Складання та вміст тривожної валізи на випадок термінової евакуації або переходу до захисних споруд

Про матеріал
Презентація містить теоретичний матеріал, тестове завдання, з посилання на сайт та QR - код.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Складання та вміст тривожної валізи на випадок термінової евакуації або переходу до захисних споруд(підвалів, погребів тощо).11 клас ( Захист України. Основи Медичних знань)

Номер слайду 2

Екстрена валіза ⎯ це узагальнена назва базового набору речей, які можуть знадобитися за будь-якої екстреної ситуаціїЦивільна екстрена валіза зазвичай є укомплектованим наплічником об’ємом від 30 л, у якому міститься мінімальний набір одягу, предмети гігієни, медикаменти, інструменти, предмети самооборони та продукти харчування.

Номер слайду 3

Труднощі під час комплектації.найважливіший фактор ⎯ розуміння необхідності того чи іншого елемента екстреної валізи. І це приходить з досвідом. З першого разу навряд чи вийде зібрати якісну екстрену валізу;• фінансовий фактор, тобто фактор вибору між якісними речами і речами широкого вжитку. Це перевіряється як практикою, так і порівняльними характеристиками. Найкраще«протестувати» аналогічний примірник елемента екстреного комплекту в повсякденному житті.

Номер слайду 4

Наплічник.1. «Колобки» Наплічник — це безформний речовий мішок з брезенту, тканини чи іншого матеріалу, що має дві лямки. Завантажений до межі «колобок» не дуже зручний для носіння, тому що центр ваги віддалений від спини. Отож біг, подолання перешкод та інші активні дії з таким наплічником утруднені ⎯ за наявності значного вантажу «колобок» може «перекинути» власника назад чи вбік. Має мінімальний обсяг, що варіюється в межах від 20 л до 60 л. З плюсів подібного роду наплічників ⎯ їх довговічність, ціна і маса.

Номер слайду 5

2. Анатомічні наплічники Цей різновид наплічників — це мішок із синтетичної тканини, що має у своїй конструкції елементи з різних легких сплавів і пластику, що надають наплічнику форми. Наплічник має «спину» ⎯ частина наплічника, що прилягає до тіла і забезпечує комфорт під час руху. Стяжки дозволяють регулювати обсяг наплічника залежно від його реального вмісту. Поясний ремінь полегшує перенесення великовагових вантажів ⎯ використання такого ременя зумовлює те, що навантаження з плечей переміщується на нижню частину тулуба. Грудна стяжка, яка фіксує лямки наплічника, забезпечує неможливість сповзання лямок з плечей і, як наслідок, стійкість наплічника на тілі. Зовнішні кишені призначені для дрібних і часто використовуваних предметів. Клапан відстібається не повністю, найчастіше на ньому присутня додаткова кишеня. Розкриваються додаткові секції, що збільшує обсяг. Обсяг наплічника від 30 і більше (~ 130) л.

Номер слайду 6

3. Станкові наплічники. в основі станкового наплічника лежить рама, створена з алюмінієвого сплаву або вуглепластику, яка перерозподіляє навантаження в ділянку попереку й надає наплічнику форми. Особливість станкового наплічника ⎯ це його жорстка конструкція. Станковий наплічник застосовують туристи для тривалих піших подорожей, коли є необхідність перенесення великогабаритних вантажів. Рама кріпиться до наплічника з боку спини і дає змогу прикріплювати до неї додатковий вантаж. Станкові наплічники травмонебезпечні, тому що під час падіння трапляються випадки ушкодження хребта об жорстку металеву раму.

Номер слайду 7

Комплектація екстреної валізи. Копії важливих документів у водонепроникній упаковці . Заздалегідь необхідно зробити копії паспортів, автомобільних прав, документів, що доводять права на нерухомість, автомобіль тощо. Документи укласти потрібно так, щоб їх легко можна було дістати. Якщо є можливість відсканувати документи, то не завадить зберігання документів і на CD-R-диску або Flash-накопичувачі у вигляді файлів зображень. Бажано покласти з документами фотографії рідних і близьких.2. Кредитні картки і готівка. Завжди (в будь-який час) має бути запас грошей.3. Дублікати ключів від будинку та авто.4. Карта місцевості і доведений до відома всіх членів сім’ї спосіб екстреного зв’язку і місце зустрічі.

Номер слайду 8

5. Пристрої зв’язку і доступу до інформації. Невеликий радіоприймач з можливістю при йому УКХ/FM-діапазону. У продажу є недорогі приймачі з динамо-машинкою для живлення. Приймач дає змогу стежити за тим, що відбувається. Запасні батарейки для приймача. Можна взяти недорогий мобільний телефон із зарядним пристроєм.6. Ліхтарик, а краще кілька, із запасними батарейками і лампочками для нього.7. Компас і годинник. Купувати водонепроникні.8. Мультитул ⎯ багатофункціональний інструмент. Зазвичай він виглядає як складні пасатижі, у ручках якого заховані додаткові інструменти (ніж, шило, пила, викрутка, ножиці і багато іншого).9. Ніж і топірець

Номер слайду 9

10. Сигнальні засоби (свисток, фальшфеєр).11. Пакети для сміття ємністю 120 л (штук 5). Може замінити тент, якщо розрізати.12. Рулон широкого скотчу.13. Упаковка презервативів (12 штук без коробки, без мастила й ароматизаторів). Можезнадобитися в багатьох ситуаціях.14. Шнур синтетичний, діаметр 4–5 мм, довжина ⎯ 20 м.15. Блокнот і олівець.16. Нитки та голки.

Номер слайду 10

17. Аптечка першої необхідності. Кількість ліків розрахована на надання допомоги не ільки собі, а й іншим: • бинти, лейкопластир, йод, вата; • активоване вугілля (інтоксикація); • парацетамол (жарознижувальний); • супрастин (алергія); • іммодіум (діарея); • фталазол (кишкова інфекція); • альбуцид (очні краплі); • антибіотики в пігулках.18. Постійні ліки, які ви вживаєте регулярно, готують на тиждень із зазначенням дозування та способу застосування. Імена та телефони ваших лікарів. Стежити за терміном придатності ліків.19. Одяг, а саме: накидка від атмосферних опадів з капюшоном, всесезонна куртка, нижня білизна (2 комплекти), шкарпетки бавовняні (2 пари), запасні штани, сорочка або кофта, в’язана шапочка, рукавиці, шарф, надійне і зручне взуття . головні критерії, які застосовують під час вибору одягу: міцність, дов-говічність, стійкість до механічних ушкоджень, стійкість до опадів, універсальність, максимально ефективний захист від холоду.

Номер слайду 11

20. Міні-палатка, килимок-пінка, спальник ⎯ не обов’язкові, але бажані. Без них об’єм наплічника складе не більше 30 л.21. Гігієнічні засоби: зубна щітка і паста, невеликий шматок мила, рушник (продаються спресовані в супермаркетах), туалетний папір, кілька упаковок сухих хусток, кілька носових хусток, вологі серветки. Жінкам — засоби особистої гігієни. Можна взяти бритву і манікюрний набір.22. Товари для дітей.23. Посуд: казанок, фляга, ложка, горнятко (краще металеве 0,5 л), розкладний стаканчик.24. Сірники (краще туристичні). Запальничка.

Номер слайду 12

25. Запас їжі на кілька днів. Все, що можна їсти без приготування і що займає мало місця, довго зберігається. Питна вода на 1–2 дні, яку потрібно періодично оновлювати. Висококалорійні солодощі (дуже добрий для цього чорний шоколад, який досі використовується тактичними військовими групами). Пригорща льодяників.26. Продукти: 2 банки з гарною тушонкою; галети; супові пакети; м’ясні чи рибні консерви; якщо є місце: будь-яка крупа, макарони, сухі овочеві напівфабрикати.27. Горілка або медичний спирт.28. Сімейні цінності, реліквії, але тільки після упаковки найнеобхіднішого.

Номер слайду 13

Пакування речей в екстреній валізі.Є кілька варіантів, як приховати наплічник від негоди: • використовувати натільний плащ-дощовик типу пончо, одягнувши його і на наплічник (цей варіант кращене розглядати, а заздалегідь придбати спеціальну накидку для наплічника (іноді входить у комплектацію наплічника).; • використовувати спеціальну накидку для наплічника . Будь-які види предметів в екстреній валізі, які можуть стати непридатними черезпромокання, найкраще зберігати в поліетиленових мішках. І, бажано, окремо, упакову-ючи кожну річ індивідуально, у свій мішечок, а не запихаючи все в один великий пакет. Для дрібних речей, як-от набір носових хустинок, зв’язки бинтів, таблеток та іншого,краще використовувати маленькі харчові мішечки. Натільний плащ-дощовик типу пончо. Наплічник зі спеціальною накидкою. Зберігання дрібнихречей у харчових мішечках

Номер слайду 14

Як укладати речі в наплічник важкі речі доцільно розташувати ближче до спини, у нижній частині наплічника. Основна маса має бути на рівні плечей. найбільш використовувані речі краще покласти у верхню частину наплічника або в його додаткові кишені. Групувати речі найкраще за категоріями в поліетиленових пакетах. Продукти харчування не можна класти разом із ліками ,а елементи гігієни не слід зберігати з інструментами побутового призначення. Предмети і речі, які часто використовують (дощовик, засоби для розпалювання вогню, аптечку), необхідно зберігати так, щоб до них було легко дістатися.

Номер слайду 15

Д.з. § 31. Екстрена валіза1. Що ви розумієте під поняттям «екстрена валіза»? 2. З якими труднощами можна зіткнутися під час комплектації екстреної валізи? 3. Який тип наплічника найкраще вибрати для екстреної валізи? Чому? 4. Які речі ви поклали б до екстреної валізи? Чому?5. Як, на вашу думку, можна захистити наплічник та речі в ньому від вологи?6. Спільно з батьками вдома укомплектуйте екстрену валізу.

Номер слайду 16

Тест Екстрена валізаhttps://naurok.com.ua/test/testovi-zavdannya---pomichnik-vchitelya-26-11-2542890.html

pptx
Пов’язані теми
Захист України, Презентації
Інкл
Додано
26 листопада 2023
Переглядів
1834
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку