Слова, що набули нових лексичних значень після 24 лютого 2022 року

Про матеріал
На жаль, починаючи з 24 лютого 2022 року, українці живуть неначе в новій реальності: звуки серен, постійна невизначеність та відсутність контролю над власною безпекою. Тому, буденні слова та звуки стали сприйматися по-новому. Актуальність цієї теми у тому, що добре знайомі речі, набули зовсім нових значень.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Слова, що набули нових лексичних значень після 24 лютого 2022 року Харчук Людмила, учениця 11 класу. Гречановська І. В., учитель української мови і літератури. Михайлівського ліцею Новомиколаївської сільської ради Скадовського району Херсонської області

Номер слайду 2

Вступ. На жаль, починаючи з 24 лютого 2022 року, українці живуть неначе в новій реальності: звуки серен, постійна невизначеність та відсутність контролю над власною безпекою. Тому, буденні слова та звуки стали сприйматися по-новому. Актуальність цієї теми у тому, що добре знайомі речі, набули зовсім нових значень.

Номер слайду 3

Чисте небо. До 24 лютого, ми асоціювали це з чистим, мирним, блакитним небом. А після, це передусім відбій повітряної тривоги.

Номер слайду 4

Тривога. Слово, яке раніше асоціювалося у нас із внутрішнім хвилюванням, тепер є загрозою для життя — ракетним ударом.

Номер слайду 5

Приліт. Приліт птахів у мирні часи, вже давно не є асоціацією з цим словом. Вже понад два роки, ми знаємо, що це влучання ворожої російської ракети.

Номер слайду 6

Розтяжка. Спортивне заняття, яке після 24 лютого стало страшним сном для людей, здатне вбити, навіть, при найменшому кроці вліво чи вправо.

Номер слайду 7

Град. Більше це слово не сприймається як природне явище. Тепер, град — це реактивна система залпового вогню, здатна знищити абсолютно все.

Номер слайду 8

Химера. Вогнедишна потвора з античної міфології, яка має частини тіла різних тварин, перетворилася на американську пускову установку.

Номер слайду 9

Орки. Істоти з фентезійних творів, перестали бути такими кримезними. Натомість, ними стали називати російських солдат, «жителів мордору».

Номер слайду 10

Мрія. Це слово, яке означає і українську мрію, і літак - є досить символічним. Адже навіть після знищення, цей гігант продовжує нагадувати про нашу незламність.

Номер слайду 11

Кікімора. Міфологічний персонаж жіночої статі, що завдає неприємностей господарству та людям, після вторгнення асоціюється з маскувальним костюмом.

Номер слайду 12

Нуль. Математичне число, перетворилося на зовсім незнане нам слово. Тобто, бути «на нулі» - це воювати на передовій.

Номер слайду 13

Зеленка. Розчин, який ми використовуємо як антисептик, в наш час має й інше значення. Зеленка — це лісиста місцевість, яка маскує позиції солдат.

Номер слайду 14

Муха. Комаха родини двокрилих, у воєнні часи, стала мати й інше значення - ручний протитанковий гранатомет.

Номер слайду 15

Висновок. Отже, після приходу війни в наше життя, слова змінили своє значення. Проте, те що ми їх розуміємо, свідчить про наш спільний досвід та єдність. І навіть, попри деякі розбіжності, ми точно знаємо, що мається на увазі. Дякую за увагу!

pptx
До підручника
Українська мова (академічний та профільний рівень) 11 клас (Глазова О.П., Кузнєцов Ю.Б.)
Додано
3 січня
Переглядів
12
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку