Сортування та впорядкування об'єктів за деякою ознакою.
Цілі:
навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити аналізувати дані, сортувати та впорядковувати об'єкти;
розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тема. Сортування та впорядкування об’єктів за деякою ознакою.
Цілі:
навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити аналізувати дані, сортувати та впорядковувати об’єкти;
розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: Scratch
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
2.1 Повторення раніше вивченого матеріалу
Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
4.1 Розповідь вчителя
Аналіз (від грец.— «розклад») — розкадання предмету пізнання на окремі частини
Сортування даних – це упорядкування певних елементів за якоюсь єдиною ознакою
Впорядкування – це складова сортування, яка відповідає за встановлення правильного порядку серед поданих елементів.
Висловлювання – це твердження, яке може бути істинним або хибним.
Висловлювання формулюють розповідними реченнями.
Що ви можете сказати про такі висловлювання:
Київ – столиця України. (Істинне висловлювання)
2+2=5 (Хибне висловлювання)
Учень 4-го класу (Не є висловлюванням. словосполучення)
Хто сьогодні черговий? (Не є висловлюванням. Питальне речення.)
Число 13 – просте (Істинне висловлювання. Відповідає дійсності).
Отже, висловлювання вважається істинним, якщо воно відповідає дійсності, і хибним, якщо не відповідає. Висловлення, яке утворюється з двох висловлень за допомогою слів якщо й то, називають логічним слідуванням. Наведемо приклади таких висловлень:
Якщо з вирію прилітають птахи, то прийшла весна.
Якщо хлопчик сміється, то у цього хлопчика гарний настрій.
Якщо ця істота – риба, то вона живе у воді.
Якщо у прямокутника всі сторони рівні, то цей прямокутник – квадрат.
Усі ці висловлення істинні. Проте не кожне висловлення, утворене шляхом логічного слідування, є істинним.
Поміняємо, наприклад, перші і другі частини деяких з наведених висловлень:
Якщо у хлопчика гарний настрій, то він сміється.
Якщо істота живе у воді, то ця істота – риба.
Ці висловлення хибні, бо ми не завжди сміємося, коли у нас гарний настрій. І у воді живуть не тільки риби, а й інші тварини. Іноді логічне слідування може на перший погляд здатися істинним, а насправді це не так. Мистецтво міркувати полягає в умінні робити правильні висновки, тобто утворювати істинні логічні слідування.
Два умовні висловлювання можна подати у вигляді «Якщо – то – інакше»
Наприклад: “Якщо на світлофорі горить зелене світло, то можна переходити вулицю” та «якщо на світлофорі не горить зелене світло, то не можна переходити дорогу»
Фізкультхвилинка
V. Практичне завдання
Створити вивчений проект
VІ . Самостійна робота
Гімнастика для очей
Працюючи за комп’ютером, не можна забувати про відпочинок для очей, адже вони теж втомлюються.
VIII. Підбиття підсумків уроку