Спортивно-масовий захід "Олімпійське лелеченя" (5-8 кл)

Про матеріал
Спортивно-масовий захід "Олімпійське лелеченя" (5-8 кл). Мета: популяризація здорового способу життя, розвиток спритності, сили, швидкості, координації, протидія шкідливим звичкам, популяризація спорту серед літей та молоді
Перегляд файлу

 

Затверджую:

Директор  НВК: _____________

/                          /

ПРОГРАМА ПРОВЕДЕННЯ

спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя»

Мета:               популяризація спортивного олімпійського руху серед дітей шкільного віку.

Дата проведення:                                                                   Час проведення:        1,5 год.

Місце проведення: спортивний зал.

Інвентар: спортивні фішки (10 шт.), кубики (4 шт.), палички естафетні дерев’яні (2 шт.), повітряні кульки (2шт.); тенісні м’ячики (6 шт.); ложки столові (2 шт.); лижі (2 парі), мішки (2 шт.), волейбольні м’ячі (2 шт.), футбольні м’ячі (2 шт.), гімнастичні обручі (2 шт.), картки із тестовими запитаннями для команд.

Учасники змагань:    5-6 класи.

Кількість учасників: по 6 від кожної команди.

Судді змагань:        вчитель фізкультури –

                                  педагог-організатор–

                                  вчитель ЗВ–

 Помічники суддів:   учень  11 класу –

                                     учень 11 класу –

Запрошені гості:         вчителі-предметники, не зайняті на уроках.

Висвітлення у засобах масової інформації:     шкільна газета, сайт школи.

Інструктаж з техніки безпеки під час проведення спортивно-масових заходів

 

Хід заняття

       Конкурс №1. Презентація команди (назва, емблема, девіз). Оцінюється конкурс за 5-тибальною шкалою:

Команда 5-го класу                                  Команда 6-го класу  

IMG_20121003_135345.jpg         IMG_20121003_135752.jpg                                                                     

 Конкурс №2. Комбінована естафета

Опис:  складається із 12 етапів. За кожен етап – по 1-у балу. У кожному окремо взятому етапі. Етапи проводяться у вигляді човникового бігу, довжина якого складає 4 відрізки по 8 метрів. Для учасників команди від 5-го класу на початку етапу створюється гандикап в 1 м. кожен етап розпочинається за сигналом судді – свистком.

     Етап І. Човниковий біг 4х8 м. (з кубиками)  

            Завдання: після сигналу судді взяти один кубик і, добігши до кінця відрізку у 8 метрів, поставити його на лінію. Після чого – повернутися за другим кубиком і зробити так само. Перемагає учасник, що першим прибіжить до фінішу і не зробить помилок. 

Команда 5-го класу                                  Команда 6-го класу  

 

     Етап ІІ. Біг з підбиванням повітряної кульки  

IMG_20121003_140558.jpg Завдання: на старті учасники тримають дерев’яну паличку і кульку. За сигналом вони рухаються вперед, підбиваючи кульку паличкою. Перемагає учасник, що першим прибіжить до фінішу і не зробить помилок. 

Команда 5-го класу                                  

Команда 6-го класу  

 

     Етап ІІІ. Біг з перенесенням тенісного м’ячика ложкою.

IMG_20121003_141917.jpg            Завдання:  потрібно швидко і не впустивши тенісного м’ячика на підлогу пройти 4 відрізки дистанції, обминаючи на ходу пластикові фішки. Якщо м’ячик випадково впав на підлогу, продовжувати етап потрібно з того місця, де це  сталося. Перемагає учасник, що першим прибіжить до фінішу і не зробить помилок. 

Команда 5-го класу                                    

  Команда 6-го класу  

                                                                         

    Етап ІV. Біг на лижах

IMG_20121003_141237.jpg           Завдання: Перемагає учасник, що першим прибіжить до фінішу і не зробить помилок. 

Команда 5-го класу                                            

Зобр047.jpg Команда 6-го класу  

 Етап V. Стрибки у мішках.

            Завдання:  за сигналом судді учасники долають дистанцію, відштовхуючись ногами від підлоги. Перемагає учасник, що першим дістанеться до фінішу. 

                                            Команда 5-го класу                                                 

IMG_20121003_142948.jpg Команда 6-го класу  

 

     Етап VІ. Стрибки з волейбольним м’ячем, затиснутим між ногами  

            Завдання: Перемагає учасник, що дістанеться до фінішу і не зробить помилок. 

Команда 5-го класу                                 

 Команда 6-го класу  

 

     Етап VІІ. Стрибки по купинах.

            Правила: під час виконання стрибків не можна минати купини. Перемагає учасник, що першим подолає дистанцію і не зробить помилок. 

Команда 5-го класу                                  Команда 6-го класу  

   Етап VІІІ. Ведення волейбольного м’яча з обвідкою фішок

IMG_20121003_143808.jpg           Правила: якщо під час ведення м’яча учасник збиває фішку, він повинен зупинитися, поправити її і продовжити шлях. М’яч ведеться рукою. Перемагає учасник, що першим дістанеться до фінішу і не зробить помилок.                                                                                  Команда 5-го класу                                                                      Команда 6-го класу  

   Етап ІХ. Ведення футбольного м’яча з обвідкою фішок.

            Завдання: умови ті самі, тільки м’яч ведеться ногою. Перемагає учасник, що першим подолає дистанцію і не зробить помилок. 

Команда 5-го класу                                                             Команда 6-го класу  

Етап Х. Переправа  

            Завдання: учасники етапу (по 2-є) знаходяться всередині гімнастичного обруча, обличчям один до одного. За сигналом судді вони просуваються вперед приставними кроками, уникаючи пересування фішок. Перемагають учасники, що першими прибіжать до фінішу і не зроблять помилок. 

IMG_20121003_144730.jpgКоманда 5-го класу                                 

 Команда 6-го класу  

 

     Етап ХІ. Біг з розкладанням предметів («садіння картоплі»)

IMG_20121003_145404.jpg            Завдання: на старті в учасника – 3 тенісних м’ячики, які він після сигналу починає розкладати, а потім, повертаючись назад, збирати. Завдання повторюється 2 рази. Перемагає учасник, що першим прибіжить до фінішу і не зробить помилок. 

Команда 5-го класу                                                 Команда 6-го класу  

 

     Етап ХІІ. Ведення тенісного м’ячика гімнастичною палицею.                                  Завдання: під час проходження дистанції потрібно обвести два обручі, розкладені на підлозі, і так само повернутися назад. Перемагає учасник, що першим прибіжить до фінішу і не IMG_20121003_145057.jpgзробить помилок. 

Команда 5-го класу                                   Команда 6-го класу  

Сума балів після двох конкурсів

Команда 5-го класу                                   Команда 6-го класу  

Конкурс №3. Рухлива гра «Перестрілка»

             Умови проведення: тривалість – не більше 10 хв. Якщо по закінченню цього часу на площадці ще залишаються гравці, яких не вибили м’ячем, виключаючи капітана команди, то оголошується нічия. Якщо ж якась команда раніше виконає завдання – вибивши гравців суперника, то вона отримує 5 балів.

IMG_20121003_150359.jpg

Команда 5-го класу                                   Команда 6-го класу  

Сума балів після трьох конкурсів

Команда 5-го класу                                   Команда 6-го класу  

Конкурс №4. Вікторина

                Умови проведення: кожна команда по черзі відповідає на запитання (додаток №1). Розпочинає 5 клас. За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал. Якщо команда не відповідає на своє запитання, то право відповіді надається команді-суперниці. 

 

Команда 5-го класу                                   Команда 6-го класу

 

Сума балів після всіх конкурсів, загальний результат                                       

 

 

 

 

 

 

  Додаток №1

                                                                 Тестові завдання                                                                                                                                                   Для 6 класу

1. У якому році до нашої ери вперше згадується про олімпійські ігри?

2. У якому місті були відновлені сучасні олімпійські ігри?

3. Хто був засновником та організатором проведення сучасних олімпійських ігор?

4. Хто із українських спортсменів не був олімпійським чемпіоном?

5. У якому місті проводилася Літня Олімпіада 2000 р.?

6. У якому році проводилася Літня Московська оліміада?

7. Як називаються багатоденні автомобільні змагання?

8.  Як називається  важковаговий вид японської боротьби?

9. Український важкоатлет, дворазовий олімпійський чемпіон.

10. У якому виді спорту виступала Л. Турчина?

 

Для 8 класу

1. У якому виді спорту добивалася результатів Л. Латиніна?

2. Де проводилося Євро – 2008?

3. Хто із українських спортсменів не був олімпійським чемпіоном ?

4. У якому російському місті будуть проводитися олімпійські ігри 2014р.?

5.Український спортсмен, стрибун із жердиною?

6. Тварина – символ Московської оліміади.

7. Яка тривалість гандбольного матчу?

8. Як називають заднього захисника у футболі?

9. Ім'я видатного німецького автогонщика сучасності?

10. Найвідоміша українська жіноча гандбольна команда

 

 

Додаток №1

1. У якому російському місті  проводилися Олімпійські ігри 2014 року?

           А. Санкт-Петербург;    Б. Москва;     В. Сочі;    Г. Нижній Новгород

2. Найвидатніший український спортсмен, стрибун із жердиною

         А.С. Крамаренко;    Б. Ю. Сєдих ;     В.С. Бубка ;    Г. Р. Атаулін

3. Яка тварина була символом московської олімпіади, що відбулася у 1980 р?

        А. ведмідь;    Б. косуля;     В. заєць;    Г. лис.

4. Яка тривалість гандбольного матчу?

       А. 40 хв;    Б.60 хв ;     В. 90 хв;    Г. 30 хв.

5. Як називають заднього захисника у футболі?

       А. кіпер ;    Б. корнер ;     В. ліберо ;    Г. форвард.

6. Українська жіноча гандбольна команда, спортивні досягнення якої були занесені до Книги Рекордів Гіннеса

             А. Спартак;    Б. Галичанка;     В.   ЗТР ;    Г. Бровари.

  7. Як називаються багатоденні автомобільні змагання?

            А.Сафарі ;    Б. раллі;     В. круїз ;    Г. регата

8. Як називається важковаговий вид японської боротьби?

       А.  карате ;    Б.дзюдо ;     В. джиу-джитсу ;    Г сумо.

9. У якому виді спорту виступала Людмила Турчина?

         А. в індивідуальному ;    Б. парному;     В. командному ;    Г. не виступала

10. У якому виді спорту виступала багаторазова олімпійська чемпіонка Лариса Латиніна?

       А. плавання;    Б. фехтування;     В. фігурне катання;    Г. гімнастика

11. Талісмани футбольного Євро-2012, що проводилися  в Україні та Польщі, були…                              А. Льолєк і Болєк;    Б. Славік та Славко ;     В. Том і Джері ;    Г. Вовк і Заєць

12. Вперше сучасні Олімпійські ігри було відновлено і проведено у 1896 році у місті…                    А. Парижі  ;    Б. Афінах;     В. Римі;    Г. Лондоні

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Фізична культура, Сценарії
Додано
21 листопада 2021
Переглядів
785
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку