Тема уроку. Створення відеокліпу. Додавання відеоефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду. Практична робота №6
Мета уроку:
навчальна: закріпити знання та навички по роботі в програмі Кіностудія Windows та створюванню відеокліпів;
розвиваюча: розвивати логічне мислення, виховувати культуру інтелектуальної праці та мовлення, уважність, розвивати творчий підхід до поставленої задачі;
виховна: виховувати естетичний смак, національну свідомість; патріотичні почуття; творчі здібності.
Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
Міжпредметні зв'язки :
Øгеографія (міста України);
Øісторія (старовинні пам'ятки архітектури різних міст);
Øматематика (тривалість кліпу). мистецтво (дизайн подання кадрів у кліпі);
Ø
Девіз уроку: „Краще один раз побачити, ніж сто разів почути" (Народна мудрість).
Тема уроку. Створення відеокліпу. Додавання відеоефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду. Практична робота №6
Мета уроку:
Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
Міжпредметні зв’язки :
Девіз уроку: „Краще один раз побачити, ніж сто разів почути” (Народна мудрість).
СТРУКТУРА УРОКУ
І. Організаційний етап...................................... 2 хв.
II. Перевірка домашнього завдання................. 5-8 хв.
IV. Повідомлення теми і мети уроку…….. 2 хв.
III. Актуалізація опорних знань....................... 3-4 хв.
V. Застосування знань, формування вмінь та навичок 10 - 20 хв.
VІ. Підбиття підсумків уроку............... 10 хв.
VІI. Домашнє завдання...................................... 1 хв.
Хід уроку
І. Організація початку уроку
Привітання, побажання гарного настрою.
Нумо, діти, підведіться!
Всі приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок!
Слово викладача: Під час нашого уроку ви не просто зможете пригадати матеріал з теми «Опрацювання об’єктів мультимедіа» але й закріпити свої знання на практиці, створюючи власний відео кліп.
Для того, щоб оцінити вашу роботу на уроці, на столи роздані таблиці оцінювання знань. В них ви виставлятимете зароблені протягом уроку бали. Наприкінці уроку, кожен з вас буде самостійно оцінювати свою роботу, та вноситимете оцінки до таблиці оцінювання знань. Підпишіть будь-ласка ці таблиці.
Прізвище Ім’я ________________________________Клас_______ |
||
Вид діяльності |
Оцінювання max |
Набраний бал |
Тестування у програмі MyTestStudent |
4 бали |
|
«Розбивка на кластери» |
4 бали |
|
Знання охорони праці та ТБ |
2 бали |
|
Практична робота
|
2 бали |
|
|
1 бали |
|
|
2 бали |
|
|
1 бали |
|
|
2 бали |
|
|
2 бали |
|
ВСЬОГО: |
Якщо набрано більше 20 балів - оцінка 10 |
|
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Слово викладача: А зараз давайте перевіримо домашнє завдання
це учні, у яких зображення програм для опрацювання мультимедійних даних.
Колективна робота. Метод кластер (Кластер - графічна організація матеріалу, що показує значимі поля понять з теми уроку). Разом з вчителем на дошці і в зошиті скласти кластер до теми «Мультимедіа». Один учень за бажанням йде до дошки і складає кластер на дошці. Вчитель нагадує учням, що для складання кластеру потрібно в центрі написати ключове поняття, а від нього стрілками в різні сторони намалювати промені, які з’єднують ключове слово «Мультимедіа» з іншими, від яких, у свою чергу, промені розходяться далі. Для складання кластеру вчитель дає учню, який буде складати його біля дошки, кольорові картки з термінами Кіностудія Windows, Мультимедійний програвач, Кодек, Збірник, Мультимедіа, Кадр, Розкадровка, Кліп, Проект, Перехід, Титри, Монтаж, Фільм, Частота кадрів. З цих карток учень складає кластер, прикріпляючи їх до дошки та даючи визначення термінів і пояснюючи зв'язок між ними.
Глосарій для складання кластеру учням надається у вигляді опорного конспекту.
Опорний конспект учня
Терміни до уроку «Створення кліпів»
Приклад кластера, який створять учні
( Плакат із порожніми кластерами висить на дошці)
Приклад кластера для роботи вчителя
Аналіз роботи над кластером.
.Учням подана таблиця кодів ,символів windows 1251 у якій кожній цифрі відповідають літери.. Обираючи літери, що відповідають цифрам, учні складають тему уроку.
Очікувана відповідь: Створення відеокліпу.
V. Оголошення теми і мети уроку
VI. Актуалізація опорних знань
Випереджаюче домашнє завдання Коваленко Ю. Демченко О.
VII. Застосування знань, умінь та навичок. Виконання практичної роботи «Створення відеокліпу»
Мета нашої практичної роботи: закріпити знання та навички по створюванню відеокліпів, створити фільм «Моя Україна», який буде складатися з окремих кліпів кожного з вас про якесь одне місто України. Для створення кліпів ви будете використовувати графічні файли про міста України, які знайшли дома в мережі Інтернет. Це було ваше домашнє завдання. Всі папки з файлами ви повинні були зберегти на диску D:\.
Інструктаж з правил техніки безпеки.
Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (через 10 хвилин після початку роботи).
Інструктивна картка
1. Завантажити програму Movie Maker.
2. (2 бали) З папки, що знаходиться на диску D:\ додати необхідні фрагменти (5 фрагментів) для розкадрування.
3. (1 бал) Додати до кожного з них відео ефект.
4. (2 бали) Встановити переходи між всіма фрагментами.
5. (1 бал) Додати титри на початку кліпу (назва міста) та в кінці (автор).
6. (2 бали) Зберегти кліп як проект Movie Makerв своїй папці та на комп’ютері вчителя за допомогою локальної мережі. Назва проекту повинна відповідати назві міста, про яке створювався фільм.
8. ( 2 бали) Знайти в мережі Інтернет музичний файл, який відповідає вашим бажанням та вставити його до кліпу. Переглянути фільм на своєму комп’ютері з музичним супроводом.
9. Переглянути фільм на своєму комп’ютері та оцінити його. Запросити товариша оцінити ваш фільм. Оцінки поставити в таблиці. Зауваження або побажання до фільму записати в зошит.
10. (2 бали) Відповісти в зошиті на тести.
11. Оцінювання роботи проводиться за формулою:
(самооцінка + взаємооцінка + оцінка вчителя)/3
Додаткове завдання для колективної роботи, яке учні виконують, якщо фільм створюється довго.
Впишіть у відповідні кола діаграми Вена номери властивостей, що притаманні кліпам і фільмам одночасно (на перетині кіл) або одному з цих елементів (у колах).
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підручник § 4.2 – 4.3
Творче завдання (за бажанням): Продовжити роботу над проектом «Моя мала Батьківщина»,
VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Кількість балів |
1-2 |
3-4 |
5-6 |
7-8 |
9-10 |
11-12 |
13-14 |
15-16 |
17-18 |
19-20 |
Оцінка |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
1