання пісні вчителем

2. Розспівка

3. Виконання пісні учнями

4. Виконання пісні з танцювальними рухами

ІV.1. Читання оповідання В.Сухомлинського «Як дзвенять сніжинки»

        2.  Що нагадує вам це оповідання? (казку) Чому воно нагадує казку?

  1. У вас на партах текст про сніжинку. Ми його прочитаємо і поділимо на

частини (Учні виконують завдання)                                   

  1. На екрані ми бачимо початок казки «Про що розповіла мені сніжинка?». Ваше завдання поділити написане на речення. Позначити початок та кінець речення.
  2. Початок казки

Прийшла зима-білосніжна в  своїй чарівній корзинці принесла сніжинки кинула їх людям кружляли сніжинки на вітрі і тихо спускалися на землю спіймала сніжинку і я…

  1. Робота над початком і кінцем речення
  2. Продовження складання казки.

V.  Підсумок уроку

 

 

docx
Додав(-ла)
Bobechko Halyna
Додано
13 листопада 2019
Переглядів
1665
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку