Мистецтво, 8 клас
Урок 34
Тема: Стилі та напрями в різних видах мистецтва. Підсумковий урок
Мета: узагальнити знання і навчальні досягнення учнів з тем, повторити пройдені поняття, основні розділи з теорії мистецтва та терміни, засвоєні протягом навчального року.
Розвивати вміння учнів розпізнавати зорово зображення шедеврів різних стилів мистецтва, виконувати пісні під супровід фонограми, виконувати практичні завдання.
Виховувати інтерес до шедеврів світового мистецтва, ціннісне ставлення до творів мистецтва різних видів, творчості відомих митців.
Тип уроку: комбінований, підсумковий урок, урок-подорож
Обладнання: баян, програвач, проектор, мультимедійна дошка, комп’ютер, презентація до уроку
Хід уроку:
Вирушаймо в цікаву подорож, під час якої ви зможете не тільки пригадати вивчений протягом року матеріал, а й перевірити свої знання.
ПЕРША ЗУПИНКА – АРХІТЕКТУРА
Знайдіть відповідність між характерними особливостями архітектурних споруд та мистецькими стилями. Оберіть завдання за різними ступенями складності й оцініть свої знання: за кожне завдання червоного кольору – 4 бали, зеленого кольору – 3 бали, жовтого кольору – 2 бали. Максимальна кількість балів – 12.
Завдання червоного кольору
|
Споруди, які вирізнялися просторовим розмахом, плавністю і складним поєднанням криволінійних форм з розгорнутими колонадами й пілястрами, були збудовані в стилі: |
А) рококо Б) бароко В) ренесанс |
Б |
|
Стиль у мистецтві, який сповідував необхідність правдивого відображення дійсності в її типових рисах, - це… |
А) реалізм Б)романтизм В) бароко |
А |
|
Живопис П. Рубенса, А. ван Дейка належить до стилю: |
А) бароко Б) реалізм В) романтизм |
А |
Завдання зеленого кольору
|
Термін, що стосується мистецтва західноєвропейського класицизму часів імперії Наполеона І, має назву: |
А) неоготика Б) сфумато В) ампір |
В |
|
Звернення до форм античної архітектури, використання симетрії, повернення до системи ордерів – характерні ознаки: |
А) античного стилю Б) стилю ренесанс В) класичного стилю |
Б |
|
Простота, прородна краса і натуральність, нові матеріали (скло, сталь, залізо, залізобетон) – це архітектура: |
А) романтизму Б) реалізму В) рококо |
Б |
|
Споруди, представлені приватними будинками французької аристократії, храмами з фігурним оздобленням, кокетливими капітелями, високими пілястрами, були зведені в стилі: |
А) реалізм Б) класицизм В) рококо |
В |
Завдання жовтого кольору
|
Королівська резиденція Сан-Сусі у Потсдамі є зразком архітектури: |
А) бароко Б) рококо В) ренесансу |
Б |
|
Лоренцо Берніні – видатний архітектор та скульптор доби: |
А) рококо Б) бароко В) класицизму |
Б |
|
Мистецький стиль, що був поширений на українських землях в першій половині 18 ст. - це: |
А) романтизм Б) класицизм В) козацьке бароко |
В |
|
Венеціанський майстер Андреа Палладіо був засновником архітектурного стилю: |
А) романтизм Б) бароко В) класицизм |
В |
|
Церква Святої Женев’єви є однією з найбільших та найхарактерніших споруд стилю: |
А) романтизм Б) класицизм В) реалізм |
Б |
|
Напрям в архітектурі, у якому поєднано елементи готики з виразними класицистичними композиціями, - це: |
А) неоромантизм Б) неоготика В) романський історизм |
Б |
Розгляньте ілюстрації (ст.273 підручника). Назвіть кожну споруду та стиль до якого вона належить.
Розгляньте зображення замків різних стилів (ст.274 підручника). Доберіть до кожного відповідну назву: готичний замок, замок у стилі романтизму. Обґрунтуйте свій вибір. Знайдіть спільні та відмінні риси.
ДРУГА ЗУПИНКА – СКУЛЬПТУРА
Розгляньте зображення скульптурних творів (ст.274 підручника). Визначте і назвіть стилі, до яких вони належать.
ТРЕТЯ ЗУПИНКА – МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО
Розгляньте ілюстрації на стор. 275. Знайдіть на них музичні інструменти, які були популярними в епоху романтизму та добу бароко. Розкажіть про віденську школу класицизму та її досягнення в музичному мистецтві.
ЧЕТВЕРТА ЗУПИНКА – ЖИВОПИС
Розгляньте ілюстрації на стор.276, 277. Визначте стилі, до яких належать зображені твори живопису.
П’ЯТА ЗУПИНКА – ТЕАТРАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО
За назвою або ключовим словосполученням, що стосується театру, назвіть стиль та коротко охарактеризуйте театральне мистецтво відповідної епохи.
ТЕАТР В. ШЕКСПІРА – ренесанс, вершина театрального мистецтва доби Відродження
ТРАГЕДІЇ ЕВРІПІДА – античний театр, 5 ст.до н.е.
КОМЕДІЯ ДЕЛЬ АРТЕ – ренесанс, головні герої Панталоне, Доктор, Брігела, Арлекін.
МЕЙНИНГЕНСЬКИЙ ТЕАТР – реалізм; театр у Німеччині для пропаганди ідей рівності та свободи
ТЕАТР «КОМЕДІ ФРАНСЕЗ» - романтизм; провідний драматичний театр
Розгляньте ілюстрації (ст.277, 278). Назвіть відповідні епохи та стилі. Пригадайте імена видатних діячів театрального мистецтва.
ШОСТА ЗУПИНКА – ДЕКОРАТИВНЕ МИСТЕЦТВО
Розгляньте ілюстрації (ст..278). назвіть вид декоративного мистецтва та стилі, у яких виготовлені зображені вироби.
СЬОМА ЗУПИНКА – МОДА
Розгляньте зображення костюмів різних епох. Назвіть стилі до яких вони належать.
Питання до теми «Мистецтво в культурі минулого».
а- рококо
б-бароко
в-реалізм
/бароко/
а-реалізму
б-романтизму
в-класицизму
/реалізму/
а-Р.Вагнера
б-Й. Баха
в- Л.ван Бетховена
/Й. Баха/
а-літографія
б-ксилографія
в-орфографія
/ксилографія/
а- бароко
б- рококо
в- готика
/рококо/
а- класицизму
б- романтизму
в- бароко
/класицизму/
а- бароко
б – готика
в- класицизм
/класицизм/
а- Відень
б- Париж
в- Версаль
/ Відень/
а- романтизм
б- реалізм
в- класицизм
/класицизм/
а- Ф. Шеллінг
б- Ф. Шуберт
в- Дж. Байрон
/Ф. Шеллінг/
а- бароко
б- рококо
в- готика
/рококо/
А- Леонардо да Вінчі
Б- Рубенс
В- Мікеланджело да Караваджо
/Мікеладжело да Караваджо/
Підготуйте своє електронне портфоліо до презентації.