Інтерактивність – це сукупність засобів, що забезпечують потрібну реакцію на дії користувача при перегляді фільму. Сценарій – невеликий незалежний блок коду. Це елемент Flash-Фільму, до якого м.б. прив'язано набір команд. Його ще називають скрипт. Але для того, щоб створювати інтерактивні ролики й гнучко управляти анімацією, необхідно освоїти мову, на якій можна створювати сценарії усередині ролика Flash. Ця мова зветься Action Script (AS). Вона спеціально розроблений з таким розрахунком, щоб бути зрозумілим навіть людині, досить далекому від програмування.
ТЕМА: Створення інтерактивних роликів
Мета: навчальна – ознайомити учнів з роботою по створенню інтерактивних роликів.
виховна – виховувати інформаційно-освічену людину
розвивальна – розвивати мислення, уяву.
ХІД УРОКУ:
І. Організаційний момент.
Розміщення учнів біля комп’ютерів.0
ІІ. Інструктаж з техніки безпеки.
Повторення правил з техніки безпеки під час роботи в комп’ютерному класі.
ІІІ. Активізація базових знань.
Звичайно при створенні більших роликів застосовують різні сцени, коли відбувається «зміна декорацій» (об'єкти повністю або майже повністю міняються). Сцени подібні до різних частин або невеликих серій фільму. На кожній сцені може бути свій список шарів.
Сцени відтворюються одна за іншою без перерви. При завершенні анімації на одній сцені автоматично починається анімація наступної. Сцени рекомендується створювати в ролику в тих випадках, коли відбувається кардинальна «зміна декорацій», а також для зручності роботи, якщо фільм довгий. Якщо ж у ролику багато постійних елементів, то краще працювати на одній сцені. У кожному разі розроблювач фільму сам вирішує, як йому буде зручно працювати й скільки сцен використовувати.
Сцени можна перейменовувати.
Малюнок 44. Вибір сцени в ролику на лінії часу
IV. Вивчення нового матеріалу.
Створення інтерактивних роликів
Інтерактивність – це сукупність засобів, що забезпечують потрібну реакцію на дії користувача при перегляді фільму.
Сценарій – невеликий незалежний блок коду. Це елемент Flash-Фільму, до якого м.б. прив'язано набір команд. Його ще називають скрипт.
Але для того, щоб створювати інтерактивні ролики й гнучко управляти анімацією, необхідно освоїти мову, на якій можна створювати сценарії усередині ролика Flash. Ця мова зветься Action Script (AS). Вона спеціально розроблений з таким розрахунком, щоб бути зрозумілим навіть людині, досить далекому від програмування. У мови кілька застосувань. Це створення:
Публікація проекту
В Macromedia Flash анімовані ролики можливо публікувати у формати: Flash (swf), html, gif, mov і інші.
Примітка: файли створені в тій же папці, де перебуває сам ролик.
Знайдіть створені файли й переглянете їх. Довідайтеся розміри файлів.
Перегляд ролика в Flash-Плеере й створення проекту
Для виконання роликів у форматі swf обов'язково необхідна наявність Flash-Плеера. Він установлюється разом з установкою Macromedia Flash. Тому якщо установки цієї програми ні, те ролик переглянути неможливо.
Вихід із цієї ситуації є: можна створити проект, тобто файл із розширенням exe, що буде містити в собі виконується модуль, що. У такий спосіб можна буде переглядати ролик без наявності спеціальних програм.
Flash-Плеер перебуває в тій же папці, де й сама програма:
Program Files\Macromedia\Flash 8\Players\ SAFlashPlayer
2. Виберіть пункт меню Файл - Проект (File - Proector).
3. Укажіть назву й шлях для майбутнього ролика.
Ролик готовий! Тепер можна його запускати без наявності Flash-Плеера. При можливості перевірте, чи запускається ролик на комп'ютері, на якому не встановлені ні Macromedia Flash, ні Flash Player.
V. Закріплення нового матеріалу на комп’ютері.
Самостійна робота на комп’ютерах по створенню інтерактивних роликів.
VI Домашнє завдання.
Вивчити конспект, підготуватися до тематичного оцінювання ( теорія + проектна робота)