План-конспект уроку
Тема. Світовий океан та його частини. Практична робота.
Мета. Ключові компетентності:
Предметні компетентності:
Обладнання: фізична карта півкуль, глобуси, підручники, атласи, довідковий матеріал, учнівські смартфони, практикум, смарт-телевізор.
Форма проведення:
Хід уроку
I.Організаційний момент.
Настанова вчителя.
Сьогодні на уроці ми з вами будемо працювати по «ротаційних станціях». Кожна станція має свій символ ( океан, море, затоки та протоки) (фото) Діти обирають одну картинку і займають місце у відповідній групі. Таким чином створюються 3 «ротаційні станції». На кожній з цих станцій вам необхідно буде виконати завдання. На виконання завдання 10хв., коли час закінчиться вам необхідно буде лишити одну станцію і перейти до іншої.
ІІ. Повідомлення теми та завдань уроку
Перегляд фільму «Океан» (фрагмент)
Скласти асоціативний кущ Світового океану.
III. Вивчення нового матеріалу
Найдавнішими складовими Світового океану є океани. «Океан – так звали давньогорецького міфічного титана , який панував над світовим потоком, що нібито оточував земну твердь. Поверхню Світового океану ще називають «акваторія».
За останні 1500 років рівень води у Світовому океані підвищується. Протягом ХХ ст. він підвищився на 0,1 – 0,2 м. причина – танення льоду на суходолі, що пвязане глобальним потеплінням клімату на Землі. Наслідки потепління – підтоплення низовин, катастрофічне руйнування берегів.
За наступні 100 років рівень води в океані може піднятись від 10-20 см до 4 м.
Незважаючи на вільний обмін водами, кожен з океанів має своєрідні властивості (температури, солоності, течії, рельєф дна).
Останніми роками країни,що проводять дослідження в Антарктиці виділяють п׳ятий океан – Південний. Цей океан фігуруєв багатьох виданнях, документах, проектах. Межі Південного океану на півдні – це береги Антарктиди, на півночі – зона субарктичного полярного фронту.
IV. Робота в «Ротація за станціями»
Організація роботи на уроці за моделлю «Ротація за станціями».
Робота з учителем.
Завдання. Опрацювання теоретичного матеріалу (атлас, підручник, довідники, енциклопедії).
«Подорож океанами».
а) Підготовка до подорожі. Складання плану характеристики географічного положення океану:
• назва океану,
• в яких півкулях розташований;
• береги яких материків омиває;
• якими протоками з’єднується з іншими океанами;
• великі моря, затоки;
• середні та максимальні глибини.
б) Здійснення подорожі на аркуші паперу складає характеристику океану за планом, складає вірш про океан у стилі сенкан.
2. Станція 2 онлайн-навчання.
Учні працюють на смартфонах .
Завдання. Здійсніть віртуальну подорож Чорним морем. Які затоки, протоки є в ньому?
скласти таблицю «Класифікація морів та океанів за місцем розташування».
Завдання. Практична робота.
Позначити і підписати на контурній карті географічні об׳єкти.
V. Підсумок уроку
Бесіда за запитаннями вчителя.
VI. Домашнє завдання.
Опрацювати текст підручника, скласти кросворд «Світовий океан»