Спостереження уроку,
проведеним учителем 2 класу
Осадченко Н.І
Урок (Інформатика)
Тема: Готуємо комп’ютер до роботи
Мета: формувати поняття завантаження комп’ютера, ознайомити учнів із поняттям «Робочий стіл» комп’ютера, розвивати пам'ять, логічне мислення, виховувати цікавість до інформатики.
Тип уроку: комбінований
Програмні засоби: GComprise
№ |
Етап уроку |
Методи навчання |
Зміст діяльності |
Що я використаю на практиці? |
1 |
Організаційна частина |
Бесіда |
Вчитель за допомогою вірша організовує учнів до уроку Повідомляє тему уроку Оголошення завдань уроку казковим персонажем |
Гра «Знайди потрібне слово» Учитель називає якесь слово, пов’язане з пристроями комп’ютера, учні додають до нього ще одне слово, пов’язане з першим за змістом, і пояснюють, як ці слова пов’язані. Наприклад: персональний — комп’ютер; |
2 |
Вивчення нового матеріалу
Робота зі словником |
Евристична бесіда
Асоціації
Демонстрації
Аналогії
Розповідь |
Фронтальна бесіда з учнями про підготовку ПК до роботи Вчитель пропонує учням провести асоціації зі словом «стіл» Вчитель демонструє учням комп’ютерний стіл Проводить аналогію робочого столу вчителя і робочого столу комп’ютера Педагог розповідає учням новий матеріал і знайомить з новим терміном Учні самостійно шукають у тлумачному словнику визначення, зачитують його. |
Обговорення питань Чому так важливо виконувати правила безпечної роботи за комп'ютером? Чому так важливо вірно готувати комп'ютер до роботи? Що буде, якщо ми вимикатимемо комп'ютер невірно?
Запропонувати учням подивитися піктограми, пригадати їх назви, знайти піктограми на своєму робочому столі. |
3 |
Закріплення вивченого матеріалу |
Робота в зошиті з попереднім обговоренням |
Виконання завдань в зошиті фронтальним методом Пригадування правил роботи за комп’ютером Ельзику |
Запропонувати учням на інтерактивній дошці віднести речі як повинні бути на робочому столі, а які ні. |
4 |
Практична робота на ПК |
Практичне виконання завдань |
Знаходження піктограм названих вчителем на комп’ютері Інструктаж Виконання вправ на формування дрібної моторики в програмі GComprise змагальним методом Вправи для рук Вимкнення комп’ютера |
Сходинки до інформатики «Мильні бульбашки» |
Висновок. Основні задачі уроку були сформульовані педагогом чітко і ясно, голосно. Потрібно відзначити, що учні активно включаються в обговорення питань, що задаються вчителем, не соромляться виражати свої думки. Учні поводяться дисциплінований, оскільки всі включено в роботу і не відволікаються.
Не було в кінці чіткого підсумкового етапу. Вчитель не перевірив на скільки учні запам’ятали зміст уроку. Не було розминки для очей після роботи з комп’ютером. Можна було застосувати взаємоперевірку або роботу в парах, щоб учні один одному нагадали і пригадали самостійно пройденим матеріал. Учні не пригадували правила поведінки за комп’ютером, лише правильну поставу при сидінні.