Сутність та види мита

Про матеріал
Презентація . Податкова система, Сутність та види мита. Порядок обчислення мита.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема 5 Сутність та види мита1. Суть мита, його види2. Порядок обчислення і сплати мита.

Номер слайду 2

Мито – це загальнодержавний податок, встановлений Податковим кодексом України та Митним кодексом України. В Україні застосовують такі види мита:1. ввізне мито;2. вивізне мито;3. сезонне мито;4.особливі види мита : спеціальне, антидепінгове, компенсаційне, додатковий імпортний збір.

Номер слайду 3

Види мита. Ввізне мито – встановлюється на товари, що ввозяться на митну територію України. Вивізне мито – встановлюється законом України на українські товари, що вивозяться за межі митної території України. Сезонне мито – встановлюється на окремі товари на строк не менше 60 та не більше 120 календарних днів.

Номер слайду 4

Особливі види мита: Спеціальне мито встановлюється : * як засіб захисту національного товаровиробника, щодо імпорту в Україну;* як заходи у відповідь на дискримінаційні та недружні дії інших держав. Антидепінгове мито в разі заподіяння шкоди національному товаровиробнику.,Компенсаційне мито встановлюється у разі ввезення на митну територію України товарів , які є об'єктом субсидованого імпорту, що заподіює шкоду або створює загрозу заподіяння шкоди національному товаровиробнику

Номер слайду 5

Порядок обчислення мита. Платниками мита є:1. Особа ,яка ввозить товари на митну територію України чи вивозить товари з митної території України у порядку та на умовах, встановлених Кодексом;2. Особа, на адресу якої надходять товари , що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових відправленнях;3. Особа, на яку покладається обов'язок дотримання вимог митних режимів, які передбачають звільнення від оподаткування митом, у разі порушення таких вимог;4. Особа, яка використовує товари, митне оформлення яких було здійснено з умовним звільненням від оподаткування, не за цільовим призначенням та всупереч умовам чи цілям такого звільнення згідно з Кодексом.

Номер слайду 6

Види ставок мита :1. Адвалорна – у відсотках до встановленої ст.279 ПКУ бази оподаткування. М=МВ*Ма/100, де М-сума мита, МВ- митна вартість товару, Ма- ставка мита, встановлена у відсотках до митної вартості.2. Специфічна – у грошовому розмірі на одиницю бази оподаткування, встановлену стю279 ПКУ. М= К*Мс*Кє, де К-кількість товару в натуральних показниках, Мс- ставка специфічного мита, Кє- курс іноземної валюти3. Комбінована- складається з адвалорної та специфічної ставок мита.

Номер слайду 7

Об’єктами оподаткування митом є:1. Товари , митна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, що ввозяться на митну територію України або вивозиться за межі митної території України підприємствами;2. Товари, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню митними платежами відповідно до ПКУ та МКУ.

Номер слайду 8

База оподаткування митом товарів:* для товарів, на які законом встановлено адвалорні ставки мита,- митна вартість товарів;* для товарів, на які законом встановлено специфічні ставки мита,- кількість таких товарів у встановлених законом одиницях виміру;* для товарів , на які законом встановлено комбіновані ставки мита, база оподаткування визначається відповідно до пунктів 1 і 2 Митного кодексу.

Номер слайду 9

Документування та сплата мита. Документом, який є підставою для внесення мита платником, є вантажна митна декларація. Датою виникнення податкових зобов'язань із сплати мита у разі ввезення товарів на митну територію України чи вивезення товарів з митної території України є дата подання митному органу митної декларації для митного оформлення або дата нарахування такого податкового зобов'язання митним органом у випадках, визначених МКУ та законами України. У разі вивезення товарів з митної території України вивізне мито має бути сплачене не пізніше дня прийняття органом доходів і зборів митної декларації для митного оформлення, якщо інше не встановлено Кодексом.

pptx
Пов’язані теми
Економіка, Презентації
Додано
14 лютого
Переглядів
574
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку