Стилізація природніх форм: овочі та фрукти

Про матеріал

План до заняття гуртка образотворчого мистецтва "Райдужна палітра"

Теоретична частина: Поняття "стилізація" та етапи стилізації.

Практична частина: Практична стилізація овочів та фруктів у супроводі викладача та самостійно.

Перегляд файлу

Тема заняття: Стилізація природніх форм: овочі та фрукти

Мета заняття: ознайомити дітей з поняттям «стилізація» та етапами художньої стилізації предметів; формувати вміння та навички практичної стилізації овочів та фруктів; виховувати любов до творчих експериментів.

Завдання заняття: забезпечити розуміння дітьми концепції художнього спрощення складних форм; відтворити художнє спрощення складних форм на практиці.

Тип заняття: комбінований

Методи та прийоми: бесіда, розповідь, практична діяльність.

Комплексно-методичне забезпечення: мультимедійна презентація, фотоматеріали.

Обладнання: комп'ютер, класна дошка.

Міжпредметні зв’язки: біологія

Хiд заняття

І. Вступна частина

Організаційний момент

Перевірка гуртківців. Перевірка наявності робочих матеріалів.

Повiдомлення теми та мети заняття, очiкуваних результатiв.

Зображати на малюнку предмет до дрібних деталей – це не завжди доречно. Існують способи спрощення предметів зі складною формою. Отже сьогодні ви ознайомитесь із поняттям стилізації та спробуєте стилізувати деякі фрукти та овочі.

Актуалiзацiя опорних знань

Напевно, вам уже відомі назви багатьох овочів, фруктів, ягід та інших плодів, які можна знайти на городі, у саду чи придбати у магазині. Тож прошу вас їх назвати. Що це – овоч, фрукт чи ягода? Яке воно за кольором і на смак?

Мотивацiя навчальноi дiяльностi гyрткiвцiв

Давайте ви тепер спробуєте відгадати, які з них ми сьогодні малюватимемо:

1. Жовтобокий, солоденький,

Фрукт оцей для всіх – смачненький.

У саду в бабусі

Дозрівають …

(Груші)

2. Червоні ягідки маленькі -

Дуже вже вони смачненькі,

З дерева я їх зірву –

Усіх друзів пригощу

(Вишні)

3. Фрукт цей дивний, екзотичний.

Жовтий бік та чуб незвичний.

Дуже його полюбляєм,

Хоч і за язик кусає.

(Ананас)

4. Має він червоний бік,

Чуб зелений навсібік.

Мама чавить кожен рік

Нам смачний томатний сік.

(Помідор)

5. Помаранчева сукня, зелена коса,

Знайома всім добре дівчина ця.

Багато вітамінів має -

Зір покращити допомагає.

(Морквину)

6. У сто зелених кожушин

Заховала сто зернин.

Довга, жовта, запашна,

Смакує всім завжди вона.

(Кукурудза)

II. Основна частина

Висвітлення керівником матеріалу нової теми

Відгадки до загадок – це те, що ми будемо сьогодні малювати. Але ми їх не просто перемальюємо, як бачимо, а, зобразимо стилізовані варіанти.

Отже, перш за все нам необхідно зрозуміти, що таке – стилізація. Спрощення/стилізація - зображення об’єкту в узагальненному вигляді з виявленням його умовних декоративних якостей. А що ж треба зробити для того, щоб стилізувати предмет?

Задля стилізації необхідно:

  1. Визначити основні частини предмета.
  2. Визначити на які прості фігури вони схожі.
  3. Зобразити складну фігуру у вигляді простих, зберігаючи особливості, які відрізняють її від інших.
  4. Визначити основні кольори.
  5. Заповнити відповідні фігури потрібними кольорами
  6. Виокремити специфічні для зображуваного предмета деталі.
  7. Домалювати деталі.

Оволодiння новими теоретичними та практичними знаннями

Давайте спробуємо разом зобразити стилізовані грушу, вишні та ананас.

 

Груша

  1. Малюємо велике коло, а над ним – маленьке. З’єднуємо боки.
  2. Зтираємо зайві лінії. Додаємо хвостик.
  3. Від хвостика проводимо лінію. На ній розміщуємо листочок.
  4. Розфарбовуємо.

                 

Вишні

  1. Малюємо коло, збоку позаду - друге коло, позаду них – ще одне.
  2. Від кожної кульки проводимо хвостики вверх до однієї точки.
  3. Від хвостика проводимо лінію. На ній розміщуємо листочок.
  4. Розфарбовуємо.

                       

Ананас

  1. Малюємо вертикальний овал.
  2. Проводимо навхрест косі лінії по овалу.
  3. Зверху зображуємо листочки.
  4. Над першим шаром листочків зображуємо другий і третій.
  5. Розфарбовуємо.

            

Залучення учнiв до самостiйного осмислення нового матерiалу, самостiйна робота

Ви чудово впорались і тепер можете спробувати самостійно зобразити стилізовані помідор, моркву та кукурудзу.

Помідор

  1. Малюємо горизонтальний овал.
  2. Зверху домальовуємо хвостик і листочки навколо хвостика.
  3. Розфарбовуємо.

                       

Морква

  1. Малюємо довгий овал, вузький з одного боку і широкий – з другого.
  2. З широкої сторони домальовуємо палички, а до них пучок листя.
  3. Розфарбовуємо.

             

Кукурудза

  1. Малюємо довгий овал, вузький зверху і широкий знизу.
  2. З широкої сторони по докам домальовуємо два довгих листочки.
  3. Прибираємо зайві лінії.
  4. Домальовуємо ніжку з широкої сторони.
  5. Проводимо по овалу горизонтальні та вертикальні лінії. 
  6. Розфарбовуємо.

                  

Пiдведення гурткiвцiв до узагальнень, висновків

Терпер давайте перевіримо, як ви запам’ятали сьогоднішній матеріал.

Скажіть мені, як ви розумієте поняття «стилізація»? Яка його друга назва?

Добре. А тепер перелічіть кроки, необхідні для стилізації предмета.

IIІ. Заключна частина

Обґрунтування гурткiвцями можливостi використстання отриманих знань, умінь, навичок

Давайте но подумаємо, для чого взагалі потрібна стилізація? Де використовуються стилізовані малюнки?

Загальний пiдсумок заняття iз зазначенням його позитивних та негативних моментів

Сьогодні ви дізнались про поняття «стилізація» та спробували самостійно стилізувати овочі та фрукти. Нарешті, підведемо підсумки:

  • Чи було вам сьогодні весело та цікаво?
  • Що вам найбільше запам’яталось?
  • Що для вас було важким чи нудним?
  • Чи очікуєте ви наступного нашого заняття?

 

docx
Додано
3 лютого
Переглядів
24
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку