Тема: Створення об’ємних фігур з пластиліну
Мета:
Обладнання: пластилін, дощечки, стеки, серветки, зразки, ілюстрації з зображенням
Хід уроку
1. Вступна частина
1.1 Організаційний момент
Доброго дня діти, сьогодні ми з вами починаємо нову тему, робота з пластиліном, і зараз на уроці ми з вами зробимо фігурку з нього. Для початку давайте перевіримо чи все в нас готово до уроку. Для подальшої роботи нам потрібні: пластилін, дощечка, стеки, серветка.
1.2 Обговорення теми
Історія створення пластиліну
Пластилін – це матеріал для ліплення, основними інгредієнтами якого є суха глина та парафін. Так, у розтоплений парафін додають глину, речовини, які не дають масі висохнути. Обов’язковий компонент пластиліну – пігменти, без яких він би не мав кольору, а був би сірим. Який пластилін сьогодні? Сьогодні пластилін – чудовий матеріал для численного використання. На відміну від глини та воску він залишається м’яким, практично не твердне і не засихає, а завдяки широкому спектру кольорів дозволяє досягти будь-якого відтінку. І навіть якщо в коробці всього 6 чи 8 кольорів, можна досягти ширшої палітри за умови, якщо знати правила змішування пластиліну. Пластилін стає більш чи менш м’яким залежно від температури, під час роботи він не липне до рук, і навіть якщо потрапить на меблі чи килим, не страшно: його можна легко прибрати, а пляму змити теплою водою.
Давайте переглянемо відео, як створюють пластилін:
https://www.youtube.com/watch?v=-52PFW4yTLQ&ab_channel=GalileoRU
Слово пластилін походить від італійського прикметника, яке перекладається як ліпний.
Вперше матеріал, схожий за властивостями на пластилін, згадується ще в шістнадцятому столітті в книгах Джордже Вазарі. Претендентів на звання винахідника пластиліну кілька. У Німеччині вважають, що німець Франц Колба винайшов перший пластилін. У 1880 році Колба запатентував свій винахід. У Великобританії в 1899 році викладач школи мистецтв Вільям Харбут також створює матеріал, схожий на пластилін. Пізніше він навіть відкриє свою фабрику з виробництва цього матеріалу.
Існує також версія, що винахідник пластиліну - італієць Джо Маквікер. Причому створив він матеріал не для ліплення, а для очищення шпалер від плям. Але його родичка - вихователька в дитячому садку - почала використовувати його винахід замість глини для створення виробів. Її ідея прийняла масштабний розмах - і в 1955 році пластилін був введений офіційно для занять з ліплення в закладах дошкільної освіти. А сам Маквікер став доларовим мільйонером в 27 років завдяки пластиліну.
Раніше пластилін використали не за його прямим призначенням, а в якості віконної мастила і виводітеля плям з паперових поверхонь. Також цей універсальний матеріал широко використовувався скульпторами для виготовлення декоративних елементів в інтер'єрі і статуй.
За допомогою фігур з пластиліну створюється унікальний жанр мультиплікації - пластилінова анімація. В основі такої анімації - об'ємні фігури з пластиліну. Найвідоміший мультфільм - «Пластилінова ворона».
https://www.youtube.com/watch?v=XhVhZWabfAk&ab_channel=Novatorfilm ф
Недоліків у пластиліну небагато: вицвітання і розплавлення під дією відкритих сонячних променів, можливість горіння деяких видів, прилипання на нього пилу.
І все-таки, пластилін - це безпечний матеріал, якщо він обраний грамотно і правильно. Він не має термінів придатності, у нього широка палітра кольорів. Але найголовніше, пластилін - максимально зручний матеріал для дитячої творчості.
2.Практична робота
2.1Вступний інструктаж
Правила роботи з пластиліном:
2.2 Практична частина
3. Заключна частина
3.1 Заключні питання
3.2 Прибирання робочих місць