Тема. Інформація. Інформаційні процеси: отримання, зберігання, опрацювання і передача інформації
Мета. Формування вміння вчитися-планувати свої дії і доводити роботу до кінця; здоров'язбережувальна – взаємозв'язок організму людини з природнім і соціальним оточенням; компетентності з ІКТ – здатність учня орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією.
ознайомити учнів з поняттям «інформація» і інформаційними процесами: отримання, зберігання, опрацювання і передача інформації; розвивати швидкість і ритмічність набору, логічне мислення, пам'ять; виховувати культуру навчальної праці при роботі з комп'ютером.
Обладнання: комп'ютер, підручник, робочий зошит, опорна схема.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
1.1Перевірка робочих місць.
1.2.Створення учнями плану уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання і повторення правил техніки безпеки.
2.1.робота в парах.
-Оберіть правила,які потрібно завжди виконувати на уроці (відповіді на картках ,обрані відповіді учні розташовують на дошці).
2.2.включення комп ютерів
2.3.Вправа «Встанови закономірність»( робота на комп ютері, слайд 1)
*
2.3.фронтальне опитування.(слайд 2)
-
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку(слайд 4).
IV. Вивчення нового матеріалу(слайд 5-12).
V. Робота з підручником.
-Роздивіться уважно малюнки на сторінці 67 і скажіть, що їх усіх об'єднує?
-Давайте прочитаємо, що називається інформаційними процесами?
VI. Фізкультхвилинка.
Раз, два! Час вставати,
Від занять відпочивати.
Три, чотири! Присідаймо,
Швидко втому проганяймо.
П'ять, шість! Засміялись,
Кілька раз понахилялись.
Сім, вісім! Потягнулись,
Покрутились, повернулись.
Дев'ять, десять! Час настав,
Повернутись нам до справ.
VII. Робота в групах.
І група.Практична робота за комп'ютером.
Вміння швидкісного і ритмічного набору речень.
ІІ група. Робота в зошитах.
Зміна роботи в групах.
Вправи для зняття втоми очей.
Запропонувати дітям спробувати розгойдувати тіло й голову подібно до маятника. Очі при цьому мають бути заплющені, а очні яблука нерухомі (тобто вони розгойдуються разом із головою).
VIII. Підсумок уроку.
- Що таке інформація?
- Про що йдеться у вірші?
Я її завжди зустріну,
Навіть як і не схочу.
В школі, дома та у лісі
Я отримаю її.
Вона бува корисна,
Цікава та потрібна,
Нам без неї ну ніяк
Світ навколо не пізнать!
(Інформація)
- Які є інформаційні процеси?
IХ. Домашнє завдання.
Опрацювати в підручнику сторінку 67-71 дати відповіді на питання на сторінці 72-73.