Технологічна картка дистанційного уроку з алгебри, 7 клас.
Вчителя математики Сватківського ЗЗСО І-ІІІ ст.Краснолуцької ОТГ
Тема уроку: «Множення одночлена на многочлен»
Мета уроку:формування в учнів здібності до самостійної діяльності при вивченні теми «Множення одночлена на многочлен»;
розширення знання учнів з теми «Многочлени» за рахунок включення в неї нових елементів - множення одночлена на многочлен;
виховання комунікативні здібності учнів, толерантного ставлення один до одного, вміння формулювати та висловлювати власну думку.
Задачі уроку: створити алгоритм множення одночлена на многочлен, розглянути приклади його застосування;
- розвивання уваги, пам’яті, вміння міркувати та аргументувати свої дії під час розв’язування проблемної задачі;
- розвивання пізнавального інтересу до предмету;
- створення позитивного настрою на уроці шляхом застосування активних форм ведення уроку;
- розвиток вміння проводити аналіз результатів уроку та самоаналіз власних досягнень;
- розвивати комунікативні вміння учнів під час проведення групової, парної та фронтальної роботи на уроці.
Технологія, що застосовується:технологія діяльнісного методу.
Методи організації роботи: словесні методи (бесіда, ), наглядні (демонстрація, відео презентація), проблемно-пошуковий, метод рефлексивної самоорганізації (діяльнісний метод).
Форми організації роботи:; колективна (фронтальна), індивідуальна.
Очікувані результати діяльності: учні повинні вміти виконувати дію множення одночлена на многочлен;ясно, точно, грамотно висловлювати свої думки в усно та у письмовій формі, здійснювати пошук, систематизувати, аналізувати та класифікувати інформацію, використовувати джерела інформації, навчальну літературу.
Необхідне обладнання: комп’ютер.
Дидактичне забезпечення уроку: комп’ютерна презентація.
ХІД УРОКУ
Самовизначення до діяльності
Ще за тисячі років до нашого народження Аристотель говорив, що «…математика…виявляє порядок, симетрію та визначеність, а це – найважливіші прояви прекрасного». Після кожного уроку невизначеності у світі математики для нас стає все менше, а оволодівати новими знаннями – це прекрасно. Я сподіваюся, що сьогодні на уроці ми також здійснимо нове відкриття.
2. Актуалізація теоретичних знань
Розпочнемо з тем на повторення (питання записані на дошці)
1. Одночлен, многочлен. 2. Множення одночленів.3. Піднесення одночлена до степеня.4. Зведення подібних членів многочлена.5. Додавання та віднімання многочленів.
Розглянемо ці питання за допомогою прикладів, які були в домашній роботі.
1. Які з виразів є одночленами?
1) 2,3a4b; 2) x2 + y; 3) x(- 0,5); 4) b10; 5) 0,8; 6) 13a – 7ab.
2. Виконати множення одночленів 1) x2y3 (-4)xy5; 2) ab4ab.
3. Виконати піднесення до степеня 1) (-5x5y3)4; 2) (-a8b2c4)6.
4. Зведіть подібні члени многочлена 1) 10a – 7ab – 4ab;
2) 7x2 – 11x2 – 7y + 5y + y.
5. Розкрити дужки 1) (8 + 5b) + (a3 – 2a);2) ( x4 – 6y) – (4x – 8y).
Вчитель: сьогодні саме ці знання будуть для нас тими цеглинами, з яких ми будемо будувати нові.
3. Постановка навчальної задачі
Перегляд відео «Множення одночлена на многочлен».
Які у вас виникли питання?
Робота по закріпленню матеріалу.
Відповіді на питання:
Перемножити вирази спробуйте сформулювати правило множення одночлена на многочлен:3а + с і 2х; - х і 2х; 3х – у і 2ху;
Подайте у вигляді многочлена вираз
(х + 1) ; - 2а().
Спростіть вираз
2
Вчитель узагальнює, що при множенні одночлена на многочлен використовується розподільна властивість множення
a(b + c) = ab + ac; a(b + c + d) = ab + ac + ad.
У нашому випадку a(b + c + d) = ab + ac + ad.
Якщо a = 3x, b = x2, c = 5x, d = 11, то
3x (x2 – 5x + 11) = 3xx2 + 3x(-5x) + 3x11=3x3 – 15x2 + 33x
Вчитель: зверніть увагу, що в результаті ми отримали стільки одночленів в многочлені, скільки їх було в даному многочлені. Спробуємо сформулювати правило множення одночлена на многочлен. Перевіримо правильність сформульованого правила за підручником.
Розв’яжіть рівняння
2(х - 3) + 5(х - 2) = 12.
3х – 7(2х + 4) = 18
3(2х - 5) + 7(3х - 4) = 3х + 77.
Перемножте вирази
3
2а + 4ас – 4.
Заповнити пропуски:
щоб помножити одночлен на многочлен,
потрібно ________________цей одночлен на __________ член _____________ і отримані добутки ____________.
Виконати множення, проговорюючи правило ще раз
5x3 (4x7 – 5x2) = 2)
3ab3 (4a2 – b2 + a) =
Вписати пропущений множник:
______ (x2 – 2y) = 3ax2 – 6ay;
7ab (__________) = 7a2b – 14ab
Задача. У господарстві було 305 корів і телиць. Після того як кількість корів збільшилася на 15, а телиць- на 90, телиць стало у 4 рази більше, ніж корів.Скільки у господарстві було корів?
Рефлексія навчальної діяльності на уроці (підсумок уроку)
Вчитель: повернемося до мети уроку.
- Чи досягли ми мети уроку?
- Який результат нашої діяльності на уроці?
- Сформулюйте правило множення одночлена на многочлен.
- Де використовується це правило?
Домашнє завдання. №282, № 261.(Виконати завдання і викласти його до особистого кабінету у Google).Переглянути відео
pf gjchttps://youtu.be/u6vpuhjcPME/