Сценарій спортивного свята до Дня українського козацтва
«Нащадки козацької слави»
Мета:
Обладнання: фішки, м’ячі баскетбольні, футбольні, набивні м’ячі, тенісні м’ячі, пластикові лопати, кубики, гантелі, мати гімнастичні, обручі, миски, книжки.
Хід свята
1 ведуча: Доброго дня, вам, дорогі друзі! Щиро раді вас вітати на спортивному святі «Нащадки козацької слави».
Наша зустріч – це подорож у минуле, присвячена славетним сторінкам української історії, козацькій родині, точніше, - нашій родині, бо всі ми - нащадки козацької слави, козацьких традицій, козацької мудрості. В наших жилах тече кров сміливих, відважних, розумних – вільних козаків.
2 ведуча : 14 жовтня – одне з найбільших 12 церковних свят року - свято Покрови Пресвятої Богородиці. І не тільки. 14 жовтня ми відзначаємо День українського козацтва! Козак – лицар честі і мужній захисник незалежної країни.
Для козаків Покрова була найбільшим святом. Цього дня відбувалися вибори отамана. Наші лицарі вірили, що Свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю козаки вважали своєю заступницею і покровителькою.
1 ведуча: Воїни, козаки, що стояли на захисті християнської віри та свого народу, молилися, щоб Богородиця захищала їх, покривала своїм покровом і визволяла від несподіваної смерті.
2 ведуча:
Сьогодні ми свято починаєм,
Де про славу козацьку згадаєм,
Аби не забути історію роду,
Аби бути гідним свого народу.
1 ведуча: А зараз давайте познайомимося з командами-учасницями! Вашим домашнім завданням було підготувати назву та девіз команди. (назва має бути патріотичною)
Привітання команд
2 ведуча: Ну от і познайомилися! І тепер можна розпочинати змагання.
1 ведуча: Постривай, а хіба перед цим розім’ятися не треба?
2 ведуча: Ой, зовсім забула. Звісно треба!
Розминка
1 ведуча: Чудово розім’ялися! А тепер нумо змагатися! Отже за перемогу у конкурсі команда отримує 3 бали, за друге місце – 2 бали, за 3 – 1 бал. Наприкінці свята ми підрахуємо загальну кількість балів та оголосимо переможців.
2 ведуча: Якою є найпопулярніша страва в України? Її їдять і дорослі і діти. Вона буває із сиром, з картоплею, з капустою, з м’ясом. Дуже добре смакує зі сметаною. (Вареники) Вірно! Це вареники. Справжні козаки також люблять вареники. А зараз ми перевіримо наскільки ви любите вареники. Напроти кожної команди знаходяться ось такі імпровізовані вареники (тенісні м’ячики). Кожна команда отримує миску, у якій має принести до команди якомога більше вареників.
1 Естафета «Донеси вареник»
Напроти кожної команди знаходяться 8 тенісних м’ячів у обручі. Кожна команда отримує миску. Завдання кожного з учасників – з мискою у руках добігти до обруча з м’ячиками, взяти один м’ячик, покласти його у миску, оббігти обруч та повернутися назад і передати миску з м’ячиками наступному. Перемагає команда, усі гравці якої перші впоралися із завданням, не втративши жодного м’яча.
1 ведуча: Ще у часи козацтва так повелося на Україні, що український чоловік має бути дужим і вміти захистити свою Батьківщину. Пригадайте, козаки були вправними воїнами, чудовими вершниками. Верхи на коні вони могли битися на булавах, могли їздити верхи, стоячи на коні. А давайте перевіримо, які з вас вийдуть вершники. Це дуже просто. Зараз кожен з вас спробує себе у ролі вершника. Що правда у ролі коня себе теж спробують усі.
2 Естафета «Вершники»
Перші номери команд (наїзники) мають обручі (вуздечки). За командою наїзники з вуздечкою рухаються до позначки на відстані 10-15 м від них, оббігають її та повертаються назад. Запрягають коня (другого гравця) і з ним вдвох у обручі рухаються до позначки. Там перший номер залишається, а другий (кінь) стає наїзником і рухається за іншим конем. Переможе команда, що першою перевезе команду за позначку.
2 ведуча: Впродовж століть в Україні свято Покрови набуло козацького змісту та отримало другу назву – Козацька Покрова. З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва.
В давні часи пороги були страшною перешкодою на шляху до того, хто плив Дніпром на Січ. Вважалося, що справжнім козаком може зватися лише той, хто пройшов хоч раз у житті через пороги.
3 Естафета «Ведення м’яча з перешкодами»
Кожен член команди повинен провести м’яч однією рукою до гімнастичного обруча, який тримають учні; потім пролізти через нього, тримаючи при цьому м’яч двома руками; і знову переходять на ведення м’яча однією рукою, і таким же чином повертаються назад та передають м’яч іншому члену команди. Переможе та команда, яка першою виконає естафету.
1 ведуча: В Україні дуже шанують традиції та прикмети. Хто з вас знає, яким чином в давнину молоді дівчата на виданні відмовляли небажаним нареченим? (виносили гарбуза) Вірно. Їм виносили гарбуза. Тому наш наступний конкурс так і називається «Донеси гарбуза».
4 естафета «Донеси гарбуза»
Направляючі кожної команди затискають під пахвами 2 набивні м'ячі. За сигналом вони рухаються до позначки на відстані 6-8 м, оббігають її, повертаються назад і передають м'ячі наступним. Перемагає команда усі гравці якої швидше впораються із завданням.
1 ведуча: Цікаво, а справжні козаки вміють у футбол грати?
2 ведуча: Справжні козаки все вміють! От пам’ятаєш мультфільм «Як козаки у футбол грали!»?
1 ведуча: Так пам’ятаю. Там дуже веселі козаки були. А давайте і ми перевіримо ваші футбольні навички! Наступний конкурс футбольний.
5 Естафета «Футболісти»
Завдання кожного учасника обвести футбольний м’яч між фішками в обидва напрямки і передати естафету наступному. Перемагає команда усі гравці якої швидше і правильно виконають завдання.
2 ведуча: Усім відомо, що земля України дуже родюча. . Для кожного українця земля – це частинка його серця. А давайте перевіримо, як наші козачата справляться зі збиранням врожаю.
6 Естафета «Збери врожай»
Напроти команд знаходиться обруч, в середині якого розкладені кубики. Кожна команда отримую маленьку лопату. Завдання кожного учасники добігти до обруча, взяти один кубик лопатою, повернутися до команди, покласти кубик до миски і передати лопату наступному.
1 ведуча: Сьогодні ми з вами вшановуємо козаків. Про їхню силу ходили легенди. Не кожен міг стати козаком. Для цього потрібно було проявити неабияку мужність, силу, витримку. Зараз ми перевіримо, чи змогли б наші хлопці бути козаками. Чи гідні вони носити звання українця. Для участі у наступному конкурсі ми запрошуємо тільки чоловічу частину команд – наших хлопців.
7 Естафета «Отамани»
За командою кожен учасник рухається до гімнастичного мату на відстані 2-3 м від лінії старту, проповзає по пластунськи по мату, після чого рухається до обруча, в середині якого знахдиться гантель. Учасник заходить в обруч, бере гантель і виконує 5 жимів однією рукою, ставить гантель і тим же чином повертається назад.
2 ведуча: Наші хлопці – справжні козаки! І отамани з них вийдуть гарні. А тепер настав час конкурсу і для дівчат. Всім відомо, що українські дівчата найстрункіші, найвитонченіші, найгарніші та найрозумніші. Кожну другу можна на конкурс «Міс світу» відправляти. А чи готові учасниці наших змагань до таких конкурсів? Це ми зараз і перевіримо. І наш наступний конкурс «Дефіле» проведемо лише для дівчат.
8 Естафета «Дефіле»
Участь приймають по 3 дівчини від команди. Завдання кожної учасниці, утримуючи книжку на голові, подолати шлях до позначки і назад та передати книжку наступній.
1 ведуча: Ось і завершився наш останній конкурс. Зараз журі підрахує бали, і зовсім скоро ми дізнаймося, хто переміг на нашому патріотичному святі.
2 ведуча: А поки підводяться підсумки, я пропоную провести невеличку вікторину і перевірити ваші знання про козаків та рідну країну. Участь можуть приймати і вболівальники і команди.
Вікторина:
1 ведуча: А зараз запрошую до слова головного суддю змагань.
( Виступ головного судді) – Нагородження.
Щиро привітаймо наших козаків гарними оплесками!
2 ведуча: Наша пам'ять про славне минуле українського війська повинна
завжди підкріплюватися добрими та корисними справами. Ми як і козаки,
маємо залишити в житті по собі добрий слід.
Скільки б ми не грали, а закінчити час.
Кращі побажання ви прийміть від нас!
Наше свято завершене. До побачення!
До нових зустрічей!