РОЗРОБКА УРОКУ. ГЕОМЕТРІЯ 7 КЛАС НА ТЕМУ «СУМА КУТІВ ТРИКУТНИКА»
Конспект уроку геометрії у 7 класі
Тема: Сума кутів трикутника
Мета: вивчити теорему про суму кутів та наслідки з теореми; сформувати навички розв’язування задач на застосування теореми та наслідки з теореми про суму кутів трикутника; розвивати навички самоконтролю, логічне мислення, увагу, пам’ять, вміння аналізувати факти і робити висновки.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: мультимедійна дошка, дидактичний матеріал, комп’ютерні програми.
Епіграф уроку: «Те що ми знаємо обмежене, а те чого не знаємо нескінченне.» П’єр-Симон Лаплас - французький математик і астроном
Форма роботи: групова, індивідуальна.
Хід уроку
I.Актуалізація опорних знань.
Учні проходять тест в програмі Кахут:
https://play.kahoot.it/#/k/e4fb2961-caba-4c6d-8ae8-cfd0852e39cc
1.Назвати пари внутрішніх різносторонніх кутів:
А) 1,2
Б) 1,3
В) 1,7
2.Кут 3=40º. Знайти кут 4.
А) 100º
Б) 40º
В)140º
3.Як називаються кути 1,4?
А) Відповідні
Б) Внутрішні односторонні
В) Внутрішні різносторонні
4.Чому дорівнює сума кутів 1,2,3?
А) 100º
Б) 120º
В) 180º
5. Який кут утворюють стрілки годинника, коли показують 5 год?
А) тупий
Б) прямий
В) гострий
6. Який кут утворюють стрілки годинника, коли показують 15 год?
А) тупий
Б) прямий
В) гострий.
Результати висвітлюємо на дошку, робимо висновки.
II.Вивчення нового матеріалу.
Практичне завдання перегляд відео: https://youtu.be/p_CeD8UbRz8
Звернути кути трикутника в одну лінію.
Вчитель: Отже ми практично переконались, що сума кутів трикутника дорівнює 180º. А зараз доведемо теорему про суму кутів трикутника.
План.
1.Теорема про суму кітв трикутника
2.Наслідки з теореми про суму кутів трикутника
III.Закріплення вивченого матеріалу.
1.Гра – естафета в програмі learningapps.
Клас ділиться на дві команди, учні по черзі підходять до 2-х комп’ютеріві відповідають чи існує такий трикутник.
https://learningapps.org/display?v=pf6mv1t9n19
Визнач, чи існує трикутник із такими кутами, які мають задані градусні міри: 70, 40, 70 ; 50, 40, 90; 45, 45, 90; 134, 26, 20; 45, 35, 100; 120, 30, 30; 70, 80, 30; 60, 50, 50; 80, 21, 89; 90, 7, 90; 100, 80, 30; 115, 55, 20.
2.Робота в парах. Методом від супротивного довести.(припускаємо що це твердження правильне і приходимо до якоїсь суперечності тій чи іншій теоремі чи твердженню). Роздаємо картки по парам і даємо можливість іншим парам доповнити відповідь.
Картка 1
Чи може у рівнобедреному трикутнику кут при основі бути тупим?
Картка 2
Чи може у прямокутному трикутнику один з кутів бути тупим?
Картка 3
Чи може у трикутнику бути два прямих кути?
3.Робота з підручником №358,359,362 з записом умови і розв’язання у зошит
4.Підведення підсумків.
Гра «Колесо фортуни». Клас розв’язує самостійно, один учень біля дошки з коротким записом розв’язання.
1.У трикутнику АВС АВ=ВС. Кут В=40º. Знайти кут А, кут С
2.У трикутнику АВС, кут А=30º, кут В=80º. Знайти кут С
3.У трикутнику АВС. АВ=ВС=АС. Знайти кути трикутника.
4.У трикутнику АВС. Кут С=90º, Кут А=48º. Знайти кут В.
За допомогою доповнення Flippity.net Random Name: https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vR5AWORHMLWMJXIcZAXfws5XPGXPu2jX0hl9qwSP3BnI4jnHmC-alUrZqTomCrdM-_RquSu85btI24R/pubhtml.
IV.Виставлення оцінок
Домашнє завдання А.Г. Мерзляк, геометрія 7 клас п. 16 ст.124 №361,365