Презентація "Переломи кісток"

Про матеріал
Презентація за підручником А.А. Гудима, К.О. Пашко, І.М. Гарасимів, М.М. Фука. Згідно програми.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ПОНЯТТЯ ПРО ПЕРЕЛОМИ КІСТОК, ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ. ОЗНАКИ ПЕРЕЛОМІВ.

Номер слайду 2

Мета: розглянути класифікацію переломів кісток, їхні ознаки. Формувати та розвивати пізнавальні інтереси, критичне мислення. Виховувати розуміння щодо правильного виконання, надання домедичної допомоги при переломах.

Номер слайду 3

Перелом – часткове або повне пошкодження цілісності кістки, що спричинене впливом на неї механічної сили: насильно або в результаті падіння, удару, а також він може бути наслідком запалення чи ураження кістки патологічним процесом, пухлиною тощо.

Номер слайду 4

Класифікація переломів

Номер слайду 5

Закритими називають переломи з частковим або повним порушенням цілісності кістки без пошкодження цілісності шкіри і слизових оболонок у ділянці перелому .

Номер слайду 6

ОЗНАКАМИ ЗАКРИТОГО ПЕРЕЛОМУ КІСТОК КІНЦІВКИ Є:неприродне положення кінцівки; біль в ділянці рани, деформації кінцівки; патологічна рухливість в кінцівці; крепітація (хрускіт) – тертя уламків кісток у місці перелому; гематома (збільшення кінцівки в об’ємі, що виникає унаслідок скупчення крові в тканинах у ділянці травми, яка утворюється від розриву кровоносних судин); порушення функцій ушкодженої кінцівки.

Номер слайду 7

Відкритий перелом – це пошкодження цілісності кістки з одночасним пошкодженням шкірних покривів (появою рани або декількох ран) у ділянці перелому.

Номер слайду 8

ОЗНАКИ ВІДКРИТОГО ПЕРЕЛОМУ КІСТОК КІНЦІВКИ: наявність рани в місці перелому; кровотеча з рани; біль у ділянці рани; порушення функції ушкодженої кінцівки; неприродне положення кінцівки; патологічна рухливість у кінцівці; крепітація (своєрідний хрускіт) у місці перелому; наявність уламків кістки в рані.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Залежно від напрямку, у якому площина перелому перетинає кістку, розрізняють такі переломи: поперечні, повздовжні, косі, гвинтоподібні, уламкові, роздроблені.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

За кількістю переломів у людини розрізняють переломи Одиночні - а та множинні -б.

Номер слайду 13

Ознаки перелому. Абсолютні відносні Абсолютними ознаками перелому можуть бути: Виражена деформація кінцівки, коли чітко виражене неприродне положення кінцівки. Рухливість кістки не в суглобі, а в місці пошкодження, нижній уламок кінцівки може вільно рухатися нижче за ділянку перелому. Відчуття своєрідного хрусту (кісткова крепітація) під час випадкового руху кінцівки

Номер слайду 14

ВІДНОСНІ ОЗНАКИ ПЕРЕЛОМУ:відчуття постраждалим сильного болю в ділянці травми, особливо під час руху травмованої кістки;наявність припухлості, набряку в ділянці травми, що свідчить про крововилив;намагання повністю обмежити рухи ушкодженою кінцівкою зазвичай самим постраждалим та спротив напруженням м’язів кінцівки при спробі її рухати іншими;укорочення кінцівки.

Номер слайду 15

Наберіть 103! Починайте знерухомлення зламаної кістки шиною Покладіть шину вздовж зламаної кістки і прив’яжіть її до кінцівки бинтом, марлею або будь-якою тканиною, починаючи з більш віддаленої від тіла точки.   При накладенні шини пам’ятайте, що обов’язково повинні бути зафіксовані два суглоби (вище та нижче перелому), а при переломі стегна чи плечової кістки – три суглоби якщо можливо застосовуйте лід або кубики льоду в області перелому. Це дозволить запобігти набряку і зменшити біль. якщо рана кровоточить, застосовуйте прямий тиск чистою тканиною, щоб зменшити втрату крові. намагайтеся тримати травмовану область вище рівня серця, наскільки це можливо. Це дозволить зменшити приплив крові до травмованої області і звести до мінімуму набряки. Перша допомога

Номер слайду 16

Види шин. Дітерікса. Крамера. Пневматична шина

Номер слайду 17

Правила накладання шин.1.    Опорний матеріал шини не повинен травмувати шкіру.2.    Шина може виходити за межі як мінімум двох суглобів, розташованих вище і нижче за місце перелому.3.    Шина фіксується (прибинтовується) міцно, але без порушення кровообігу.4.    Правильна фіксація запобігає або зменшує зміщення кісткових уламків і травмування судин і м’яких тканин.

Номер слайду 18

Дякую за увагу!

pptx
Пов’язані теми
Захист України, Презентації
Додано
4 грудня 2023
Переглядів
270
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку