Соціально - економічний прогноз: "Covid-19 і Україна"

Про матеріал
Проблема бюджету поширення короновірусу в Україні 2020 року Проте для бюджету з'явилася інша проблема - уповільнення економіки. І тепер йдеться не лише про промисловість, падіння якої привернуло увагу наприкінці минулого року. Через поширення коронавірусу та карантин під загрозою опинилися ті галузі, що останнім часом зростали, - сфера послуг, торгівля. Парламент з ініціативи президента та уряду ухвалив низку заходів, які мають захистити бізнес від наслідків поширення коронавірусу. Але не всі ці заходи є однозначними.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Кухар Анастасія Анатоліївна. Соціально - економічний прогноз: "Covid-19 і Україна"

Номер слайду 2

Короновірус - це гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи і шлунково-кишкового тракту. Коронавірус є зоонозної інфекцією за походженням. Що таке Короновірус або Covid -19 Етіологія захворювання Коронавірусние інфекцію викликають РНК-геномні віруси роду Coronavirus. Коронавірус оточений зсуперкапсідом, який пронизаний рідко розташованими шипами, що мають будову тонких шийок і розташованих на них кулястих головок, що за зовнішнім виглядом нагадує корону. Для людини хвороботворними є респіраторні і кишкові коронавіруси. Найчастіше зустрічається респіраторна різновид захворювання, яка зазвичай діагностується, як гостра респіраторна вірусна інфекція. Віруси нестійкі у зовнішньому середовищі. Вони миттєво гинуть при температурі понад 56 градусів, руйнуються під дією хлороформу, формаліну, етилового спирту або ефіру. Коронавірус добре переносить заморожування.

Номер слайду 3

Клінічні прояви Для більшості коронавірусних інфекцій інкубаційний період обмежений 2-3 цілодобово. Однак, для коронавируса 2019 n. Cov цей період може становити від 1 до 14 днів (в середньому 10 днів). Протягом усього цього періоду людина може заражати інших. Протікає захворювання, найчастіше, як звичайний грип, парагрип або будь-яка інша гостра респіраторна інфекція з усіма характерними для них ознаками. Характерні симптоми коронавируса при респіраторної формі:біль при ковтанні, чханні;риніт;головний біль;кашель;прояви гіпоксії;підвищення температури;озноб;м'язовий біль.

Номер слайду 4

Нам, у ці складні часи, украй необхідно повернутися до здорового глузду. А для того, щоби стати на ґрунт реальності, необхідно краще ознайомитися з об’єктивними фактами щодо того, як виглядають людські втрати від пандемії на загальному фоні втрат від різного роду хвороб — і зіставити ці втрати з можливими втратами від заходів, спрямованих на запобігання епідеміїСтаном на: 07.05.2020 09:13

Номер слайду 5

Коронавірус і економіка. Чи справді все так погано в Україні через карантин Українська влада намагається оцінити й упередити втрати. З часом, очевидно, з'являться спроби пояснити коронавірусом більшість, якщо не всі кризові явища. Але яким насправді є "вміст" коронавірусу в тому, що нині відбувається в економіці України?

Номер слайду 6

У першому відеозверненні, присвяченому коронавірусу, президент Зеленський доручив міністру фінансів домовитися з МВФ та іншими фінансовими організаціями про виділення Україні допомоги "для подолання наслідків коронавірусу". Володи́мир Олекса́ндрович Зеле́нський — український державний діяч, політик, шоумен, актор, комік, режисер, продюсер та сценарист, шостий Президент України з 20 травня 2019 року.

Номер слайду 7

В принципі, як заявила голова МВФ Крісталіна Георгієва, фонд загалом готовий мобілізувати до 1 трлн доларів на боротьбу з коронавірусом. Але першим серед трьох рекомендацій фонду для світу є зміцнення фінансових інституцій та стимулювання банківського сектору. Саме це є "мозолем" у відносинах МВФ та України. Ще попередній уряд Гончарука розпочав переговори про можливість нової програми з МВФ на понад 5 млрд доларів. Головною і поки що невиконаною умовою для схвалення цієї програми директорами МВФ є ухвалення закону про заборону повернення банків-банкрутів ексвласникам. Оглядачі називають цей законопроєкт "антиколомойським", маючи на увазі справу про націоналізацію Приват. Банку, законність якої в судових позовах намагаються оскаржити його колишні власники, зокрема, й Ігор Коломойський, який підтримав Зеленського на виборах рік тому. Крісталіна Іванова Георгієва, або Кристаліна Георгієва — болгарська економістка і політикиня. З 2 січня 2017 року — виконавча керівниця двох інституцій Світового банку — Міжнародного банку реконструкції та розвитку і Міжнародної асоціації розвитку. 

Номер слайду 8

Як Приват. Банк став темою виборів і що буде після них? Відповідний законопроєкт все ще готується до розгляду у сесійній залі, а самі депутати спочатку увійшли в тривалий розгляд проєкту про ринок землі, а згодом вирішили працювати в комітетах до 3 квітня. Тим часом Верховний суд, рішення якого в одній із справ, пов'язаних з Приватом, має розблокувати й інші справи, оголосив перерву на невизначений час.

Номер слайду 9

Курс. Де межа гривні? Події останнього тижня, коли населення повернулося до активної покупки доларів, показали, що валютні резерви можуть так само швидко зменшуватися, як вони збільшувалися минулого року. І курс гривні може падати так само швидко, як він зростав. Від початку року НБУ витратив на підтримку гривні 1 млрд доларів. Лише за минулий тиждень населення придбало 300 млн доларів. Динаміка курсу гривні, а отже, й доля резервів залежатиме від того, як довго триватимуть карантинні заходи і наскільки ефективними вони будуть.

Номер слайду 10

Бюджет. Хто наповнить? Про необхідність перегляду бюджету на 2020 рік стали говорити ще за попереднього уряду. Але тоді серед головних причин цього називали міцну гривню, курс якої спотворював прогнози щодо доходів бюджету від податків та митних платежів. Виглядає, що тепер ситуація змінилася, - гривня ослабла, і сальдо зовнішньої торгівлі пішло у позитив після тривалого негативу, коли імпорт перевищував експорт.

Номер слайду 11

Проте для бюджету з'явилася інша проблема - уповільнення економіки. І тепер йдеться не лише про промисловість, падіння якої привернуло увагу наприкінці минулого року. Через поширення коронавірусу та карантин під загрозою опинилися ті галузі, що останнім часом зростали, - сфера послуг, торгівля. Парламент з ініціативи президента та уряду ухвалив низку заходів, які мають захистити бізнес від наслідків поширення коронавірусу. Але не всі ці заходи є однозначними. Проблема бюджету поширення короновірусу в Україні

Номер слайду 12

Наприклад, про найвразливіший - і матеріально, і за станом здоров'я - прошарок населення спробував потурбувався президент, який пообіцяв одноразово доплатити тисячу гривень тим пенсіонерам, хто отримує менше 5 тисяч гривень пенсії. Таких пенсіонерів в Україні майже 90%. Водночас єдиним джерелом доходів Пенсійного фонду, з якого здійснюються виплати, є Єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Разом із тим, серед ухвалених парламентом антикоронавірусних заходів є скасування ЄСВ для ФОПів з 1 березня по 30 квітня. Чи інший приклад: "канікули" зі сплати податку на землю послаблять місцеві бюджети, до яких якраз і сплачується цей податок.

Номер слайду 13

Закордон. Допоможе чи ні?Різні країни по-різному намагаються підтримати економіки і захистити бізнес від коронавірусу. В Італії - європейському епіцентрі поширення хвороби - на боротьбу з коронавірусом та підтримку бізнесу виділяють 25 млрд євро. Серед цих заходів - призупинення виплат з позик та іпотеки як компаніями, так і сім'ями. Але не безкоштовно, а завдяки державним гарантіям для банків. Батьки можуть отримати там ваучер на 600 євро для того, щоб заплатити за послуги нянь на час, поки їхні діти залишаються на карантині. Президент Франції відкладає впровадження суперечливої пенсійної реформи і місцеві вибори та говорить про 300-мільярдний пакет допомоги.

Номер слайду 14

Британія виділяє 350 млрд фунтів на подолання коронавірусу. Значна частина цих коштів буде спрямована на підтримку малого бізнесу, галузі туризму, а також авіагалузі. Президент Трамп оголосив про виділення 1 трлн доларів допомоги бізнесу та домогосподарствам. Це більше, ніж США витратили на подолання наслідків фінансової кризи 2008 року. Але в кожному разі допомоговий пакет визначається тим, як почувалася економіка країни до коронавірусу. У випадку ж України "хвороби" економіки можуть стати факторами, що значно ускладнять боротьбу із наслідками вірусу.

Номер слайду 15

Як криза може вплинути конкретно на Україну Основним наслідком рецесії та повноцінної кризи (якщо вона буде) може стати серія дефолтів компаній. Частині українських компаній доведеться скоротити, а в деяких випадках, і призупини виробництво чи надання послуг. Як наслідок, скоротиться дохід. Попри це нікуди не зникнуть капітальні витрати та необхідність виплачувати заробітну платню (включно з податками) своїм співробітникам. 16 березня Зеленський закликав НБУ та Мінфін, а також державні й комерційні банки представити програму кредитних канікул для малого та середнього бізнесу, а також концепцію податкових змін. Без таких рішень від уряду компаніям доведеться сподіватися тільки на себе: переглядати фінансовий план, тягнути гроші з фінансової подушки (якщо вона, звичайно, є), відправляти людей у відпустки чи навіть звільняти. Або брати кредити аби покрити ці витрати. Бізнес

Номер слайду 16

Зараз НБУ ще контролює попит на валюту, який суттєво переважає пропозицію, продаючи необхідну кількість валюти для згладжування коливань. КУРС ГРИВНІ Крім того, за словами професора бізнес-школи Українського католицького університету Михайла Винницького "може статися дуже дивна річ": гривня може трохи укріпитися при світовій девальвації американського долара."Але я зараз говорю про середньострокову перспективу, кінця 2020 — початку 2021 року. Найближчим часом гривню буде коливати. Вона завжди коливається через те, що в нас дуже низький рівень довіри до нашої валюти", – додав він.

Номер слайду 17

pptx
Додано
4 березня 2021
Переглядів
278
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку