Свято "Сто днів у школі"

Про матеріал
Сценарій свята для першокласників з використанням різноманітних завдань. Учні першого класу разом з казковими героями грають ігри, змагаються та виконують вправи з цеглинками LEGO.
Перегляд файлу

                                                   « Сто днів у школі».


Мета: вчити учнів самостійно здобувати знання, творчо працювати; розвивати інтерес  до знань,; виховувати бажання навчатися.

Обладнання: напис «100 днів у школі»,  клас прикрашений різнокольоровими кульками, картки для колективної та індивідуальної роботи.

                                              Хід заняття

 Вчитель. Шановні батьки та усі присутні! Я рада бачити усіх вас на нашому святі. Сьогодні наші першокласники  будуть презентувати знання та вміння, які вони отримали за 100 днів у школі.

Прошу оплесками зустріти найменших членів  нашої шкільної  родини!

(Під музику до залу заходять першокласники)

Діти виходять і співають пісню «Цьом, цьом…»

Першокласники:

Добрий день вам, мами й тати,

Дідусі й бабусі!

Добрий день вам вчителі!
Раді ми вас привітати,
У своїй шкільній сім`ї.

Яскраве сонечко надворі
Кидає промінці у клас
Такого свята ще ніколи
У школі не було у нас.


Тож радійте, друзі, з нами,
Бо веселий в нас цей день.
1 клас святкує нині
Свій маленький ювілей.
 

Вітає 1 клас своїх гостей
і кличе на гостинную розмову,
бо в нас сьогодні перший ювілей
про нього поведемо мову.

 

Дорогенькі мами й тати!

Раді бачить вас на святі.

Хочем, щоб ви подивились,

Чого за сто днів ми навчились.

 

Вчитель.

Перший клас! Перший клас!

Скільки  грамотних у вас?

Учні. Нас п’ятнадцять!

 

Вчитель.  А які ви?

Учні.

Ми – артистичні!

Ми – незвичні!

Ми – активні!

Ми – багатогранні!

 Ми – бездоганні!

Разом. Ми просто – клас!

Вчитель. Ласкаво  просимо до царства Знань!

Розпочнемо наше свято з привітання та побажання усім добра.

(Всі стають в коло)

Добрий день, сонце ясне!

Добрий день, небо голубе!

Добрий день, пташки веселі!

Добрий день кажемо усім,

І подаруємо посмішки всім!

Хай плещуть долоньки!

Хай тупають ніжки!

Працюють голівки!

Доброго ранку! Доброго дня!

 Бажаємо вам ми здоров'я й добра!

Доброго ранку і доброго дня

Даруєм усмішки і добрі слова!

( Вітаються по черзі і кажуть добрі слова)

Вчитель. Я знаю, що ви  всі розумні, кмітливі, багато чому навчились за 100 днів у школі, а тому , щоб всі переконались у цьому, наші казкові гості  підготували вам  завдання. Спробуйте їх виконати.

Зайчик.  Діти, прошу, мені допоможіть, читати ви мене навчіть!

Завдання 1.   «Склади слово» ( Діти з складів складають слова)

Завдання 2. «Прочитай речення»

(Діти вибирають карточки і читають речення.)

Гра «Хто швидше» (Вчитель на кілька секунд показує дітям слово, учні повинні швидко прочитати його)

Гра «Знайди слово» ( Потрібно вибрати з запропонованих слів слово-відгадку і показати відповідну цеглинку)

Гра « Будь уважним»

Потрібно плескати в долоні, якщо правильна відповідь.

Якщо неправильна, то тупотіти ногами.

-Зараз зима.

-Місяць листопад.

-Сьогодні четвер.

-2+2=5

-У вашому класі 5 дітей.

-Вам подобається свято.

Конкурс «Букви» (Для батьків)

(Батькам даються букви, вони викладають відповіді на питання)

Букви: А, В, І, Т, С, О, Л, И

1. Що найбільше люблять українці? (сало)

2. Посудина, яка хоч нова, але вся в дірках (сито)

3. Тепла пора року (літо)

4. У людини одна рука права, а друга (ліва)

5. Кажуть геометрична фігура або геометричне (тіло)

6. Коли у людини біліє волосся, то кажуть що вона (сива)

7. Коли хлопчик один він Сава, а коли їх два, то їх кличуть (Сави)

8. Доповніть речення "Зажурилась верба над водою, опустила низько свої (віти)

 

Вправа «Збери портфелик» ( 2 команди).

(Діти беруть і кладуть у портфелик по одному предмету,  тоді передають  портфелик іншому учаснику команди.)

Зайчик. Діти, я  бачу, що ви вже добре навчилися читати. Дякую вам!  З вами було дуже весело! До зустрічі!

Вчитенль. Діти, Сорока-білобока дуже полюбляє математику, вона хоче перевірити ваші знання з математики. Сорока передала нам завдання, які потрібно виконати.

Гра «Парад цифр»

(Діти вибирають цифри і розповідають про них вірші)

1. Ось один, чи одиниця,

Тонка, пряма, неначе спиця.

2. А ось цифра два.

В неї кругла голова.

Довгий хвіст, зігнута шийка

Це, як бачиш – двійка.

3. Трійка -  третя із значків,

Складена із двох гачків.

4. А четвірка жартівливо

 Випинає лікоть вліво.

5. А ось і вийшла погулять

На папері цифра п’ять.

Руку вправо простягнула,

Ніжку бубликом зігнула.

6. Цифра шість – немов замок:

 Знизу круг, вгорі гачок.

 7.  Цифра 7 – як кочерга,

 В неї, бач, одна нога.

8.  Цифра 8 – два кільця,

Без початку, без кінця.

9. Цифра дев’ять чи дев’ятка

 – Наче в цирку акробатка:

Сторчака як повернеться,

Зразу шісткою назветься.

10.   Кругла, наче буква О,

Цифра нуль, або ніщо.

Як стоїть він сам – самісінький,

То не значить нічогісінько!

Та як одиницю поруч

 ми поставимо ліворуч,

То із двох значків у нас

Число 10 стане враз.

Вчитель. Діти, ви чудово справилися з завданням, а зараз заспіваємо пісеньку.

Пісня «На місточку»

Вчитель. Виконуємо наступне завдання Сороки-білобоки. Всіх вас прошу поспішити і задачки ці рішити.  

Гра «Мовчанка»

(Вчитель читає завдання, а діти піднімають відповідне число)

На травиці біля хати

Метушаться цуценята.

Двоє білих, наче сніг,

Одне чорне – скільки всіх?

 

На траві, серед лози,

Заховалось дві кози.

А ось тут стоять ще дві

У густій, свіжій траві.

Підрахуємо гуртом

Отих кізочок разом.

 

Дві синиці гарні птиці,

На вербі сиділи,

Три подружки-щебетушки

До них прилетіли.

Скільки на вербі синиць?

Полічіть швиденько птиць.

 

У Наталочки в руці

Є чотири олівці,

А в її подружки Віри

Ось погляньте, теж чотири.

Полічіть-но всі оці

Кольорові олівці.

 

П’ять берізок і три клени

Змалювала вмить Олена

І спитала: - Скільки в мене

Тут усіх дерев зелених?

Полічить вона не може.

Хто Оленці допоможе?

 

На полиці є п’ять книг,

Вітя взяв одну із них.

Хто б сказати із вас міг

Скільки ще лишилось книг?

Танець з мамами «Ми зірочки маленькі»

Гра «Склади башту»

( Діти розв’язують приклади і викладають відповідні цеглинки)

Гра «Збери намистинки» (Розв’язують ланцюжки прикладів)

Вчитель. Ми всі тепер однокласники, бо вчимося в одному класі, а ще нас можна назвати однокашниками, бо нам так багато каші треба з’їсти, щоб стати розумними. В Україні здавна існував звичай – спеціальний обряд виряджати до школи дітей. До цього свята готувалася каша, яка символізувала силу, міць дитини, яку витратить вона під час навчання у школі.  Ми зараз наїмося каші й будемо всі наступні роки навчатися разом долати нелегкі шляхи шкільної науки. Ви повинні будете з’їсти по ложці каші, щоб «наука йшла на ум».

 

(Мати несе горщик із кашею: батько – велику миску із ложками)

 

Мати. До схід сонця раненько вставала

У трьох водах крупу змивала,

На жаркому вогні нашу кашу варила,

Щоб була у наших дітей сила

Щоб ви гарно навчались і добро набували.

(Батько роздає ложки)

 

 Батько. Хто скільки з’їсть крупинок,

Той матиме стільки гарних оцінок.

Ложки діставайте, з Богом, починайте!

Кашу з’їдайте. Смачного!

 

(Звучить весела українська пісня. Мати підносить горщик із кашею до кожної дитини. Діти по черзі набирають кашу і їдять)

 

Батько і мати. Кашу виїли гарненько, аж виблискує дно.

Будьте віднині завжди заодно!

 

На щастя, на лад горщик розбиваємо. Були ми  малюками, а стали школярами

 

Гра «Склади слово»

 

 

C:\Users\Lenovo\Desktop\а1\003.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гра «Знайди  слово»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гра «Склади башту»

C:\Users\Lenovo\Desktop\а1\75380050_231313491187797_2883984442349584384_n.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\Lenovo\Desktop\аааа\images.jfif 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гра «Збери намистинки»

 

C:\Users\Lenovo\Desktop\чит\5 клас\8257a4b8307ff5f14efdb2a8aaf8d957.png 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
17 грудня 2019
Переглядів
750
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку