Технологічна карта уроку інформатики

Про матеріал
Технологічна карта уроку інформатики 5-6 клас загальноосвітньої школи з прикладами
Перегляд файлу

 

Технологічна карта уроку інформатики                       

Тема шкільного курсу: Інформаційні процеси і системи

Урок № 5

ПІБ учителя:           ________________________.

Клас: 5

Тема уроку: Складові комп’ютера. Їх призначення

Цілі уроку:

Навчальні –  знання складових комп’ютера і їх призначення, опис їх взаємодію, основні характеристики, можливості та обмеження

Розвивальні –   розуміння призначення, можливості та обмеження цифрових пристроїв різного типу, зумовлені їх складовими,  використання їх для власних потреб у навчанні і житті

 

Виховні -   виховувати культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером

 

Обладнання уроку:  ПК, проєктор, презентація вчителя, робочий зошит, підручник, макет ПК для розборки, смартфони учнів, доміно «Складові ПК», картки з QR-кодами

Тип уроку:  комбінований.

 

 Компетенції учнів на уроці:

Основні поняття

Основні знання

Основні вміння

називає складові комп’ютера і розповідає

розуміє призначення, можливості та типу,

моделює роботу простої інформаційної

про їх призначення, описуючи їх

обмеження цифрових пристроїв різного

системи

взаємодію, основні характеристики,

зумовлені їх складовими,  використовує

 

можливості та обмеження

їх для власних потреб у навчанні і житті

 

 

Перебіг уроку

Етап уроку

Час

Завдання етапу

Зміст

Методи і прийоми

ФОНД

 Діяльність

учителя

Діяльність

учня

Способи оцінювання діяльності учнів, форми зворотного зв’язку

І. Організаційний момент

1хв

Підготовка  учнів до роботи на уроці

Вступне слово

пасивні

Ф

Виступ

Слухають вчителя

Формувальне оцінювання та описовий зворотний зв’язок

ІІ. Актуалізація опорних знань

4хв

Повторити раніше вивчений матеріал, який служить основою для засвоєння нових знань.

  1. Для яких цілей використовується комп’ютер?
  2. Поясніть, чим комп’ютери відрізняються один від одного?

Інтерактивні

Ф,Г

1.Організація роботи з ресурсом https://www.mentimeter.com/.

3. Перегляд результатів опитування.

2.Організація бесіди з обговоренням.

 

1.Слухають запитання вчителя, відповідають за допомогою смартфонів, перейшовши за посиланням.

2.Аналізують, аргументують свою точку зору

Формувальне оцінювання та описовий зворотний зв’язок

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми і мети уроку.

1хв

1.Оголошення,  представлення теми та очікуваних навчальних результатів.

2.Викликати інтерес до обговорюваної теми.

Повідомлення теми і мети.

пасивні

Ф

Формулює мету та завдання уроку.

 

1.Пропонують  тему і мету уроку, розгадуючи ребус.

2.Аргументують свою точку зору.

Формувальне оцінювання та описовий зворотний зв’язок

ІV. Сприймання, осмислення та усвідомлення нових знань

15 хв

1.Ознайомленя зі складовими ПК.

2.Розгляд призначення складових ПК.

3.Надати учням достатньо інформації для того, щоб на її основі виконувати практичні завдання

1.Визначення складових ПК за допомогою макета .

2.Встановлення призначення складових ПК, використовуючи ресурс Learningapps.

 

 

активні

Г,Ф

1.Керує діяльністю учнів.

2.Організує бесіду з обговоренням та висловленням думки дітей.

3. Демонструє виконання вправи, використовуючи ресурс Learningapps.

1.Слухають запитання вчителя, відповідають.

2. Пропонують вирішення вправи.

3.Проводять

 самоконтроль.

3.Аналізують свою роботу.

 

Формувальне оцінювання та описовий зворотний зв’язок

Фізкультхвилинка

2хв

Позбавлення перевтоми дитини.

Виконання фіхкультхвилинки.

активні

Ф

Організовує фізкультхвилинку.

Виконання  рухової діяльність.

Формувальне оцінювання та описовий зворотний зв’язок

V. Узагальнення, систематизація знань умінь та навичок.

14хв

1.Забезпечення засвоєння нових знань і способів дій.

2.Формування умінь користуватися знаннями.

3.Вчитися самостійно творчо працювати.

1.Практичне застосування знань складових комп’ютера і їх призначення:

-складання доміно зі складовими та призначенням;

- робота на платформі https://ua.mozaweb.com/lexikon.php?cmd=extra_full&extraid=146841

- робота на платформі https://learningapps.org/display?v=pevc4zjm216

 

інтерактивні

Г,Ф, І

1.Організовує бесіду з обговоренням.

2.Спостерігає за роботою учнів.

3.Керує самостійною роботою учнів.

1.Робота за комп’ютером.

2.Аналізують.

3.Виконують завдання.

4.Називають складові ПК та їх призначення.

5.Контролюють правильність відповідей.

Формувальне оцінювання та описовий зворотний зв’язок

Гімнастика для очей

1 хв

Позбавлення перевтоми дитини.

Гімнастика для очей.

інтерактивні

І

Організовує гімнастику для очей.

Виконання гімнастики для очей

Формувальне оцінювання та описовий зворотний зв’язок

VІІІ. Підсумок уроку.

2хв

1.Аналіз і оцінка засвоєння вивченого на уроці.

2.Намітити перспективу наступної діяльності.

1.Аналіз і оцінка засвоєння вивченого на уроці.

2.Намітити перспективу наступної діяльності.

фронтальне опитування

Ф

Використовує смартфон і Plickers для того, щоб зчитувати QR-коди з карток учнів

Дають відповіді за допомогою карток з QR-кодами.

 

Бальне оцінювання, використаня жестів для зворотнього зв’язку.

*ФОНД - форма організації навчальної діяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова).

 

Література:

Для вчителя

Для учнів

Підручник Інформатика 5 клас Ривкінд 2022

Підручник Інформатика 5 клас Ривкінд 2022

Посібник Mozabook,Plickers

Мережа Internet

Мережа Internet

 

 

 

 

 

 

     

 

docx
Пов’язані теми
Інформатика, Інші матеріали
Додано
17 жовтня 2023
Переглядів
641
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку