Тема : Структура тексту; відоме і нове. Тема й основна думка тексту.
Види зв’язку речень у тексті. Типи , стилі тексту. Поняття пр.
офіційно-діловий стиль.
Мета : повторити, узагальнити й поглибити знання дітей про структуру
тексту, види зв’язку речень у тексті, тему і основну думку;
удосконалювати творчі вміння працювати з текстом, визначати тему й
основну думку висловлювання, знаходити мовні засоби зв’язку речень у
тексті, ділити текст на абзаци, виховувати любов до рідної мови.
Тип уроку: комбінований .
Обладнання: підручник О.Глазова, Ю.Кузнецов. Рідна мова. Підручник для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів – К.:Педагогічна преса, 2006. – 288с., таблиця «Засоби зв’язку», «Основні ознаки офіційно-ділового стилю», картки з мовними зворотами.
Методи і прийоми : бесіда, робота в парах, творча робота.
Хід уроку
І.Організаційний момент
1.1.Перевірка наявності/відсутності учнів на уроці.
1.2. Перевірка підготовки учнів до уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Перевірка діалогів.
ІІІ. Узагальнення і систематизація вивченого.
3.1. Бесіда
ІV. Повідомлення теми і мети уроку; мотивація навчальної діяльності.
V. Вивчення нового матеріалу
5.1. Усне виконання вправи 42, 43.
5.2.Пояснення нового матеріалу за допомогою таблиці (С.31).
5.3. Пояснювальний диктант.
Запишіть текст. Визначіть у тексті «відоме» і «нове». Підберіть заголовок. Як пов’язані речення у тексті (послідовно чи паралельно)?
Мені подарували цуценя. Воно називається Сніжок. Таке ім’я він отримав, тому що весь біленький і пухнастий. Сніжок дуже любить гратися м’ячем, а найбільше – зі мною в парку. Він – мій найкращий друг.
5.4. Опрацювання таблиці « Засоби зв’язку »
5.5. Письмове виконання вправи 51
5.6. Опрацювання таблиці «Основні ознаки офіційно-ділового стилю»
VІ. Закріплення вивченого.
6.1.Вибірково-розподільна робота (в парах)
Прочитати заголовки текстів. Розподіліть їх на ті, визначають а)тему; б) основну думку. Свій вибір обґрунтувати.
6.2. Стилістичний диктант
До якого стилю мовлення належать подані словосполучення?
Площа прямокутника, було б класно, порядок денний, ядро клітини, відповідно до рішення, зажурений вечір, попав пальцем в небо, звільнити від виконання обов’язків .
6.3. Творча робота.
Складіть і запишіть 3-4 речення з мовними зворотами.(Діти отримують картки з мовними зворотами офіційно-ділового стилю.)
VІІ. Домашнє завдання, інструктаж до його виконання.
1.С.41 вправа 54
2. Вивчити теоретичний матеріал з підручника.
VІІІ. Підсумок уроку.
«На сьогоднішньому уроці я дізнався про…»
«Я навчився правильно …..»
«Я зрозумів……»
Картка 1
Складіть і запишіть 3-4 речення з мовними зворотами:
Картка 2
Складіть і запишіть 3-4 речення з мовними зворотами:
Картка 3
Складіть і запишіть 3-4 речення з мовними зворотами: