Закріпити техніку виконання лазіння по канату, стрибка через козла, вправ на рівновагу, стрибка у довжину з місця. Сприяти розвитку рухових якостей: сили, спритності, швидкості та координації рухів. Тренувати увагу, пам ять. Виховувати морально-вольові якості, організованість, дисциплінованість.
ПЛАН КОНСПЕКТ СЮЖЕТНО-РОЛЬОВОГО УРОКУ
З ТЕМИ « ГІМНАСТИКА» для учнів 5 класу
Мета:
Закріпити техніку виконання лазіння по канату, стрибка через козла, вправ на рівновагу, стрибка у довжину з місця. Сприяти розвитку рухових якостей: сили, спритності, швидкості та координації рухів. Тренувати увагу, пам ять. Виховувати морально-вольові якості, організованість, дисциплінованість.
Завдання :
Ознайомити із значимістю занять фізичними вправами для підлітків.
Закріпити техніку виконання вправ з лазіння, стрибків, рівноваги.
Розвивати силу, спритність, швидкість і координацію рухів.
Виховувати морально-вольові якості, організованість, самостійність виконання фізичних вправ, дисциплінованість.
Профілактика відхилень у розвитку постави.
Інвентар: гімнастична лава, канат, гімнастичний козел, гімнастичний місток, гімнастичні мати.
Місце проведення: спортивний зал
ХІД УРОКУ
№ |
Зміст навчального матеріалу |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
І. Підготовча частина ( 12 хв)
1 |
Організаційна частина
Одного разу до вовчої родини у джунгді потрапив маленький смаглявий хлопчик. Вовки прийняли його і даля йому ім я Мауглі. Мама вовчиця ретельно навчала своїх дітей. А чому вона їх навчала зараз ми дізнаємося. Но нам потрібно повторити правила поведінки і беспеки на уроці. Вимірювання ЧСС за 10 с
|
2 хв
15 с |
Перевірка готовності до уроку
Кіл-ть * 6 |
2 |
Гра „ Колона чи шеренга” За командою виконують команди вчителя: „ Діти, по залу розійтися”, „В одну шеренгу ( в одну колону) шикуйсь!” |
1 хв |
закріпити знання, що таке шеренга та колона гру повторити кілька разів |
3 |
Різновиди ходьби. Щоб гарно полювати, вовченята повинні були навчитись тихенько і непомітно підходити до своєї добичі. -навшпиньках-руки за головою -на п ятках-руки на плечах -на зовнішньому боці стопи-руки на поясі -на внутрішньому боці стопи-руки на поясі |
1 хв |
Стежити за поставою |
4 |
Різновиди бігу. Малі вовченята повині були освоїти різні види бігу: -повільний темп -лівим та правим боком приставним кроком -із зупинкою за сигналом вчителя |
2 хв |
Темп середній Перший сигнал-зупинка,другий – біг далі |
5 |
Вправи на відновлення дихання: 1-2 руки вгору- вдих 3-4 руки вниз - видих |
1хв |
У колоні по одному в обхід по залу |
6 |
Загальнорозвтвильні вправи. А щоб вони росли гнучкими, виконували такі загальнорозвивальні вправи із гімнастичною палицею. 1. Вихідне положення – О.С, палиця внизу 1. палицю вперед 2. палицю вгору 3. палицю вперед 4. визідне положення 2. вихідне положення – О.С, палиця внизу 1. палиця на груди 2. стійка на носках, палиця вгору 3. палиця на груди 4. визідне положення 3. Вихідне положення – О.С, палиця внизу 1. стійка на лівій нозі, праву назад на носок, палиця вгору, підтягнутися. 2-4. вихідне положення 3 – те саме, на правій нозі. 4. Вихідне положення – О.С, палиця горизонтально вгорі. 1. стійка на лівій нозі, праву вбік, нахил вправо. 2-4. вихідне положення 3. те саме вліво 5. Вихідне положення – О.С, палиця внизу. 1. присід, палицю на підлогу 2-4. вихідне положення 3. нахил уперед, взяти палицю 6. Вихідне положення – стійка на колінах, палиця за головою. 1. поворот тулуба праворуч, палицю вгору 2. вихідне положення 3. поворот тулуба ліворуч, палицю вгору 7. Вихідне положення – О.С палиця внизу. 1. присісти на всій стопі, палицю вгору. 2. вихідне положення 8. Вихідне положення – О.С, руки на поясі, палиця на підлозі. 1. стрибок через палицю ліворуч 2. те саме, праворуч |
5 хв
6 р
6 р
6 р
6 р
6 р
6 р
6 р
20 р
|
Діти перешикувалися в дві колони
Руки піднімати прямі
Стежити за поставою
Руки піднімати прямі, вага тіла на опорній нозі
Зберігати рівновагу. При нахилах ноги не згинати.
Спина рівна
На
|
ІІ. Основна частина ( 28хв )
1 |
Вовченятам дуже подобалось гратись, вони стрибали один через одного ( показати де діти будуть виконувати стрибки через козла ). У Мауглі було багато друзів – ведмідь Балу, пантере Багіра, удав Каа. Вони були не тулькі друзями, а й учителями для нього. Мауглі треба було дістати вогонь для того, щоб розправитися з Шерханом. Так ось, діти, допоможемо Мауглі пололати всі труднощі та перешкоди і здобути вогонь |
3 хв |
Діти стоять біля вчителя. Стежити щоб діти уважно слухали. Учітель поділяє дітей на групи. Кожна група має певний колір: 1 – слабка ( діти з зеленими смужками) 2- середня ( з синіми смужками) 3- сильна ( з червоними) . Після кожної станції діти заробляють вогники |
2 |
Робота по станціях. І станція – лазіння по канату. У Мауглі були не тільки друзі, а й вороги – тигр Шерхан та мавпи. Від них він і рятувався залазячи на ліани. ІІ станція – стрибки через гімнастичного козла, ноги нарізно. ІІІ станція – стрибки у довжину з місця( стрибки через каміння ( Пантера Багіра навчили Мауглі стрибати ІV станція – вправи на рівновагу на гімнастичній лаві -ходьба руки в сторони переступаючі через набивні м ячі - ходьба на носках - ходьба випадами руки на поясі |
4 хв
4 хв
4 хв
4 хв |
Спускатися треба почерговим перехватом рук, допомогаючи ногами
Під час приземлення чітко витримувати рівновагу Неохідно стежити за поєднанням рухів руками та відштовхування ногами. Звертати увагу на м якість приземлення
Стежити за поставою і якістю виконання |
3 |
Естафета
За сигналом добігти до купин, стрибки по купинам з ноги на ногу, лазіння на животі на гімнастичній лаві за допомогою рук, оббігти стійку і повернутися назад бігом. |
8 хв |
Починати за командою вчителя. Передавати естафету правою рукою по правій руці наступного гравця |
4 |
Вимірювання ЧСС за 10 с |
15 |
Кіл-ть * 6 |
5 |
Вправи на відновлення дихання |
1 хв |
В колоні |
ІІІ. Заключна частина ( 5 хв)
1 |
Діти погляньте, що це таке? Це, мабудь, друзі Мауглі нам лист надіслали. Лист «Дорогі друзі, ми за вами стежили. І ви сьогодні нам дуже сподобались. Ось вам останнє завдання. Ви маєте дізнатися, що вам допомогло сьогодні подолати всі перешкоди. Уперед, друзі !» Загадки У зимовий і холодний час Люблять всі малята нас. З гірки ми вирушаємо в путь, А на гірку нас везуть. (санчата) Гарний той хто здоровий та дужий, хто зі спортом ще з малку дружить. Мати гарну спортивну фігуру Допоможе усім …..(фізкультура) П ять братів, п ять силачів Хоч і здаються малими, Можеш все робити з ними І писати, й відчувати. Хто вони? Зумій згадати..(пальці) Усе від нього навкруги Набирається снаги. Тільки ранок настає, Виглянь у віконце! Всім воно життя дає, Променисте …..(сонце)
|
2 хв |
Учитель читає лист. Діти відповідають на загадки |
2 |
Вимірювання ЧСС за 10с |
15 с |
Кіл-ть * 6 |
3 |
Підбиття підсумків, оцінювання |
2 хв. |
|
4 |
Домашнє завдання Стрибки через скакалку Вправи на гнучкість |
45 с За 30 с 3-4 вправи |
На двох ногах разом В положенні сидячи та стоячи
|
5 |
Вихід з залу |
|
В колоні |
|
|
|
|