Святкова лінійка присвячена Дню збройних сил України «Ми - майбутні захисники вітчизни».
Мета.Ознайомити учнів із славними традиціями українського війська, що бере початок ще з часів Київської Русі та Запорозької Січі, із героїчними сторінками періоду XX ст.; виховувати почуття патріотизму, людяності, любові до своєї Батьківщини.
Міністерство науки і освіти України
Гончарівська загальноосвітня школа I−III ступенів
Сватівської районної ради
Луганської області
Святкова лінійка присвячена
Дню збройних сил України
«Ми - майбутні захисники вітчизни»
Класний керівник:
Гнененко Інна Юріївна
201_−201_ н. р.
Мета. Ознайомити учнів із славними традиціями українського війська, що бере початок ще з часів Київської Русі та Запорозької Січі, із героїчними сторінками періоду XX ст.; виховувати почуття патріотизму, людяності, любові до своєї Батьківщини.
Хід заходу
Учень. Сьогоднішня святкова лінійка присвячена Дню збройних сил України «Ми – майбутні захисники Вітчизни».
Учень. Цими днями ми відзначатимемо 24-у річницю Збройних Сил України. Це — свято чоловіків, юнаків, які відслужили в армії, і тих, хто про це тільки мріє. Багато юнаків пов’язують своє майбутнє з військом, тобто хочуть стати військовими. Ми раді привітати їх із святом, побажати здійснення усіх їхніх мрій.
Учень. Україно! Важким і тернистим був твій шлях із сивої давнини і до сьогоднішніх днів. Протягом віків численні вороги, ніби змовившись, тільки те й робили, що шматували твої землі, топтали твої простори, грабували твої багатства, терзали твої серце і душу.
Учень. Героїчною сторінкою історії українського війська, була Запорізька Січ, незламними лицарями духу були запорізькі козаки, такі як Д.Вишневецький,
П. Сагайдачний, Б.Хмельницький, І.Мазепа.
Учень.
Є і нам про що згадати,
Пісне, славу возвелич!
Гей, була в нас рідна мати,
Запорозька славна Січ!
Було колись на Вкраїні, —
Ревіли гармати,
Були колись, — запорожці
Вміли панувати.
Панували, здобували,
І славу, і волю...
Минулося. Осталися
Могили по полю.
Учень. Довгим і тернистим шляхом йшла Україна до дня своєї самостійності. Багато випробувань та негараздів випало на долю українців у боротьбі за свободу та незалежність. І завжди в цій боротьбі поруч із народом йшов воїн-солдат.
Учень. 24 серпня 1991 року Україну було проголошено незалежною державою. Перш за все настала потреба створення національної армії, армії держави, яка отримала незалежність і лише стала на шлях свого відродження та розвитку. 6 грудня 1991 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про Збройні Сили України». Саме ця подія і стала підставою для офіційного встановлення свята – Дня Збройних сил України.
Учень. 24 роки, які минули з того дня, вже стали надбанням історії. Протягом цих років Збройні сили України пройшли непростий шлях становлення і сьогодні є гарантом забезпечення захисту суверенітету, територіальної цілісності й недоторканості нашої держави.
Учень. Воїни Збройних сил України продовжують славні бойові традиції ветеранів Великої Вітчизняної війни, примножують їх у нових історичних умовах…Вагомий внесок роблять Збройні сили України у розвиток міжнародного військового співробітництва. Українські солдати сьогодні забезпечують мир, спокій та злагоду в багатьох куточках планети.
Учень . У Конституції України сказано, що служба в Збройних силах України, захист Вітчизни, її незалежності та територіальної цілісності – почесний обов’язок кожного молодого громадянина. І ми віримо, що наші хлопці і юнаки з честю виконуватимуть свій обов’язок перед Батьківщиною, і що наше українське небо буде мирним і безхмарним!
Учень. Ми би хотіли привітати наших майбутніх воїнів:
Сьогодні справжніх хлопців свято,
А в нас у школі їх багато:
Сміливих, веселих і мужніх,
Кмітливих, шляхетних і дружніх!
Хто сказав, що справжні хлопці
Лиш в казках існують?
Хто говорить, що у школі
Дівчата сумують?
Якщо є такі розмови,
Ми відповідаємо:
Кращих хлопців й веселіших
За наших не знаємо!
Ми бажаємо вам, хлопці,
Друзі наші щирі,
На «відмінно» всім навчатись
І жити у мирі!
Щоб зростали і мужніли
Ви кожну годину,
Щоб батьки пишались вами
У будь-яку днину!
Ну а ми, дівчата, разом
Хлопцям обіцяємо:
Про оцінки ваші добрі
Ми завжди подбаємо!
Учень: Цей тиждень називається «Тиждень народознавства» і нас чекають такі події: