Степінь натурального числа. Квадрат і куб натурального числа

Про матеріал
Розробка уроку з математики 5 клас на тему: Степінь натурального числа. Квадрат і куб натурального числа
Перегляд файлу

 

Тема уроку:  Степінь натурального числа. Квадрат і куб натурального числа

Цілі уроку:

навчальні: систематизувати знання про арифметичні дії; удосконалити вміння множити натуральні числа використовувати властивості множення натуральних чисел; підносити число до степеня, зокрема до квадрата і куба;

розвивальні: формувати навички розв'язувати прикладні задачі; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження;

виховні: виховувати дисциплінованість, виховувати уважність, старанність, інтерес до предмету та бажання вчитися.

Очікувані результати: учні здійснюють піднесення числа до степеня, зокрема, до квадрата і куба, здійснюють письмове і усне множення натуральних чисел.

Формування компетентностей:

  • Предметна компетентність: сформувати поняття степеня числа, показника і основи степеня, квадрата і куба числа; сформувати вміння обчислювати значення числових виразів, що містять піднесення натурального числа до квадрата і куба;
  • Ключові компетентності:

Математична компетентність – установлювати відношення між реальними об’єктами навколишнього середовища, будувати і досліджувати найпростіші математичні моделі реальних об’єктів.

Уміння вчитися впродовж життя – усвідомлювати цінність нових знань і вмінь

Спілкування державною мовою – доречно та коректно вживати в мовленні математичну термінологію.

Тип уроку: застосування знань, вмінь та навичок

Матеріали та обладнання: мультимедійна презентація, підручник, jamboard

Хід уроку

І. Організаційний етап.

Підготовка дітей до уроку. Повідомлення теми уроку.

ІІ Актуалізація опорних знань та вмінь.

  1. Усні вправи

         1.1.Подати у вигляді добутку суму:

  1.     7+7+7+7=
  2.     3+3+3+3+3=
  3.     а+а+а+а+а+а=

        1.2.Подати у вигляді степеня:

  1.     2*2*2*2*2*2=
  2.     5*5*5=
  3.     b*b*b*b*b=
  1. Вправа «Пригадаємо!» (вчитель ще раз нагадує матеріал який вчили на попередньому уроці)

 

ІІІ. Застосування знань, вмінь та навичок

  1.                    Усні вправи

А) Піднесення число до квадрата

Давайте з вами відшукаємо по таблиці деякі значення: 322 ; 92; 272; 62; 802; 112

Б) Знаходження числа за його квадратом

А тепер навпаки я вам називаю квадрат  числа, а ви говорите, яке число підносилось до квадрата


1)225.      2) 900       3)121      4)3721


5)7569     6)3364   


 


В)Піднесення числа до куба

 Давайте з вами  тепер відшукаємо по таблиці деякі значення кубів: 43;   113; 283; 163; 553; 363.

Г) Знаходження числа за його кубом

4913;  15625; 216; 97336; 551368; 132651.

 

2. Письмові прави

А тепер працюємо далі, виконуємо письмово вправи по підручнику.

Виконуємо №365,367,369,371,373

https://fs04.vseosvita.ua/04002yd0-4f17-550x278.png

https://fs04.vseosvita.ua/04002yd0-4f17-550x278.png

https://fs04.vseosvita.ua/04002yd0-4f17-550x278.png

Гімнастика для очей!

( за наявності часу) (за наявності часу)

IV. Підбиття підсумків. Рефлексія.

1.Гра «Продовжи речення»

  1. Операція, яка походить від багаторазового множення числа самого на себе – це …. (піднесення до степеня)
  2. Якщо 1 піднести до 30 степеня, то отримаємо … (одиницю)
  3. Якщо 5690 піднести до 1 степеня, то отримаємо …(5690)
  4. Що означає квадрат числа? (множення числа само на себе двічі)
  5. Щоб знайти ,потрібно … (помножити 2 само на себе 3 рази)
  1. Рефлексія.
  1. Надання та пояснення домашнього  завдання

Повторити п. 8 ст. 52-53, виконати №368,372, 374.

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
25 березня
Переглядів
92
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку