Тема. Слова, близькі за значенням
Мета: формувати уявлення про слова, близькі за значенням; учити використовувати їх в усному і писемному мовленні,; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати спостережливість,уважність, культуру письма.
Хід уроку
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Працювати починаймо.
ІІ Актуалізація опорних знань.
— Складіть і запишіть речення зі словом лелека.
Асоціативний кущ «Лелека»
Гра «Подумай і скажи»
Фізкультхвилинка
III. Повідомлення теми й мети уроку
— Сьогодні ми продовжимо ознайомлення зі словами. На гостину до нас завітали слова, які про одне й те саме говорять по-різному.
IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1 Робота над удосконаленням тексту
— Прочитайте текст. Знайдіть у ньому недоліки. Виправте їх.
Запишіть удосконалений текст.
На День народження батьки подарували Сергійкові цуценя. Цуценя було маленьке. Цуценя любило гратися. Цуценя пило молочко з миски. Ми дуже здружилися з цуценям.
— чи сподобався вам текст? чому?
— як уникнути слів, які весь час повторюються? (Замінити слово)
— Для цього скористаємося словами-підказками. (Воно, Тузик, песик, собачка, із ним)
— Прочитайте текст, який у вас вийшов.
Висновок. Отже, слова, що по-різному називають одне й те саме, — це синоніми.
2 Гра «Знайди слову братика»
— З’єднайте слова.
підручник
дорога
хороший
бігає
шлях
гарний
книжка
ганяє
4 Фізкультхвилинка
V. Осмислення й узагальнення нових знань
1 Робота з підручником ст. 78
Вправа 1
Вправа 2
2 Робота в парах Вправа3
Самостійна робота вправа4
— Прочитайте. Зі слів, близьких за значенням, виберіть найбільш влучне. Запишіть.
VI. підсумок уроку. рефлексія
— чи цікавий був урок?
— З якими словами ознайомилися?
— якщо вам було все зрозуміло, підніміть зелену цеглинку,.
— якщо вам потрібна допомога, не все зрозуміло, підніміть червону цеглинку..
Д/з ст. 78-79 вправа5