Сюрприз від осені. Розвиток мовлення. Друга молодша група

Про матеріал
Програмовий зміст: закріплювати навички правильно складати речення, невеликі розповіді; відповідати на запитання вихователя; характеризувати предмети за їх істотними ознаками; розвивати зв’язне мовлення, увагу, спостережливість, пам’ять.
Перегляд файлу

 Сюрприз від осені. Розвиток мовлення. Друга молодша група

Програмовий зміст: закріплювати навички правильно складати речення, невеликі розповіді; відповідати на запитання вихователя; характеризувати предмети за їх істотними ознаками; розвивати зв’язне мовлення, увагу, спостережливість, пам’ять.

Словник: збагачувати словник дітей іменниками — назвами фруктів і овочів.

Матеріал: осінній листочок, доріжки (зелена, жовта, червона), сюжетні картинки із зображенням осінніх явищ, їжачок, кошики, фрукти, овочі.

ХІД ЗАНЯТТЯ

(На підлозі лежить осінній листочок.)

Вихователь. Що це, діти? А що тут написано на ньому? Зараз прочитаємо:

«Добрий день, діти!

Я приготувала вам сюрприз.

Але, щоб знайти його, потрібно виконати мої завдання. Осінь».

— Ви готові? А де ж вона сама?

(З’являється Осінь.)

Осінь. Добрий день, малята!

Ви мене впізнали? Я буду йти цією стежинкою, а ви за мною. Добре? Діти. Добре!

Осінь. А якого кольору стежина? (Зелена.)

— Подивіться, під ялинкою лежать картинки. Слід розглянути картинку і розказати, які осінні явища на ній намальовані.

(Діти складають речення за сюжетними картинками.)

Діти. Із дерев опадає листячко. Хмарка закрила сонечко тощо.

Осінь. Рушаймо далі.

— Якою стежкою ми йдемо тепер? (Жовтою.)

— Якого кольору листочки на ній лежать?

Діти (разом)

. Жовті.Осінь. А ти як гадаєш? А ти? (Індивідуальні відповіді.)

— Хто це сидить і плаче? (Їжачок.)

— Що трапилось, Їжачок?

— А тепер ви запитайте. (Хорові та індивідуальні запитання дітей.)

Осінь. Їжачок ніс два кошики з овочами і фруктами, але вони впали і все змішалося. Давайте допоможемо Їжачкові розікласти по кошиках фрукти й овочі.

(Діти розкладають.)

Осінь. Що лежить у цьому кошику? (Овочі.)

— Давайте повторимо разом. (Діти повторюють разом.)

— А в цьому? (Фрукти.)

— Тепер разом.

Осінь. Які овочі зібрав Їжачок? А які фрукти?

(Діти називають овочі й фрукти та їх якості.)

Дидактична гра «Якого кольору?»

Вихователь називає овочі або фрукти, а діти називають їхній колір або смак.

Помідор — … (червоний).

Яблуко — … (жовте).

Груша — … (солодка).

Огірок — … (зелений).

Осінь. Нам час рушати далі. Їжачок вам дуже вдячний.

— Подивіться, яка красива галявинка! Давайте сядемо і перепочинемо.

 

(Діти сідають.)

А ось іще одне завдання.

Вихователь. Давайте спочатку пригадаємо, що ми знаємо про осінь.

— Як ми можемо сказати про неї? Яка вона? (Золота.)

— Які листочки зараз на деревах? (Відповіді дітей.)

— Чому їх стає мало? (Листочки опадають.)

— Що приносить осінь? (Дощ, вітер.)

— Чи подобається вам осінь? (Міркування дітей.)

— Що вам подобається восени?

— Послухайте мою розповідь.

Настала золота осінь. Осінь розфарбувала листочки в різні кольори. Осінь щедра, вона приносить нам дощик. А ще у осені є вітерець. Він обриває листочки з дерев. Вітерець грається листочками. Осінь дуже красива.

(Розповіді 2–3 дітей.)

Підсумок

Вихователь. Молодці, діти! Ви добре виконували завдання. А ось сюрприз.

(Діти знаходять кошик із фруктами. Дякують Осені і прощаються з нею.)

docx
Додано
10 січня 2021
Переглядів
926
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку