Технологічна карта до уроку алгебри 9 класу з теми "Квадратична функція".
Тип уроку: закріплення знань, умінь і навичок
Розписані етапи уроку, його зміст, методи і прийоми, а також форми роботи та діяльність вчителя та учнів.
Сервіси, що використовуються: Google Classroom з предмету, Google Meet, Google форма, конструктор інтерактивних вправ Learning Apps, Desmos – графічний калькулятор онлайн, Google Диск (для спільної роботи з документами, презентаціями, таблицями), відео сервіс YouTube
Технологічна карта уроку
Предмет: Алгебра Клас: 9
Тема уроку: Квадратична функція, її графік і властивості
П.І.Б учителя: Калінінська Олена Анатоліївна
Цілі уроку:
|
||
|
||
|
Обладнання уроку: презентація, мультимедійне обладнання (комп’ютер, проектор), роз даткові матеріали.
Сервіси: Google Classroom з предмету, Google Meet, Google форма, конструктор інтерактивних вправ Learning Apps, Desmos – графічний калькулятор онлайн, Google Диск (для спільної роботи з документами, презентаціями, таблицями), відео сервіс YouTube
Тип уроку: закріплення знань, умінь і навичок
Компетенції учнів на уроці:
|
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
|
Функція. Графік функції. Нулі функції, проміжки знакосталості, зростання і спадання функції, найбільше та найменше значення функції.
|
Квадратична функція, її графік і властивості. Перетворення графіків функцій.
|
Учень:
f (x) → – f(x);
|
Хід уроку
|
Етап уроку
|
Час/ хвилини |
Зміст
|
Методи і прийоми
|
Ф О Н Д |
Діяльність учителя
|
Діяльність учня
|
|
Самовизначення до діяльності
|
2 |
Привітання. Об’єднання учнів класу у групи. Представлення керівників груп, секретарів, спікерів, доповідачів |
Словесний |
Ф Г
|
Вступне слово вчителя |
Представлення учасників груп (ролі попередньо розподілені) |
|
Мотивація навчальної діяльності учнів
|
4 |
Перегляд відеоролику «Парабола».
|
Словесно-демонстраційний |
Ф |
Учитель задає питання після перегляду ролику про те, що об’єднує побачене, за якою ознакою можна розподілити фото, яка функція заховалася у відео. |
Учні після перегляду відеоролику, відповідаючи на питання вчителя, намагаються розкласти фото із відеоряду по групам «Парабола в природі», «Парабола в архітектурі», «Парабола в техніці» |
|
Постановка цілей і завдань |
2 |
Визначення мети уроку. Обговорення плану дій груп |
Словесний |
Ф |
Учитель оголошує тему уроку. Обговорює з учнями, які основні поняття, знання і навички отримували учні впродовж вивчення теми, визначає мету уроку. Пропонує ознайомитися із заліковими аркушами груп, формами для самооцінювання, критеріями оцінювання завдань, протоколом роботи групи. |
Учні приєднуються до обговорення, попередньо визначаються із своїм рівнем знань з теми (високий, достатній, середній, початковий)
Учні ознайомлюються із запропонованими документами. |
|
Повторення основних понять теми |
4 |
Обговорення сторінок довідника «Функції» |
Словесно-демонстраційний |
Ф Г |
Учитель попередньо розподілив питання з теми, які повинні бути висвітлені на сторінці довідника кожної групи.
Підготував сторінку «Для тих, хто хоче знати більше» (висвітливши матеріал на побудову графіків функції з модулем і кусочно- заданої функції) |
Учасники груп попередньо (дистанційно) підготували у спільному документі сторінку до довідника «Функції» за певними питаннями. На уроці один із представників групи ознайомлює усіх із результатом роботи. |
|
Перевірка теоретичних знань і графічних навичок |
3 |
Робота з тестом «Квадратична функція» |
Діагностично-корегуючий |
І Г |
Учитель слідкує за обговоренням і оформленням форми для порівняння відповідей. Звертає увагу на завдання, в яких було допущено найбільшу кількість помилок. |
Кожен учень попередньо (дистанційно) пройшов тест, отримавши посилання на Google- форму у Google Classroom. На уроці учні у групах визначаються із правильними відповідями до тесту та перевіряють їх із ключем до тесту, роблять висновки |
|
Виконання практичних завдань на повторення й закріплення основних умінь і навичок. |
15 |
Виконання завдань 1-4 на побудову графіків квадратичної функції, дослідження властивостей функції за її графіком |
Практичне застосування знань та вмінь. Репродуктивний метод |
І Г |
Учитель слідкує за виконанням завдань у групах, організовує роботу учнів за комп’ютерами, для захисту завдань і відповідей на питання. |
Кожен учень попередньо (дистанційно) виконав інтерактивні вправи в Learning Apps (1, 2, 3, 4) на закріплення алгоритмів побудови графіка квадратичної функції і дослідження властивостей. На уроці, працюючи в групі, учні по черзі виконують етап побудови або алгоритму на заліковому аркуші групи. Один представник групи будує графік у Desmos (графічному калькуляторі он-лайн). Кожна із 4-х груп захищає одне завдання, відповідає на додаткові запитання від інших груп. |
|
Захист міні проєктів |
10 |
Перегляд презентації «Парабола у фізиці і техніці», буклету «Парабола в літературі», публікації «Парабола в архітектурі», відеоролику «Висячі мости»
|
Словесно-демонстраційний. Дослідницький метод |
Ф Г |
Учитель акцентує увагу учнів на важливість вивчення теми для подальшого застосування отриманих знань у реальному житті |
Учасники груп попередньо (дистанційно) спільно підготували презентацію, публікацію, буклет. На уроці один із представників групи ознайомлює усіх із результатом роботи. |
|
Контрольно-оціночний |
3 |
Визначення рейтингу груп та оцінок учнів через «Протокол роботи груп» та таблицю оцінювання завдань |
Метод самоконтролю навчально-пізнавальної діяльності |
І Г Ф |
Учитель ще раз звертає увагу на критерії оцінювання завдань, будує діаграму «Рейтинг груп» |
Кожен учень визначає свою оцінку за урок, переглянувши відповідний стовпчик Google-таблиці «Протокол роботи груп». Секретарі груп визначають загальну суму балів групи. |
|
Рефлексія Підсумок уроку
|
2 |
Рефлексія «Чи все я знаю про параболу?», «У чому секрет успіху роботи групи?». Оголошення домашнього завдання |
Словесно-демонстраційний |
Ф |
Організовує зворотній зв'язок. Інструктує учнів із виконання домашнього завдання |
Учні активно беруть участь у рефлексії та підведені підсумків уроку. Знову визначають свій рівень знань з теми. |