Технологічна карта уроку "Географічне положення та освоєння материка Південна Америка"

Про матеріал
Подано технологічну карту уроку географії у 7 класі, яка містить конспект уроку у скороченому варіанті. Описано діяльність вчителя і учнів на кожному етапі уроку.
Перегляд файлу

 

С. Аврамук, вчитель географії,  заступник  завідувача,

 Буянівська гімназія

Географія 7 клас

Тема: Географічне положення. Дослідження та освоєння материка Південна Америка.

 Мета: 1. Формування ключових  компетентностей:

  •             вільне володіння державною мовою – вміння здійснювати комунікацію в усній і письмовій формі;
  •             соціальна – здатність до співробітництва, мобільність, уміння адаптуватись та виконувати різні  завдання;
  •             інформаційно-комунікаційна – уміння користуватися різними джерелами інформації;
  •             інноваційність – здатність розвивати в собі стійкість і впевненість, щоб навчатися і досягати успіхів

2. Формування предметних  компетентностей:

  • сформувати уявлення про особливість географічного положення та своєрідність природи материка пов’язану з його географічним положенням;
  • ознайомити учнів з історією відкриття та освоєння материка Південна Америка;

 

  •             формувати  у школярів інтерес до вивчення географії, вводячи в урок елементи цікавої географії та інтерактивні форми роботи, вміння учнів вільно користуватися різними джерелами географічних знань (підручником, картами атласу, малюнками, схемами);
  •             навчити сприймати природу як цілісну систему, виховувати готовність долучатися до захисту навколишнього середовища;
  •             розвивати пізнавальну активність дітей, вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки;

Очікувані результати:

Після закінчення уроку учень

  •   знає
  •  крайні точки материка;
  • дослідників материка;
  • особливості географічного положення;
  •   характеризує
  •  фізико-географічне положення материка;
  • освоєння і дослідження Південної Америки;
  •   аналізує
  • вплив ФГП материка на його природу;
  •   порівнює
  •  особливості природних умов Південної Америки та Африки;
  •   знаходить і показує на картах різного масштабу:
  •    назви водних об’єктів;
  •    крайні точки материка

 

  •   оцінює
  •    роль мандрівників і дослідників у вивченні  Південної Америки та наслідки їх діяльності

Методи і техніки:

 технологія змішаного навчання модель " Ротація за  станціями", гра "Географічний футбол", прийом "Дивуй", метод "Робота в малих групах", прийом "Мандрівка", прийом «Картографічний практикум», метод "Мікрофон", прийом «Вірю-не вірю», діаграма Вена, вправа «Індикатор»

Обладнання:

 комп'ютер, зошити, зошити для практичних робіт, атлас, фізична карта "Південна Америка", завдання-інструкції для роботи на станціях,  презентація «Південна Америка»

 

Інформаційний ресурс: відео «Цікава Південна Америка» https://www.youtube.com/watch?v=cZUF_957o_M&list=TLPQMDkxMTIwMjA2MTOj_4rYQw&index=2

 

Тип  уроку:  урок  вивчення  нового  матеріалу

                                                                

                                                                                   Девіз   уроку

                                                                Зібратися разом- це початок,

                                                                Триматися разом- це прогрес,

                                                                Працювати разом- це успіх.

                                                                                                 Генрі Форд

 

 

Хід уроку

 

 Етапи уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

1

2

3

І. Організаційний 

 момент

 

  1. Вступне слово вчителя.

 

Звертає увагу на особливість проведення дистанційного уроку, на  готовність учнів до роботи, пропонує  відкрити підручники, атласи, зошити 

2.Позитивне налаштування учнів

На уроці вас вітаю,

Доброго настрою всім бажаю.

Все сьогодні щоб вдалося

Й по душі вам всім прийшлося.

Таємниці щоб відкрили

І знання щоб збагатили.

Будьте впевненими в силі,

Дійте в згоді з колективом!

  Вітаються з вчителем, організовують своє робоче місце, настроюються на роботу

 

 

 

ІІ. Актуалізація  опорних знань і вмінь учнів

 

Пропонує дати відповіді на питання  вивченого раніше Гра «Географічний футбол»

(додаток 1)

 Дають відповіді на питання

ІІІ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів

    

 

Прийом «Дивуй». Пропонує перегляд відео «Цікава Південна Америка»

https://www.youtube.com/watch?v=cZUF_957o_M&list=TLPQMDkxMTIwMjA2MTOj_4rYQw&index=2

Формування значимості вивчення даної теми.

(додаток 2)

 Переглядають відео «Цікава Південна Америка»

 Висловлювання власних міркувань

 

ІV. Повідомлення теми, мети і плану уроку

1.      Озвучення теми уроку.

2.      Інформування про мету співпраці.

 

 Осмислено слухають розповідь вчителя, записують дату і тему уроку

V. Вивчення нового матеріалу

 

 

 

Метод «Робота в малих групах». Ознайомлення з ротаціями груп за станціями.

Станція «Червона»

Завдання

  План характеристики фізико-географічного положення материка (додаток 3)

 Слідкують за слайдами, які показує вчитель. Працюють з атласами,  вивчаючи фізико-географічне положення материка Південна Америка за поданим планом

 

Станція «Зелена»

Прийом «Мандрівка»

Завдання

 Складіть у зошитах таблицю про відкриття та дослідження Південно-американського континенту (додаток 4)

 

Переглядають слайди, слухають розповідь вчителя, заповнюють таблицю

 

Станція «Синя»

Прийом «Картографічний практикум»

Практична робота №5 Позначення на контурній карті назв географічних об’єктів Південної Америки

 (додаток 5)

 

У зошитах для практичних робіт на контурній карті позначають географічні об’єкти Південної Америки, вибирають і записують об’єкти берегової лінії

VІ. Узагальнення, систематизація та корекція знань з вивченої теми

 

1.Прийом «Діаграма Вена» Порівняти фізико-географічне положення материків Африка і Південна Америка

(додаток 6)

 

Записують спільні і відмінні риси географічного положення Африки і Південної Америки

 

2.Розставити першовідкривачів і дослідників у хронологічній послідовності як вони потрапили на Південно-американський континент (додаток 7)

Виконують завдання усно

 

 

 

3.Прийом «Вірю – не вірю»

Дати відповіді на питання (додаток 8)

Контроль взаємоперевірки завдань учнів

Виконання завдання 

 

 

VІІ. Підсумок уроку

 

 

1. Метод «Мікрофон»

Вибрати вислів і закінчити його (додаток 9)

 Учні по черзі висловлюються одним реченням, вибираючи початок вислову з рефлексивного екрану

 

2.Вправа «Індикатор»

 (додаток 10)

 Повторюють за вчителем

 

3. Оцінювання учнів

 

VІІІ.  Домашнє завдання

 

 

 

1. Повторити матеріал з використанням  презентації

  1. Опрацювати матеріал підручника.  

  3. Створити  ментальну карту

 (додаток 11).

Консультування  учнів (за потребою).

 Виконання завдань

 

Додаток 1

Гра "Географічний футбол"

Дати відповіді на питання  які знаходяться під номерами.

5

3

6

1

9

7

8

4

2

 

1. Найбільша частина суші, з усіх сторін оточена водою…

2. Скільки материків є на планеті?

3.  Назвати всі материки…

4.  З якими материками ми з вами уже познайомились та вивчили їх, які ці материки за розмірами?

5.  Умовні лінії на карті та глобусі, що з’єднують полюси…

6. Який меридіан поділяє земну кулю на західну та східну півкулю?

7. Як називається уявна лінія, що розділяє земну кулю на північну та південну півкулю?

8. Як визначити географічні координати?

9. Назвіть пункти плану , за яким вивчається материк.

 

                                                                                                             Додаток 2

Прийом "Дивуй"

  З посушливої і жаркої Африки ми переносимося через океан до Південної Америки. Цей материк дуже часто називають «Рекордсменом серед материків».

Дивовижніше не знайти?
Все, що хочеш, попроси,
Всі дива, що є на світі,
Небувалої краси,
Тут зібралися усі.
Що найвище чи найглибше,
Хоч найменше, і найвужче,
Рекордсменів тут за край,
Все, що хочеш вибирай!

                                 

                                                                                                         Додаток 3

 

Завдання

  План характеристики фізико-географічного положення материка 

  1. Положення відносно екватора (визначити у якій півкулі розташований, між якими паралелями  розташований ( де проходять лінії тропіків і полярних кіл)
  2. Положення відносно  нульового меридіана (встановити у якій півкулі (Західній чи Східній) розташований.
  3. Положення відносно тропіків та полярних кіл.
  4. Положення відносно інших материків (з’ясувати до яких материків наближений, від яких – віддалений)
  5. Положення відносно морів та океанів (встановити, які океани та моря омивають береги)
  6. Крайні точки материка та їх географічні координати.

 

                                                                                        

Додаток 4

Завдання

 Складіть у зошитах таблицю про   дослідження Південно-американського континенту

 

 

 

 

 

Додаток 5

 

Завдання

  1. Нанесіть на контурну карту  об’єкти:

миси: Паріньяс, Кабу-Бранку, Гальїнас, Фроуерд

            море: Карибське

            затока: Ла-Плата

            протоки: Магелланова, Дрейка

            острови: Вогняна Земля, Фолклендські

  1. Із запропонованого вище переліку об’єктів географічної номенклатури виберіть і запишіть об’єкти берегової лінії.

 

Додаток 6

Прийом «Діаграма Вена» Порівняти фізико-географічне положення материків Африка і Південна Америка.

 

Додаток 7

Розставити першовідкривачів і дослідників у хронологічній послідовності як вони потрапили на Південноамериканський континент. 

Додаток 8

 Прийом «Вірю – не вірю»

1. Америку в 1492 році відкрив Ф. Магеллан.   (ні)
2. Площа Південної Америки становить   30.3 млн. кілометрів квадратних.  (ні).
3.Берегова лінія дуже розсічена затоками островами та півостровами(ні)
4.Найвища точка на материку – г.Аконкагуа. (так).
5.Крайня північна точка – мис Гальїнас. (так).
6. Протяжність Амазонки близько 2000км.  (ні)
7.Площа басейну Амазонки 7,045 мільйонів квадратних кілометрів (так)
8.Олександра Гумбольдта називають «Другим Колумбом». (так)
9.Південна Америка не перетинається екватором. (ні)
10.Найбільший острів поблизу материка – Вогняна Земля. (так)
11.Південна Америка – найвологіший материк Землі. (так)

 

Додаток 9

 

 Метод "Мікрофон"

 Учні по черзі висловлюються одним реченням, вибираючи початок вислову з рефлексивного екрану на дошці:

Сьогодні я дізнався...

Я зрозумів, що...

Тепер я можу...

Я спробую...

Мене здивувало...

Урок дав мені для життя...

Було цікаво...

            Було важко...

            Я відчув що...

            Я зміг...

            Я розповім...

 

 

Додаток 10

 

Вправа «Індикатор»

  • Тупніть ті, хто не задоволений своєю роботою на уроці;
  • Плесніть в долоні ті, у кого все вийшло на уроці і він отримав масу задоволення.
  • Посміхніться один одному.

 

     Додаток 11

 Створити  ментальну карту

1. Ключове слово  - Південна Америка

2. Асоціації до даного слова

підідея 1. Географічні об 'єкти

підідея 2. Рекорди Південної Америки

підідея 3. Дослідники та першовідкривачі

1. 

 

docx
Додано
14 лютого 2021
Переглядів
1151
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку