Технологічна карта дистанційного уроку
Тема уроку |
Квітка |
Мета уроку |
|
Очікуванні результати |
учні оволодіють знаннями з будови квітки, зможуть встановлювати зв’язок між будовою органів квітки та їх функціями, сприйматимуть квітку як систему, розумітимуть і зможуть описати роль квітки як органу статевого розмноження, розумітимуть зв’язок між квітами та комахами-запилювачами, зможуть визначити роль квіткових рослин та комах-запилювачів у біосфері. |
Обладнання уроку: презентація, комп’ютер, смартфони
Сервіси (платформи): Google Classroom з предмету, Google Meet, LearningApps, Padlet, хмаринки слівWord Art, Google Forms, для лабораторного дослідження цифровий мікроскоп.
Тип уроку: Формування нових знань
Хід уроку
Етап уроку, зміст (час)
|
Методи, форми, засоби роботи |
Ф О Н Н Д * |
Діяльність |
Діяльність |
Електронні освітні ресурси (посилання) |
Способи оцінювання, зворотній зв'язок |
Організаційний (1хв) |
Комунікативний |
Ф |
Привітання, перевірка присутніх, налаштування на роботу.
|
Налаштовуються на роботу, записують в зошитах дату |
Google Classroom Google Meet Посилання: https://meet.google.com/osd-gqjj-fiz
|
Діалог з учнями |
Актуалізації опорних знань учнів. (2 хв) |
Евристична бесіда, інтерактивна вправа на повторення з теми «Вегетативне розмноження» |
Ф І |
Вчитель організовує учнів на повторення минулої теми та направляє учнів на формулювання нової теми уроку. |
Учні згадують матеріал минулої теми, виконуючи інтерактивну вправу, та вибудовують підґрунтя для нової теми в ході бесіди. |
Посилання на вправу: https://learningapps.org/display?v=p02229d5322 Презентація Microsoft PowerPoint |
Фронтальна перевірка вчителем виконаної вправи, усні відповіді учнів на питання. |
Мотивація, формулювання теми уроку та ключового питання. (2хв.)
|
Індуктивний метод та метод стимулювання й мотивації навчально-пізнавальної діяльності.
|
Ф І |
Вчитель підводить учнів до формулювання теми уроку, створює загальну мотивацію, формулюючи ключове питання «Якби ви були Дюймовочкою, яку б ви обрали квітку для свого життя?»
|
Учні формулюють нову тему уроку. |
Презентація Microsoft PowerPoint |
Учні усно відповідають, або пишуть в чаті уроку. |
Формулювання мети уроку і постановка задач. Організація сприйняття та осмислення нової інформації (2хв) |
Проблемно-пошуковий. |
Ф |
Вчитель підводить учнів до формулювання мети та постановки задач уроку. |
Учні формулюють мету і задачі уроку. |
Презентація Microsoft PowerPoint |
Учні усно відповідають, або пишуть в чаті уроку. |
Знайомство з новим матеріалом (5хв) |
Методи організації та здійснення навчально-пізнавальної діяльності – демонстраційний, метод асоціацій, індуктивний, метод сенкану. |
Ф І |
Вчитель подає новий матеріал, підводить учнів до самостійних формулювань визначень та висновків. |
Учні слухають учителя та дивляться на матеріал презентації, узагальнюють та роблять висновки, формулюють визначення квітки, використовуючи хмаринки слів, створюють з учителем сенкан «Квітка» |
Презентація Microsoft PowerPoint, хмаринки слівWord Art |
Учні усно відповідають, або пишуть в чаті уроку, створюють з учителем сенкан «Квітка»
|
Закріплення нових знань та контроль навчальної діяльності. Виконання диференційованих завдань. (20хв) |
Методи організації навчально-пізнавальної діяльності: репродуктивні, індуктивні, пошукові, лабораторне дослідження, інтерактивні, проектна технологія. |
Ф І Г |
Учитель створює інтерактивні завдання в різних сервісах і контролює їх виконання, перевіряє кількість прикріплених файлів, якість виконання завдань, оцінює виконання, коригує роботу. |
Учні переходять за посиланням на дошку Padlet і вибирають собі за рівнем складності завдання для закріплення нових знань. |
Посилання на дошку: https://padlet.com/bozhkona/hblbhfh2v6gyrpew
|
Учні виконують диференційовані завдання і пересилають скріншоти в Classroom |
Фізкультхвилика та хвилинка релаксу (2хв) |
Здоров’язберігаюча технологія, естетично-надихаючий прийом «А можливо будиночок Дюймовочки серед цих квітів?» |
І |
Учитель підбирає відеоматеріал. |
Учні виконують вправи, відпочивають. |
Padlet, |
Відгук у коментарі на платформі Padlet |
Рефлексія. Підсумок уроку (3хв)
|
Демонстраційний метод, метод самоаналізу та самоконтролю.
|
І |
Вчитель аналізує відповіді учнів та робить висновки |
Учні активно приймають участь у рефлексії та підведенні підсумків уроку. |
Padlet, Анкетування(Google Forms) Посилання: https://forms.gle/vbLEZq9ns1KE82Et8
|
Діаграма відповідей |
Додатки
https://padlet.com/bozhkona/hblbhfh2v6gyrpew