Технологічна карта уроку інформатики
Тема уроку: Створення презентації із ефектами. Практична робота 4.
ПІБ учителя: Холод Світлана Олексіївна
Клас: 6 клас
Мета уроку:
Обладнання уроку та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, презентація, зображення.
Програмне забезпечення: браузер, редактор презентацій Microsoft Office PowerPoint, програма Mentimeter.
Тип уроку: практичного застосування знань, умінь і навичок
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
Презентація Слайд Об’єкт презентації Анімація Ефекти анімації
|
Команди редактора презентацій Microsoft Office PowerPoint |
Робота в редакторі і створення презентації |
Хід уроку
Етап уроку |
Час |
Завдання етапу |
Зміст |
Методи і прийоми |
ФОНД* |
Діяльність |
Діяльність |
І. Організаційний момент
|
1 хв
|
Перевірити готовність учнів до уроку |
Організація класу, вітання з учнями Вже закінчилась перерва. І дзвенить для нас дзвінок. Всі зібралися у класі? Починаємо урок!
|
Поетичне вітання |
Ф |
Привітання з учнями. Створення позитивного, емоційного настрою учнів. |
Привітання учителя. |
ІІ. Актуалізація опорних знань |
6 хв
|
Перевірка рівня засвоєних знань |
Проведення рівня підготовки та набутих знань в програмі MENTIMETER |
Робота з програмою |
І |
Проведення тестувань.
|
Відповідають на питання тесту.
|
ІІІ Формування тами й мети завдань; мотивація навчальної діяльності учнів |
3 хв
|
Пояснення учням теми і мети уроку |
За допомогою питань підвести учнів до формування теми і мети уроку |
Бесіда з учнями |
Ф |
Підвести учнів до формування теми уроку
|
Учні відповідають на питання вчителя
|
IV Осмислення змісту і послідовності застосування практичних дій |
|
Пояснення учням ходу виконання практичної роботи |
Презентація зразка виконаної практичної роботи, етапів створення презентації |
Робота з презентацією, пояснення виконання роботи |
Ф |
Використовує для пояснення матеріалу розповідь та презентацію |
Опановують новий матеріал через розповідь та пояснення |
V Засвоєння знань, формування вмінь |
22 хв |
Систематизація і узагальнення вивченого матеріалу |
Повторення правил з ТБ. Поглиблення й осмислення учнями навчального матеріалу, перевірка розуміння сутності понять та уявлень. Вправи для очей https://www.youtube.com/watch?v=u_fLRqqJ59E |
Індивідуальна робота учнів, практична робота на комп'ютері |
І |
Спостерігає за роботою учнів. Керує самостійною роботою учнів |
Створюють презентацію за інструкцією, формують уяву, розвиток мислення |
Фізкультхвилинка |
2хв |
Під час виконання практичної роботи https://www.youtube.com/watch?v=vGAkqpIzPI0
|
|||||
VІ. Перевірка й оцінювання |
3 хв |
Перевірити вміння та навички учнів, вказати на недоліки, здійснити словесне заохочення |
Створюється ситуація успіху та задоволення |
Презентація учнівських робіт (виставлення оцінок) |
Ф/І |
Коментує роботи учнів, оцінює |
Діляться враженням від власних презентацій, отримують оцінки |
VІІ. Домашнє завдання |
1 хв |
Знайти в Інтернеті схожі презентації казок, переглянути, визначити,які ефекти анімації застосовані.
|
Пояснення домашнього завдання |
Приклади створених презентацій |
Ф |
Пояснення по пошуку презентації |
Візуальне сприйняття |
VІII. Підсумок уроку |
2 хв |
Здійснити підсумок |
Проведення опитування за допомогою незакінчених речень 1.Під час уроку я
2.Мені сподобалось… 3.Найкраще вдалося… 4. Я мав (мала) труднощі… 5.Я хотів (хотіла ) би дізнатися про…
|
Рефлексія |
Ф/І |
Підводить підсумок уроку |
Роблять висновки, прощаються з вчителем до наступного уроку |
*ФОНД - форма організації навчальної діяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова).